Prop 22 با عبور از کالیفرنیا ، Uber و Lyft را از طبقه بندی رانندگان به عنوان کارمندان معاف می کند

با پشتوانه بیش از 200 میلیون دلار از Uber ، Lyft ، DoorDash ، Instacart و Uber متعلق به Postmates ، Proposition 22 یا Prop 22 ، پرهزینه ترین اقدام برای رای گیری در تاریخ کالیفرنیا است ، طبق Ballotpedia ، با تاكید بر اینكه گذر آن برای آینده مشاغل آنها بسیار مهم بود.
اوبر (UBER) و لیفت (LYFT) سهام هر دو خبر بیش از 11 درصد افزایش یافته است.
Prop 22 ، یا برنامه های مبتنی بر برنامه به عنوان پیمانکار و سیاست های کار ، اقدامات جانبی است قانون جدید ، لایحه مجمع 5 ، که از اول ژانویه به اجرا درآمد و آزمون “ABC” را رمزگذاری می کند تا تعیین کند آیا کارگران کارمندانی هستند که حق حمایت و مزایای کار را دارند ، بنابراین ادامه درمان برای شرکت های اقتصادی بزرگتر را دشوار می کند رانندگان آنها به عنوان پیمانکاران مستقل که از حقوق اساسی و حمایت برخوردار نیستند.
مبارزات انتخاباتی بله در 22 کمی پیش از نیمه شب به وقت محلی در بیانیه ای اعلام کرد: “کالیفرنیا صحبت کرده و میلیون ها رأی دهنده با صدها هزار راننده که خواهان استقلال به علاوه مزایا هستند ، به صدای آنها پیوستند.” “Prop 22 از اولویت رانندگان برای پیمانکاری مستقل با انعطاف پذیری برای کار در زمان ، مکان و مدت زمانی که می خواهند محافظت می کند.”

این نتیجه پیامدهای قابل توجهی برای نحوه فعالیت شرکتهای اقتصادی gig در کشور خود و فراتر از آن دارد.

طبقه بندی مجدد کارگران کنسرت به نمایش در آمده است یک تغییر بنیادی برای شرکتها ، که با ایجاد ناوگان عظیم کارگران با برخورد با آنها به عنوان پیمانکار مستقل و عدم ارائه مزایایی که به عنوان کارمند به آنها تعلق می گیرد ، از جمله حداقل دستمزد ، اضافه کار ، مرخصی استعلاجی و بیمه بیکاری ، مقیاس گسترده ای ایجاد کرده است. .

Prop 22 به شما امکان می دهد رانندگان تردد و رانندگی به عنوان پیمانکار مستقل با برخی امتیازات مزایای پیشنهادی ، از جمله حداقل تضمین درآمد بر اساس “زمان اشتغال” هنگام تحقق درخواست رانندگی یا تحویل ، ادامه دهند. نه زمانی که آنها منتظر یک کنسرت هستند.

دادگاه تجدیدنظر اعلام کرد که Uber و Lyft باید رانندگان را به عنوان کارمند طبقه بندی مجدد کنند
منتقدان Prop 22 استدلال می کنند که روح AB-5 را تضعیف می کند ، هدف این است که اطمینان حاصل شود کارگران توسط شرکت های کنفرانس مورد سو استفاده قرار نمی گیرند. قابل ذکر است ، Prop 22 با تمام امتیازات خود ، حمایت صریح مانند جبران خسارت کارگران ، بیمه بیکاری ، مرخصی خانوادگی یا مرخصی استعلاجی یا اجازه اتحادیه کارگران را ارائه نمی دهد.
“میلیاردر [corporations] فقط سیستم اندازه گیری رأی را در کالیفرنیا با صرف میلیون ها دلار برای گمراه کردن رأی دهندگان ربوده است ” در توییتر گفت. “Uber ، Lyft و سایر کنسرت ها [companies] از یک سیستم اندازه گیری آرا استفاده کرد تا به مردم کالیفرنیا عادی بدهد و از ثروتمندترین افراد بهره مند شود [corporations] در این سیاره “

تری گرشتاین از م Laborسسه برنامه کار و زندگی کاری هاروارد و موسسه سیاست های اقتصادی در نامه ای به CNN Business گفت که نتیجه “هزاران کارگر کالیفرنیایی را در یک موقعیت خطرناک و خطرناک ، بدون حقوق اساسی مانند جبران خسارت کارگران ، بیمه بیکاری ، یا درست به یک محل کار امن. “

دو هفته قبل از روز انتخابات ، دادگاه تجدیدنظر در کالیفرنیا گفت که اوبر و لیفت باید رانندگان خود را بعنوان کارمند و نه پیمانکار مستقل در ایالت طبقه بندی مجدد کنند ، و به این ترتیب دادگاه قبلی به عنوان بخشی از دادخواست بین دو شرکت و ایالت کالیفرنیا در مورد طبقه بندی رانندگان آنها.

