NLRB ادعا می کند که Google به طور غیرقانونی سازمان دهندگان کارگر را اخراج کرده است

کارمندان ، لورنس برلند و کاترین اسپیرز ، از جمله چندین نفر بودند که پس از سازماندهی در اواخر سال 2019 خاتمه یافتند اما تنها دو آژانس فدرال بودند مطابق با یک نسخه از مصوبه ، به عنوان اخراج غیرقانونی شناخته شده است شکایت ثبت شده توسط دفتر NLRB در سانفرانسیسکو.

در این شکایت ادعا می شود که Google سیاست های محل کار مانند محدود کردن را به اشتباه اعمال کرده است چگونه تقویم ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد ، کارمندان هدف را درگیر کنید سازماندهی فعالیتها همچنین ادعا می کند که کارمندان هنگام سازماندهی غیرقانونی مورد بازرسی قرار گرفته اند. کارگران در مورد سازماندهی فعالیتها مورد بازجویی قرار گرفتند. و اینکه شرکت کارکنان مانند برلند و اسپیرز را در مرخصی اداری قرار داد و آنها را منصرف کرد تا کارگران دیگر را از تشکیلات منصرف کند.

به عنوان بخشی از سازماندهی تلاشها علیه تصمیم Google برای استخدام ، برلند به تقویم چندین کارمند دسترسی پیدا کرده بود یک شرکت مشاوره ای است که با توجه به شکایت و اعلامیه مطبوعاتی کارمندان و مشاوران آنها به دلیل کار ضد اتحادیه معروف است. Spiers برای آگاهی همکاران از حق خود برای سازماندهی در صفحه دستورالعمل های انجمن این شرکت و وب سایت ضد اتحادیه آن ، وضعیت شکایت و اعلامیه مطبوعاتی ، یک اعلان پاپ آپ ایجاد کرده بود.

گوگل در بیانیه ای گفت: “ما به شدت از حقوقی كه كارمندان ما در محل كار دارند حمایت می كنیم و بحث آزاد و بحث احترام آمیز همیشه بخشی از فرهنگ Google بوده است.” “ما به آن فرهنگ افتخار می کنیم و متعهد به دفاع از آن در برابر تلاش افراد برای تخریب عمدی آن هستیم – از جمله با نقض سیاست های امنیتی و سیستم های داخلی”

این بیانیه می افزاید: “ما همچنان به ارائه اطلاعات به NLRB و قاضی اداری در مورد تصمیم خود در مورد پایان کار یا انضباط کارکنانی که از دسترسی ممتاز خود به سیستم های داخلی مانند ابزارهای امنیتی یا تقویم های همکاران خود سو استفاده کرده اند ، خواهیم پرداخت.”

شکایت NLRB برجسته تنش های درونی گوگل است که مدت ها یکی از بهترین شرکت ها برای کار در نظر گرفته می شد.

در سال های اخیر ، کارمندان Google در مورد موضوعات مختلف از جمله رسیدگی به آن در مورد ادعاهای آزار جنسی ، اقدامات اقلیمی و پیگیری قراردادهای نظامی اعتراض کرده اند.

گوگل باید رسماً به شکایت پاسخ دهد و دادرسی که در تاریخ 12 آوریل 2021 تعیین شده است ، تا 16 دسامبر پاسخ دهد.

این اقدامات حقوقی تقریباً یک سال پس از تأیید آژانس فدرال انجام تحقیقات در مورد روشهای کار Google کمی بعد از اخراج چهار کارمند یک روز قبل از شکایت شکرگذاری به NLRB آغاز شد.

کارگران ، از جمله برلند ، ادعا کردند که آنها به عنوان تلافی برای سازماندهی محل کار خاتمه داده شده اند. گوگل گفت که به دلیل نقض خط مشی های امنیتی داده ها ، کارگران را اخراج کرده است.

برلند در بیانیه ای در بیانیه مطبوعاتی گفت: “این یافته قابل توجهی است در زمانی كه می بینیم قدرت مشتی میلیاردر فناوری كنترل زندگی و جامعه ما را تحكیم می بخشد.” “همانطور که NLRB تأیید می کند ، کارگران حق دارند در مورد آنها صحبت کنند و سازمان دهند ، اما ما همچنین می دانیم که نباید و نمی توانیم نگرانی های اخلاقی راجع به نقشی که مدیریت می خواهد در آن جامعه داشته باشد ، برطرف شود.”

اسپیرز اندکی پس از به اصطلاح چهار شکرگذاری اخراج شد. در آن زمان ، سخنگوی شرکت در بیانیه ای گفت: “ما کارمندی را که از دسترسی ممتاز برای تغییر یک ابزار امنیتی داخلی سوused استفاده کرده بود ، اخراج کردیم.”

اسپیرز در بیانیه ای از “” گفت: “همکاران و غریبه ها معتقدند که من از نقش خود به دلیل دروغهایی که مدیریت گوگل علیه من انتقام گرفتند ، سوused استفاده کردم. NLRB می تواند به Google دستور بازگرداندن من را بدهد ، اما نمی تواند صدمه ای که به اعتبار من وارد شده را برگرداند.” بیانیه مطبوعاتی

این شرکت قبلاً در سپتامبر 2019 پرونده ای را با آژانس به دلیل ادعای اخراج کارمندی به دلیل ابراز عقاید محافظه کارانه حل و فصل کرد. در حالی که این عمل خلاف را قبول نکرد ، گوگل موافقت کرد لیستی از حقوق و حمایت های کارمندان تحت قانون روابط ملی کار را برای کارمندان ارسال کند.

مشاور مشاور کارمندان Google که در پرونده NLRB در حال انجام کار است ، Laurie Burgess گفت که NLRB شکایتی برای پایان کار اشتباه سایر کارمندان ، از جمله کسانی که علیه تجارت شرکت با گمرک و مرزهای ایالات متحده سازمان می دهند ، صادر نکرده است.

بورگس در بیانیه ای گفت: “ما قصد داریم به شدت اتهامات رد شده را به NLRB تقاضا كنیم تا اطمینان حاصل شود كه حق انجام این نوع فعالیت های حفاظت شده مورد تعدی قرار نگرفته است.”