Prop 22 با عبور از کالیفرنیا ، Uber و Lyft را از طبقه بندی رانندگان به عنوان کارمندان معاف می کند

با پشتوانه بیش از 200 میلیون دلار از Uber ، Lyft ، DoorDash ، Instacart و Uber متعلق به Postmates ، Proposition 22 یا Prop 22 ، پرهزینه ترین اقدام برای رای گیری در تاریخ کالیفرنیا است ، طبق Ballotpedia ، با تاكید بر اینكه گذر آن برای آینده مشاغل آنها بسیار مهم بود.
اوبر (UBER) و لیفت (LYFT) سهام هر دو خبر بیش از 11 درصد افزایش یافته است.
Prop 22 ، یا برنامه های مبتنی بر برنامه به عنوان پیمانکار و سیاست های کار ، اقدامات جانبی است قانون جدید ، لایحه مجمع 5 ، که از اول ژانویه به اجرا درآمد و آزمون “ABC” را رمزگذاری می کند تا تعیین کند آیا کارگران کارمندانی هستند که حق حمایت و مزایای کار را دارند ، بنابراین ادامه درمان برای شرکت های اقتصادی بزرگتر را دشوار می کند رانندگان آنها به عنوان پیمانکاران مستقل که از حقوق اساسی و حمایت برخوردار نیستند.
مبارزات انتخاباتی بله در 22 کمی پیش از نیمه شب به وقت محلی در بیانیه ای اعلام کرد: “کالیفرنیا صحبت کرده و میلیون ها رأی دهنده با صدها هزار راننده که خواهان استقلال به علاوه مزایا هستند ، به صدای آنها پیوستند.” “Prop 22 از اولویت رانندگان برای پیمانکاری مستقل با انعطاف پذیری برای کار در زمان ، مکان و مدت زمانی که می خواهند محافظت می کند.”

این نتیجه پیامدهای قابل توجهی برای نحوه فعالیت شرکتهای اقتصادی gig در کشور خود و فراتر از آن دارد.

طبقه بندی مجدد کارگران کنسرت به نمایش در آمده است یک تغییر بنیادی برای شرکتها ، که با ایجاد ناوگان عظیم کارگران با برخورد با آنها به عنوان پیمانکار مستقل و عدم ارائه مزایایی که به عنوان کارمند به آنها تعلق می گیرد ، از جمله حداقل دستمزد ، اضافه کار ، مرخصی استعلاجی و بیمه بیکاری ، مقیاس گسترده ای ایجاد کرده است. .

مطلب جدید پیشنهادی  دور جدیدی از نبردهای خاورمیانه

Prop 22 به شما امکان می دهد رانندگان تردد و رانندگی به عنوان پیمانکار مستقل با برخی امتیازات مزایای پیشنهادی ، از جمله حداقل تضمین درآمد بر اساس “زمان اشتغال” هنگام تحقق درخواست رانندگی یا تحویل ، ادامه دهند. نه زمانی که آنها منتظر یک کنسرت هستند.

دادگاه تجدیدنظر اعلام کرد که Uber و Lyft باید رانندگان را به عنوان کارمند طبقه بندی مجدد کنند
منتقدان Prop 22 استدلال می کنند که روح AB-5 را تضعیف می کند ، هدف این است که اطمینان حاصل شود کارگران توسط شرکت های کنفرانس مورد سو استفاده قرار نمی گیرند. قابل ذکر است ، Prop 22 با تمام امتیازات خود ، حمایت صریح مانند جبران خسارت کارگران ، بیمه بیکاری ، مرخصی خانوادگی یا مرخصی استعلاجی یا اجازه اتحادیه کارگران را ارائه نمی دهد.
“میلیاردر [corporations] فقط سیستم اندازه گیری رأی را در کالیفرنیا با صرف میلیون ها دلار برای گمراه کردن رأی دهندگان ربوده است ” در توییتر گفت. “Uber ، Lyft و سایر کنسرت ها [companies] از یک سیستم اندازه گیری آرا استفاده کرد تا به مردم کالیفرنیا عادی بدهد و از ثروتمندترین افراد بهره مند شود [corporations] در این سیاره “

تری گرشتاین از م Laborسسه برنامه کار و زندگی کاری هاروارد و موسسه سیاست های اقتصادی در نامه ای به CNN Business گفت که نتیجه “هزاران کارگر کالیفرنیایی را در یک موقعیت خطرناک و خطرناک ، بدون حقوق اساسی مانند جبران خسارت کارگران ، بیمه بیکاری ، یا درست به یک محل کار امن. “

دو هفته قبل از روز انتخابات ، دادگاه تجدیدنظر در کالیفرنیا گفت که اوبر و لیفت باید رانندگان خود را بعنوان کارمند و نه پیمانکار مستقل در ایالت طبقه بندی مجدد کنند ، و به این ترتیب دادگاه قبلی به عنوان بخشی از دادخواست بین دو شرکت و ایالت کالیفرنیا در مورد طبقه بندی رانندگان آنها.

