TikTok 15 روز دیگر وقت داد تا معاملات تجاری ایالات متحده را ببندد

TikTok اکنون 15 روز دیگر ، تا 27 نوامبر ، فرصت خواهد داشت تا مقامات امنیت ملی ایالات متحده را متقاعد کند که با این قرارداد توافق کرده است اوراکل (ORCL) و دادخواست والمارت باید تأیید شود.

طبق دستورالعملی که دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در تابستان امسال امضا کرده بود ، قرار بود روز پنجشنبه برای BykDance ، والدین TikTok ، تاریخ انقضا برای واگذاری شرکت رسانه های اجتماعی باشد.

اما با رسیدن و پایان مهلت تعیین شده ، سردرگمی در مورد عواقب احتمالی TikTok حاکم شد. در دستورالعمل ترامپ گفته نشده است كه TikTok در صورت عدم مهلت مقرر ، ممنوع خواهد شد. در واقع ، هیچ نتیجه ای را به طور خلاصه بیان نمی کند. ابهام این دستورالعمل ، رویکرد کاملاً غیرمعمولی را نشان می دهد که دولت ترامپ با یکی از سریعترین رشد شبکه های اجتماعی در جهان که 100 میلیون کاربر فقط در ایالات متحده دارد ، اتخاذ کرده است.

صبح جمعه اما ، TikTok به قاضی فدرال گفت كه دولت آمریكا درخواست این شركت را برای تمدید موافقت كرده است. این اقدام س questionsالات برجسته پیش روی این شرکت را حل نمی کند – این شرکت هنوز باید برای معامله پیشنهادی خود بجنگد و درگیر دعواهای مربوط به تلاش های قبلی ترامپ از جمله ممنوعیت فروشگاه های برنامه های آمریکایی است – اما برخی از اتاق های تنفس موقت را برای TikTok فراهم می کند.

TikTok از اظهار نظر خودداری کرد.

چه اتفاقی قرار بود بیفتد؟

پس از آنکه ترامپ TikTok را خطری برای امنیت ملی قلمداد کرد – ادعایی که این شرکت آن را رد کرده و کارشناسان امنیت سایبری شک دارند – وی در ماه آگوست دستور اجرایی صادر کرد که هرگونه معامله تجاری با این شرکت را غیرقانونی می دانست.
وزارت بازرگانی ایالات متحده تلاش کرد تا این دستور را با ممنوعیت بارگیری برنامه در ماه سپتامبر اجرا کند. این آژانس همچنین گفت که تا اواسط ماه نوامبر ، حمل و نقل شرکت TikTok به شرکت های اینترنتی ممنوع می شود.

پس از شکایت سازندگان محتوای TikTok و TikTok در موارد جداگانه برای جلوگیری از عملی شدن آنها ، هر دو این اقدامات به طور موقت توسط قضات فدرال مسدود شده است.

اما این باز هم حکم اجرایی دوم را به جای گذاشت ، که ByteDance را ملزم به واگذاری TikTok تا 12 نوامبر کرد. این دستور چیزی را که برای معامله مورد نیاز است توضیح نداد و همچنین توضیح نداد TikTok برای ادامه فعالیت در ایالات متحده چه کاری باید انجام دهد. همچنین گفته نشده است که اگر TikTok در مهلت مقرر فروخته نشود چه اتفاقی می افتد.

حتی در این صورت ، TikTok در تلاش برای رسیدگی به این دستور بود و در نهایت با اوراکل و والمارت قرارداد موقت انجام داد. این پیشنهاد باعث می شود TikTok به عنوان یک شرکت جدید جهانی با مقر اصلی در ایالات متحده ، سازماندهی مجدد شود و سرمایه گذاران آمریکایی بیشترین مالکیت شرکت جدید را به خود اختصاص دهند.

ترامپ به طور موقت آن معامله را در ماه سپتامبر و هنگامی که اعلام شد ، تصویب کرد. اما این توافق هنوز توسط دولت ایالات متحده نهایی نشده است. (همچنین باید هنوز توسط تنظیم کننده های چینی نور سبز باشد.)
این هفته ، با نزدیک شدن به ضرب الاجل 12 نوامبر ، TikTok از دادگاه فدرال خواست تا وارد عمل شود و این دستور را باطل کند.

بعدی چیست؟

TikTok 15 روز دیگر فرصت دارد تا معاملات خود را انجام دهد. تا آن زمان ، ما هنوز در الگوی نگهداری هستیم. کاربران همچنان می توانند به این برنامه دسترسی داشته باشند ، زیرا تلاش ممنوعیت دولت ترامپ در میان دادخواست ها به طور موقت مسدود شده است.