HP ، شرکتی که به معنای واقعی کلمه Silicon Valley را راه اندازی کرده است در حال انتقال به تگزاس است

این شرکت حرکت خود را روز سه شنبه اعلام کرد. در حال حاضر هوستون بزرگترین مرکز اشتغال شرکت Hewlett-Packard Enterprises است و این شرکت در حال ساخت پردیس جدیدی در این شهر است. HPE همچنین تعدادی از سایتهای Bay Bay خود را در محوطه دانشگاه San Jose ادغام خواهد کرد. این انتقال منجر به اخراج کارگران نخواهد شد.

HPE (HPE) انتقال به تگزاس به سختی مفهوم جدیدی در دنیای فناوری است. این بزرگترین – اما فقط آخرین – شرکت فناوری برای سفر به جنوب است: SignEasy ، QuestionPro و DZS (قبلاً با نام راه حل های Dasan Zhone شناخته می شدند) نیز از کالیفرنیا به تگزاس منتقل شدند.
این همچنین در طی همه گیری اتفاق می افتد ، زمانی که شرکت ها در تمام صنایع در حال تجدید نظر در مورد فضای اداری و محل کار هستند و به سمت فرهنگ کار از خانه سوق پیدا می کنند.

دفتر مرکزی شرکت دل در راوند راک ، تگزاس ، نزدیک آستین قرار دارد و بسیاری از شرکت های فناوری دیگر به دلایل مالیاتی در حال بررسی انتقال به تگزاس هستند. در واقع ، لکه ای از آستین به دلیل وجود مجموعه ای از شرکت های فناوری در مترو آستین ، “Silicon Hills” لقب گرفته است.

موفقیت اچ پی در پالو آلتو صحنه فن آوری منطقه شمال کالیفرنیا را آغاز کرد و سرانجام آن را به “Silicon Valley” تبدیل کرد. در سال اول HP ، هیولت و پاكارد اولین محصول خود را اختراع كردند: HP Model 200A ، یك نوسان ساز صوتی كه برای آزمایش تجهیزات صوتی مورد استفاده قرار می گرفت.

این شرکت اولین رایانه خود را در سال 1966 و معروف HP-35 را در سال 1972 – اولین ماشین حساب علمی دستی جهان ساخت.
در سال 2015 ، این شرکت به HPE و سازنده سخت افزار تقسیم شد شرکت HP (HPQ)، که عازم تگزاس نیست.