این ایالت ، که در ماه مه از این شرکتها شکایت کرده استدلال کرده است که Uber و Lyft با طبقه بندی رانندگان خود به عنوان پیمانکار ، کارگران خود را از مزایایی که تحت AB-5 برخوردار هستند محروم می کنند ، که به شرط اینکه شرکتها فقط در صورت این افراد از کنترل شرکت آزاد هستند و خارج از تجارت اصلی شرکت کار می کنند.

در ماه اوت ، پس از اینکه دادگاه کالیفرنیا برای اولین بار به اوبر و لیفت دستور داد رانندگان خود را در این ایالت به عنوان کارمند طبقه بندی کنند ، هر دو شرکت تهدید کردند که اگر مجبور به طبقه بندی مجدد کارگران خود شوند ، در ایالت تعطیل می شوند. با اعتراض به این حکم ، شرکت ها موقتاً تعلیق شدند.
رانندگان Uber به دلیل ادعای
تصمیم دادگاه تجدید نظر فشار بیشتری بر نتیجه رأی Pro 22 ، که شرکت های بزرگ به شدت به کارگران و کالیفرنیایی ها فشار آورده اند ، وارد کرد. (اوبر اواخر ماه گذشته توسط برخی از رانندگان آن به اتهام “فشار” برای حمایت از Prop 22 مورد شکایت قرار گرفت ؛ این شرکت این دادخواست را “پوچ” خواند ، و یک قاضی کالیفرنیا هفته گذشته گفت که “بعید است که شاکیان در نهایت بر شایستگی ، “رد درخواست رانندگان برای دستور موقت در پیام 22 در برنامه Prop.)
سایر نبردهای حقوقی در کالیفرنیا طبقه بندی کارگران شرکتهای درخواستی تحویل غذا و مواد غذایی را به چالش می کشد.
بر اساس سوابق وزیر امور خارجه کالیفرنیا ، مخالفت با Prop 22 ، با حمایت گروه های کارگری و صنفی ، حدود 20 میلیون دلار برای مبارزه با این ابتکار هزینه کرد. اما همانطور که تیم روزالس ، استراتژیست سیاسی مستقر در کالیفرنیا قبلاً به CNN Business اشاره کرده بود ، “وقتی پول به ابتکارات رای می رسد ،” پول همیشه با موفقیت برابر نیست “.

وی گفت: “دیوید کاملاً می تواند جالوت را شکست دهد” ، افزود که “تصویب یک ابتکار عمل همیشه بسیار دشوارتر از مخالفت با ابتکار عمل است.”

رابرت رایش ، استاد سیاست عمومی دانشگاه UC برکلی و وزیر اسبق کار در دولت کلینتون که رأی منفی را تأیید کرد ، هفته گذشته به CNN Business گفت که نتیجه رأی “بسیار قابل توجه” خواهد بود.

رایچ در یک ایمیل گفت: “اوبر و لیفت در صورت پیروزی در کالیفرنیا می توانند در نبردهای سیاسی در سایر ایالت ها و احتمالاً کنگره پیروز شوند.” “اتحادیه های کارگری اهمیت آن را نیز تشخیص می دهند. اگر اوبر و لیفت این پیروزی را پیدا کنند ، کارفرمایان بیشتری در سراسر کشور تعداد بیشتری از کارمندان خود را به عنوان کارگران پیمانی طبقه بندی می کنند. این به معنای پس انداز بزرگ برای کارفرمایان است ، زیرا کارگران پیمانی از تأمین اجتماعی یا کارگر برخوردار نمی شوند جبران خسارت ، حداقل دستمزد یا سایر حمایتهای کارگری. به همین ترتیب ، کارگران در معرض آسیب خواهند بود. “

وینا دوبال ، استاد حقوق کار در دانشگاه کالیفرنیا ، هاستینگز ، و مدافع صریح حقوق کار ، قبلا به CNN Business گفته است که پیامدهای مربوط به کار می تواند بسیار گسترده تر از رانندگان تحت پوشش پروپ 22 باشد. “احتمال زیادی وجود دارد که اگر [Prop 22] تصویب می شود ، این امر باعث ایجاد استانداردهای کم کار در سراسر صنعت برای صنعت تحویل و تدارکات می شود. “