این ایالت ، که در ماه مه از این شرکتها شکایت کرده استدلال کرده است که Uber و Lyft با طبقه بندی رانندگان خود به عنوان پیمانکار ، کارگران خود را از مزایایی که تحت AB-5 برخوردار هستند محروم می کنند ، که به شرط اینکه شرکتها فقط در صورت این افراد از کنترل شرکت آزاد هستند و خارج از تجارت اصلی شرکت کار می کنند.

در ماه اوت ، پس از اینکه دادگاه کالیفرنیا برای اولین بار به اوبر و لیفت دستور داد رانندگان خود را در این ایالت به عنوان کارمند طبقه بندی کنند ، هر دو شرکت تهدید کردند که اگر مجبور به طبقه بندی مجدد کارگران خود شوند ، در ایالت تعطیل می شوند. با اعتراض به این حکم ، شرکت ها موقتاً تعلیق شدند.
رانندگان Uber به دلیل ادعای
تصمیم دادگاه تجدید نظر فشار بیشتری بر نتیجه رأی Pro 22 ، که شرکت های بزرگ به شدت به کارگران و کالیفرنیایی ها فشار آورده اند ، وارد کرد. (اوبر اواخر ماه گذشته توسط برخی از رانندگان آن به اتهام “فشار” برای حمایت از Prop 22 مورد شکایت قرار گرفت ؛ این شرکت این دادخواست را “پوچ” خواند ، و یک قاضی کالیفرنیا هفته گذشته گفت که “بعید است که شاکیان در نهایت بر شایستگی ، “رد درخواست رانندگان برای دستور موقت در پیام 22 در برنامه Prop.)
سایر نبردهای حقوقی در کالیفرنیا طبقه بندی کارگران شرکتهای درخواستی تحویل غذا و مواد غذایی را به چالش می کشد.
بر اساس سوابق وزیر امور خارجه کالیفرنیا ، مخالفت با Prop 22 ، با حمایت گروه های کارگری و صنفی ، حدود 20 میلیون دلار برای مبارزه با این ابتکار هزینه کرد. اما همانطور که تیم روزالس ، استراتژیست سیاسی مستقر در کالیفرنیا قبلاً به CNN Business اشاره کرده بود ، “وقتی پول به ابتکارات رای می رسد ،” پول همیشه با موفقیت برابر نیست “.

وی گفت: “دیوید کاملاً می تواند جالوت را شکست دهد” ، افزود که “تصویب یک ابتکار عمل همیشه بسیار دشوارتر از مخالفت با ابتکار عمل است.”

مطلب جدید پیشنهادی  جنگ سودان ضربه ای به صحنه هنری نوظهور کشور وارد می کند

رابرت رایش ، استاد سیاست عمومی دانشگاه UC برکلی و وزیر اسبق کار در دولت کلینتون که رأی منفی را تأیید کرد ، هفته گذشته به CNN Business گفت که نتیجه رأی “بسیار قابل توجه” خواهد بود.

رایچ در یک ایمیل گفت: “اوبر و لیفت در صورت پیروزی در کالیفرنیا می توانند در نبردهای سیاسی در سایر ایالت ها و احتمالاً کنگره پیروز شوند.” “اتحادیه های کارگری اهمیت آن را نیز تشخیص می دهند. اگر اوبر و لیفت این پیروزی را پیدا کنند ، کارفرمایان بیشتری در سراسر کشور تعداد بیشتری از کارمندان خود را به عنوان کارگران پیمانی طبقه بندی می کنند. این به معنای پس انداز بزرگ برای کارفرمایان است ، زیرا کارگران پیمانی از تأمین اجتماعی یا کارگر برخوردار نمی شوند جبران خسارت ، حداقل دستمزد یا سایر حمایتهای کارگری. به همین ترتیب ، کارگران در معرض آسیب خواهند بود. “

وینا دوبال ، استاد حقوق کار در دانشگاه کالیفرنیا ، هاستینگز ، و مدافع صریح حقوق کار ، قبلا به CNN Business گفته است که پیامدهای مربوط به کار می تواند بسیار گسترده تر از رانندگان تحت پوشش پروپ 22 باشد. “احتمال زیادی وجود دارد که اگر [Prop 22] تصویب می شود ، این امر باعث ایجاد استانداردهای کم کار در سراسر صنعت برای صنعت تحویل و تدارکات می شود. “