SpaceX با آزمایش یک نمونه آزمایش موشکی مریخ ، نمونه آزمایش موشک خود را با یک ثانیه ثانیه از بین می برد

مشخص نیست که چرا SpaceX پرتاب را متوقف کرده است ، اگرچه اسکراب های لحظه آخری حتی در هنگام پرتاب موشک معمول هم غیر معمول نیستند. رایانه ها یا کنترل کننده های پرواز ممکن است در مورد سلامت موشک قرائت غیرعادی داشته باشند و موتورهای احتراق را متوقف کنند. SpaceX دلیل تأخیر را فاش نکرد ، اگرچه این شرکت هنوز توانایی انجام آزمایش آزمایشی را در روزهای چهارشنبه یا پنجشنبه دارد.

اسپیس ایکس فاش نکرد که این شرکت در چه روزی یا ساعتی قصد انجام پرواز آزمایشی را دارد.

موشک هالکینگ نمونه اولیه اولیه استارشیپ است ، یک سفینه فضایی 160 فوتی پیشنهاد شده توسط ماسک که امیدوار است برای حمل ماهواره های عظیم به مدار زمین ، جابجایی مردم بین شهرها با سرعت ناگوار و – در نهایت – استقرار انسان در مریخ.
این شرکت هنوز از ساخت یک فضاپیمای عملیاتی Starship فاصله زیادی دارد. تاکنون هشت نمونه اولیه متفاوت ساخته شده است که برای بررسی عملکرد خوب فریم های فولادی آنها تحت فشار و انجام “آزمایش هاپ” از زیر بدن استفاده شده است که آزمایش کرده است که چگونه موتورهای عجیب موشک می توانند خودرو را به سمت فرودهای نرم و دقیق پس از پرواز. ماسک گفته است که این روش برای بازیابی و استفاده مجدد از وسایل نقلیه و همچنین انجام یک روز فرود کنترل شده در ماه یا مریخ ضروری است.

پروازهای آزمایشی قبلی نمونه های اولیه Starship کمتر از 500 فوت در هوا پیموده اند و فقط از یک موتور استفاده شده اند. وسیله نقلیه ای که در پرواز آزمایشی بعدی استارشیپ SpaceX با نام SN8 استفاده خواهد شد ، اولین وسیله ای است که دارای سه موتور نصب شده است. و این بالاترین بالاترین و پرخطرترین پرواز آزمایشی استارشیپ تاکنون است.

SpaceX و Blue Origin در میان شرکتهایی که برای ساخت ماهواره های ناسا انتخاب شده اند انتخاب شده اند

ماسک سعی کرده است انتظارات را کاهش دهد و در یک توییت گفت که پیش بینی می کند وسیله نقلیه SN8 از هر سه نفر یکبار فرود بی خطر بر روی زمین داشته باشد.

در ابتدا ، ماسک از طریق توییتر گفته بود که SpaceX نمونه اولیه SN8 را به 60000 فوت – حدود 11 مایل – یا بالاتر راه اندازی خواهد کرد. این می توانست وسیله نقلیه را به استراتوسفر ، لایه دوم جو زمین ، جایی که بالن های هوا پرواز می کنند و پروازهای هواپیمای مافوق صوت انجام می شود ، منتقل کند. به گزارش رویترز ، این شرکت بعداً تصمیم گرفت 40،000 پا را هدف قرار دهد.

با این وجود ، انتظار می رود که پرتاب آزمایشی 40000 فوتی فضای زیادی را برای انجام “مانور تلنگر فرود” به Starship اختصاص دهد که به مهندسان امکان می دهد توانایی خودرو را برای تغییر جهت مجدد برای فرود مانند آنچه در مرحله پایانی انجام می شود ، آزمایش کنند. پرواز مداری

هنوز مشخص نیست که چرا این شرکت تصمیم گرفته تا ارتفاع این پرواز آزمایشی را کاهش دهد ، اگرچه 40000 و 60،000 فوت هنوز کاملاً کمتر از علامت 62 مایل هستند که به طور گسترده ای لبه فضای بیرونی محسوب می شود.

موشک SN8 به هر حال قادر نخواهد بود به تنهایی به مدار زمین برسد. طراحی نهایی Starship به شش موتور راکت احتیاج دارد و حتی در این صورت برای انفجار فضاپیما به مدار خودرو به یک تقویت کننده راکتی جداگانه و سنگین ، با نام Super Heavy احتیاج دارد زیرا در این سفر لازم است با سرعتی بیش از 17000 مایل در ساعت حرکت کند. . هنوز مشخص نیست که آیا این شرکت توسعه یا آزمایش تقویت کننده Super Heavy را آغاز کرده است.

برای سفر به مریخ ، Starship همچنین در نهایت باید به “سرعت فرار” برسد – حدود 25000 مایل در ساعت – که سرعت مورد نیاز برای پاره کردن یک فضاپیما از جاذبه زمین است ، که به آن اجازه می دهد تا به مناطق دوردست خورشید ما سفر کند. سیستم.

ماسک SpaceX را بر اساس جاه طلبی های سفرهای بین سیاره ای خود تاسیس کرد و ادعا کرد که می خواهد این فناوری را توسعه دهد تا به انسان اجازه دهد سیاره سرخ را آباد کند.

برنامه های SpaceX برای حل و فصل مریخ س numerousالات زیادی در زمینه فناوری ، سیاسی و اخلاقی به وجود می آورد. به عنوان مثال ، مشخص نیست که آیا ماسک تصور می کند با دولت های زمینی برای ایجاد یک مستعمره فضایی کار کند یا اینکه قصد ایجاد یک کشور مستقل را دارد ، که می تواند معاهدات بین المللی موجود را که بر رفتار انسان در فضای خارج حاکم است نقض کند. یکی از چالش برانگیزترین موانع نیز ممکن است مالی باشد: حتی ماسک نیز اقدام به حدس زدن برآورد هزینه تمام شده نکرده است.
اما Starship می تواند اهداف عملی دیگری نزدیک به خانه داشته باشد. این فضاپیما می تواند ماهواره های عظیم یا تلسکوپ های تحقیقاتی را به مدار زمین منتقل کند ، ایستگاه فضایی بین المللی را دوباره تأمین کند یا شاید با سرعت بی سابقه ای مردم را بین شهرها جابجا کند. در ارائه ماه سپتامبر 2017 ، اسپیس ایکس گفت استارشیپ می تواند “قادر باشد افراد را از هر شهری به هر شهر دیگر روی زمین در کمتر از یک ساعت ببرد.”