TikTok exec می گوید که او در مورد شنیدن برنامه سانسور محتوای سین کیانگ “اشتباه قدم” می زند

این بیانیه طی جلسه استماعیه ای که روز پنجشنبه توسط کمیته استراتژی تجارت ، انرژی و صنعتی پادشاهی انگلستان برگزار شد ، اظهار داشت: الیزابت کانتر ، مدیر روابط دولت و سیاست های عمومی این شرکت در انگلیس ، ایرلند و اسرائیل ، در مورد پیوندهای TikTok به چین کباب کرد. TikTok متعلق به ByteDance مستقر در پکن است و با اتهاماتی از جانب قانونگذاران غربی روبرو شده است که مالکیت آن را تحت تأثیر دولت چین قرار می دهد.

TikTok در گذشته گفته است که محتوای مربوط به حساسیت های مربوط به چین را حذف نمی کند.

روز جمعه ، Kanter در بیانیه ای با CNN Business گفت که در جلسه دادرسی اشتباه قضاوت کرده است.

وی گفت: “TikTok قبلاً اذعان داشته است كه در همان روزهای ابتدایی ، ما رویه ای صریح در تعدیل محتوایی كه باعث ایجاد درگیری شود ، اتخاذ كردیم ، اما همچنین گفته ایم كه تشخیص داده ایم این روش غلط بوده و آن را از بین برده ایم.” “با این حال ، ما می خواهیم کاملاً روشن باشیم که حتی در آن سیاست های اولیه ، هرگز سیاستی در مورد جامعه اویغور وجود نداشت ، جایی که من اشتباه می خوانم.”

طبق وب سایت پارلمان انگلستان ، این جلسه برای تعیین اینکه آیا مشاغل در انگلستان از اردوگاه های کار اجباری در سین کیانگ برای منافع خود سو استفاده می کنند ، برگزار شد.

کانتر در ابتدا به کمیته گفت که TikTok محتوا را سانسور نمی کند. وی همچنین گفت که اگر حزب کمونیست حاکم چین از این برنامه بخواهد محتوا را حذف کند یا اطلاعات کاربر را ارائه دهد ، چنین درخواست هایی رد می شود.

وی گفت: “ما محتوا را براساس حساسیت های سیاسی یا وابستگی تعدیل نمی كنیم. هیچ تاثیری از طرف دولت چین بر TikTok وجود ندارد.”

اما هنگامی که نصرت غنی ، قانونگذار محافظه کار در مورد حوادث قبلی سانسور در TikTok از وی س askedال کرد ، کانتر گفت که فیلم ها مربوط به سین کیانگ “در روزهای اولیه TikTok” حذف شده بودند ، زیرا محتوا با دستورالعمل های مختلف اداره می شد.

وی گفت: “افرادی كه رهنمودهای محتوا را نوشتند ، تصمیمی گرفتند كه درگیری را در سیستم عامل مجاز نگذارند و بنابراین برخی حوادث رخ داد كه محتوای آن روی سیستم عامل مجاز نبود ، بخصوص با توجه به وضعیت اویغورها.”

به گفته تیک تاک ، سیاست محتوای قبلی ، که TikTok بیش از یک سال بازنشسته شده بود ، به اویغورها اشاره ای نمی کرد. نوامبر گذشته ، این شرکت “خطای تعدیل انسانی” را مقصر حذف کوتاه یک فیلم ویروسی سین کیانگ ارسال شده توسط فروزا عزیز ، یک زن 17 ساله آمریکایی افغانستانی دانست.

دولت های غربی و گروه های مدافع حقوق بشر در حال بررسی موشکافانه شرکت هایی هستند که به نظر آنها ممکن است در بازداشت گسترده دولت اویغورها و سایر اقلیت های مسلمان در منطقه غربی غربی سین کیانگ شریک باشد.

وزارت امور خارجه ایالات متحده تخمین می زند که ممکن است حدود دو میلیون نفر به بازداشتگاه ها منتقل شده باشند ، جایی که بازداشت شدگان سابق ادعا می کنند که به آنها تلقین می شود و مورد سو ab استفاده قرار می گیرند. در حالی که پکن اصرار دارد که این اردوگاه ها “مراکز آموزش حرفه ای” داوطلبانه هستند ، بسیاری از کشورهای غربی آنها را به عنوان مراکز بازداشت جمعی که برای ریشه کن کردن فرهنگ اویغور و اقدامات اسلامی طراحی شده اند ، محکوم کرده اند.

در ماه جولای ، چندین مارک عمده لباس – از جمله PVH ، مالک کالوین کلاین و تامی هیلفیگر – گفت که آنها در حال کار بر روی “کاهش [their] ردپای زنجیره تأمین در چین “پس از آنكه فعالان آنها را تحت فشار قرار دادند تا به گزارشات ادعا شده كه برخی از کالاهای آنها از اردوگاه های كار اجباری در سین کیانگ آمده است ، پاسخ دهند.
کمتر از دو ماه بعد ، دیزنی پس از تشکر از مقامات سین کیانگ در تیتراژ فیلم پرفروش “مولان” ، با واکنش بین المللی روبرو شد.

برخی از شهادت های بازداشت شدگان سابق سلول های بیش از حد شلوغ ، شکنجه و حتی مرگ هم زندانیان را توصیف می کند.

کانتر تاریخ دقیق تغییر سیاست تعدیل محتوا را ارائه نداد ، اما گفت که “حداقل بیش از یک سال بوده است”.

“من فقط می خواهم تأکید کنم که ما محتوا را سانسور نمی کنیم [now]. من شما را تشویق می کنم که برنامه را باز کنید و به جستجوی میدان تیان آن من بپردازید ، اویغورها را جستجو کنید ، تبت را جستجو کنید ، این مطالب را در TikTok خواهید یافت “، وی با ذکر برخی از موضوعاتی که دولت چین خارج از محدودیت ها در نظر گرفته است ، گفت.

TikTok صدها میلیون کاربر در سراسر جهان دارد ، اما با نظارت گسترده دولت های محتاط نسبت به ریشه های چینی خود روبرو شده است. دولت ترامپ تهدید کرده است که فعالیت این برنامه در ایالات متحده را ممنوع می کند. این در حال کار برای تکمیل یک معامله با است اوراکل (ORCL) و والمارت (WMT) برای جلوگیری از آن سرنوشت.
و دولت هند اوایل تابستان امسال در میان افزایش تنش ها بین دهلی نو و پکن ، TikTok و سایر برنامه های چینی را ممنوع کرد. این تصمیم باعث قطع برنامه از یکی از بزرگترین بازارهای رشد آن شد.

در جریان این استماع ، کانتر از مقامات انگلیس دعوت کرد تا به مرکز شفافیت و پاسخگویی تیک توک بیایند تا الگوریتم برنامه را بررسی کنند و رویکرد شرکت را در مورد تعدیل محتوا مشاهده کنند و ادعا کردند که خودشان می توانند دیگر سانسوری نداشته باشند.

وی گفت: “ما تنها سكویی هستیم كه رویكرد باز خود را به الگوریتم و كدی كه الگوریتم ما را هدایت می كند اعلام كرده ایم.”