Big Tech برای بزرگترین چالش خود تاکنون آماده است

روزها – و احتمالاً هفته ها – پس از روز انتخابات یک آزمایش بزرگ برای سیستم عامل هایی مانند فیس بوک ، توییتر و یوتیوب گوگل خواهد بود. ویدئوهای دکترا شده که به طور بالقوه توسط هر کسی قابل انتشار است. حسابهای جعلی که می توانند در هر جایی ظاهر شوند. و توییت های شخص رئیس جمهور ترامپ می تواند در تضعیف نتیجه انتخابات نقش داشته باشد و حتی ممکن است باعث خشونت آفلاین شود.

CNN Business با بیش از دوازده نفر که یا کارمندان سیستم عامل های اصلی رسانه های اجتماعی هستند و در تیم های مقابله با اطلاعات غلط و افراط گرایی کار می کنند یا افرادی که مستقیماً با این تیم ها در این شرکت ها کار می کنند ، صحبت کرده است.

CNN Business به آنها ناشناس شد تا بتوانند آزادانه در مورد کارشان صحبت کنند.

یکی از کارمندان بیگ تک گفت: “بزرگترین ترس من در این مرحله اتفاقی کاملا غیرمنتظره است که هیچ کس پیش بینی نکرده است.” “امسال همه ما در حال آماده سازی و کار کردن با سناریوهایی برای هر احتمالی هستیم که فکر کنیم ، اما امسال به من آموخته است که همه چیز قابل پیش بینی نیست.”

همین تعجب چند هفته پیش رخ داد ، زمانی که به گفته مقامات آمریکایی ، هکرهای ایرانی خود را به عنوان پسران مغرور نشان دادند – گروهی از نفرت که رئیس جمهور ترامپ گفت “عقب بایستید و کنار بایستید” – و ایمیل های تهدیدآمیز را برای هزاران آمریکایی ارسال کردند رای دهندگان

هایپ کردن ایده تهدید “طرف مقابل” چیزی است که کارمندان Big Tech در حوالی روز انتخابات انتظار دارند.

در ماه ژوئن ، توییتر فاش کرد که حسابی ، که گویا توسط گروه چپ گرای آنتیفا اداره می شود و طرفداران ترامپ از جمله دونالد ترامپ جونیور آن را به عنوان نمونه ای از خطرناک بودن آنتیفا عنوان کرده اند ، در واقع توسط گروه برتری طلب سفید شناخته شده.
در سال 2016 ، روسیه از صفحات جعلی شبکه های اجتماعی برای سازماندهی وقایع اعتراضی واقعی در ایالات متحده استفاده کرد. در یک نمونه حتی سازماندهی دو رویداد مخالف در یک مکان. به گفته آژانسهای اطلاعاتی آمریكا ، هدف چنین فعالیتی تشدید اختلافات و دامن زدن به تنش در ایالات متحده بود.

افراد زیادی که برای سیستم عامل های فناوری کار می کنند گفتند که گروه های داخلی امکان ایجاد تنش و خشونت در زمین را دارند و سپس گروه های خارجی احتمالاً از آن سوit استفاده می کنند و شعله های آتش را آتش می زنند.

اما مهمترین نگرانی برای دو نفر از کارمندان Big Tech که با CNN Business صحبت کرده اند ، بازیگران خارجی نبوده اند و یا برخی از حساب های ناشناس بی چهره. ترامپ بود. یکی گفت ، “بزرگترین تهدید برای [the] روند دموکراتیک – و به طور کلی برای ثبات جامعه – رئیس جمهور و حزب اوست. “

این کارمند به رئیس جمهور اشاره کرد که از حامیان خود که آخر هفته آخر یک اتوبوس بایدن را در یک ایالت بین المللی در تگزاس محاصره کرده بودند ، تمجید می کند.

یکی دیگر از کارمندان گفت اگر ترامپ در شب انتخابات یا در روزهای بعد تصمیم بگیرد که زودتر از موعد پیروزی خود را اعلام کند و برخی از شخصیت های فاکس نیوز از او حمایت کنند (حتی اگر میز تصمیم خود فاکس تماس نگرفته باشد) این ادعاها می تواند به سرعت در شبکه های اجتماعی گسترش یابد.

فیس بوک و توییتر متعهد شده اند که برچسب های هشدار دهنده را بر روی چنین پست های زودرس نامزدها قرار دهند – اما کارمند گفت که اگر ادعا اینقدر گسترده باشد و توسط رسانه هایی مانند فاکس مورد توجه قرار گیرد ، برچسب های شبکه های اجتماعی “خراب نمی شوند”.

آنها گفتند: “من به هیچ وجه سعی نمی كنم نقش خود را نادیده بگیرم ، اما گاهی اوقات احساس می كنم كه داریم به هوا تف می كنیم.”

کارمندی که گفت ترامپ بزرگترین تهدید برای روند دموکراتیک است ، اذعان کرد که شرکتی که در آن کار می کنند ، نقش بسزایی در گفتگوهای سیاسی دارد ، چه خوب و چه بد. آنها معتقدند ، اما تمام تمرکز نباید روی Big Tech باشد. این کارمند گفت: “چیزی که بیشتر من را نگران می کند این است که در نهایت فقط به پای ما گذاشته می شود و نه پای موتور عظیم ایجاد کننده و توانمند ترامپ.”

یکی دیگر از کارمندان مسئولیت رسانه ها را در مورد عدم گمانه زنی که می تواند بیشتر نظریه های توطئه باشد ، تأکید کرد.

آنها هشدار دادند: “احتمالاً پس از اولین موج نتایج ، چیزهایی برای گزارش وجود خواهد داشت – و فکر می کنم فقط با اضطراب نسبت به چیزهای بی اهمیت ، علوفه توطئه باشد.”