Salesforce برای خرید Slack در معامله 27.7 میلیارد دلاری

بر اساس توافق نامه ، سستی (کار کردن) سهامداران 26.79 دلار پول نقد و 0.776 سهم سهام Salesforce به ازای هر سهم Slack دریافت می کنند. فروشنده (CRM) این معامله را سه شنبه همزمان با انتشار درآمد خود برای سه ماهه سوم سال مالی 2021 اعلام کرد.
این حرکت اجازه خواهد داد فروشنده (CRM)، که برای تقویت پیشنهادات تجاری خود نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مبتنی بر ابر و سایر برنامه های سازمانی را به فروش می رساند. این شرکت که در سال 1999 راه اندازی شد ، از نظر فهرست درآمد در سال 2019 در رتبه 240 بزرگترین شرکتهای Fortune 500 قرار گرفت.

سهام اسلک در معاملات سه شنبه کمتر از 0.5 درصد افت داشت. سهام Salesforce بیش از 4٪ سقوط کرد.

Salesforce در روز سه شنبه 5.42 میلیارد دلار درآمد سه ماهه سوم ثبت کرد که 20 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است و سود هر سهم 1.15 دلاری را کاهش می دهد. نتایج انتظارات تحلیلگر را شکست ، اما رشد درآمد در مقایسه با دو سه ماهه قبلی در این سال مالی کند شد.

این شرکت راهنمای درآمد خود را برای کل سال مالی 2021 به حدود 21.10 میلیارد دلار تا 21.11 میلیارد دلار رساند که این افزایش سالانه حدود 23 درصد است.

این شرکت همچنین از بازنشستگی مدیر ارشد مالی و رئیس جمهور مارك هاوكینز خبر داد ، كه نقش خود را در 31 ژانویه كنار می گذارد و از اواخر اكتبر 2021 به عنوان مدير CFO Salesforce به سمت مشورتی مشرف می شود. و مدیر ارشد حقوقی

معامله Salesforce-Slack

در سال 2013 راه اندازی شد ، Slack ابزاری برای برقراری ارتباط در محل کار است که در بین شرکت های فناوری ، شرکت های رسانه ای و خرده فروشان محبوب است – توسط آن استفاده می شود آمازون (AMZN)، IBM (IBM)، TD Ameritrade (AMTD) و دیگران ، از جمله CNN. این یک سال به خصوص برای شرکت بسیار قدرتمند بوده است ، از زمان آغاز سال 2020 سهام آن بیش از 59 درصد است ، زیرا شرکتها برای مدیریت تیم های از راه دور تلاش می کنند.
در ماه ژوئن ، مدیر عامل اسلک ، استوارت باترفیلد به CNN گفت هنوز عدم اطمینان در مورد رشد آن وجود دارد ، به ویژه هنگامی که مشاغل از پس هزینه های خود برمی آیند: “مشتریان فعلی بیشتر از اسلاک استفاده می کنند. کاربران شخصی با درصد بیشتری از روز خود از اسلاک استفاده می کنند … در همان زمان ، چه زمانی [our customers] احساس درد می کنیم ، احساس درد می کنیم. “
این شرکت در آخرین گزارش سود سه ماهه خود در ماه سپتامبر ، بیش از 130،000 مشتری پرداخت شده را گزارش داده است که 30٪ نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. Slack مرتباً کاربران فعال روزانه خود را گزارش نمی کند ، اما در پاییز سال گذشته گفت که به بیش از 12 میلیون کاربر فعال روزانه رسیده است.
با این حال ، Slack از زمان عرضه اولیه خود در سال گذشته سود کسب نکرده است.

این خرید Salesforce و Microsoft را با پلتفرم گپ Teams به عنوان رقبای نزدیک تر در فضای همکاری از راه دور قرار می دهد.

از آنجا که Teams همراه با محصولات Office مایکروسافت است که اغلب در محل کار استفاده می شود ، با کار بیشتر افراد از راه دور ، رشد چشمگیری داشته است. مدیر عامل شرکت ساتیا نادلا گفت که تیم ها در پایان آوریل به 75 میلیون کاربر فعال روزانه رشد کردند ، در حالی که از اواسط ماه مارس 44 میلیون نفر بود. در اکتبر 2019 ، آخرین بار که این معیار مشخص را گزارش داد ، Slack گفت که روزانه 12 میلیون کاربر فعال دارد.

خرید از یک شرکت بزرگ نرم افزاری و خدماتی مانند Salesforce می تواند به تسریع رشد کاربر Slack حتی بیشتر کمک کند.

مدیرعامل Salesforce مارک بنیوف در بیانیه ای گفت: “استوارت و تیمش یکی از محبوب ترین سیستم عامل ها را در تاریخ نرم افزارهای سازمانی ساخته اند ، با یک اکوسیستم باورنکردنی.” “Salesforce و Slack با هم آینده نرم افزار سازمانی را شکل می دهند و نحوه کار همه را در دنیای کاملاً دیجیتالی ، از هرجای دیگر متحول می کنند.”

سال گذشته ، Salesforce برای تجسم بهتر داده ها ، شرکت تجزیه و تحلیل داده Tableau Software را با قیمت 15.7 میلیارد دلار خریداری کرد و پیش از این Mulesoft ، یک شرکت نرم افزاری را که سیستم های مختلف را به یکدیگر متصل می کند ، به قیمت 6.5 میلیارد دلار خریداری کرد.

انتظار می رود معامله در سه ماهه دوم سال مالی 2022 Salesforce بسته شود ، منوط به تصویب سهامداران و نهادهای نظارتی اسلاک.