یافتن PlayStation 5 و Xbox Series X بسیار سخت بوده است. این ممکن است به عمد باشد

به دلیل خراب شدن وب سایت ها ، مشتریان در یافتن کنسول های موجود در انبار مشکل داشتند. برای خیلی ها ، دستیابی به آخرین نسخه امسال بیش از حد معمول احساس شد.
امسال عرضه کنسول ها نتوانست با تقاضای زیاد همراه شود. اگرچه تحلیلگران پیش بینی کرده اند که PlayStation 5 با گذشت زمان نسبت به Xbox Series X فروش بیشتری خواهد داشت ، در حال حاضر ، برنده جنگ کنسول فعلی هر کسی که سهام بیشتری در قفسه ها بگذارد ، است.

تحلیلگران نظریه های مختلفی در مورد چرایی فروش سریع این کنسول ها دارند.

بیشتر فکر می کنند که سونی (SNE) و مایکروسافت (MSFT) چند واحد تولید شده به طور هدفمند محدود شده است.

حاشیه سود PS5 و Xbox Series X جدید ، به گفته مدیر تحقیق بازی IDC ، لوئیس وارد ، “نازک یا حتی کاملاً قرمز است” ، بنابراین تعیین محدودیت های تولید منطقی است. وی گفت: سونی و مایکروسافت احتمالاً سطوح تولیدی را در نظر گرفته اند که فشار زیادی به تولیدکنندگان و زنجیره تأمین وارد نمی کند و این می تواند به آنها کمک کند تا هر گونه افت درآمد را کاهش دهند.

مایکل پاچر ، تحلیلگر ودبوش ، گفت که سونی در PS5 سود زیادی کسب نمی کند و نمی خواست کنسول را به عنوان رکود اقتصادی تولید کند. این نظریه با گزارشی از بلومبرگ در آوریل مطابقت دارد که می گوید سونی قصد دارد تولید PS5 را در سال اول محدود کند. این شرکت به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

احتمال دیگر این است که Covid-19 در عرضه محدود نقشی داشته باشد.

دانیل احمد ، تحلیلگر ارشد Niko Partners ، اظهار داشت که پیش بینی می کند PS5 و Xbox Series X همچنان به دلیل تأثیر همه گیر بر تولید و تدارکات ، در این فصل تعطیلات با محدودیت در عرضه مواجه شوند. احمد همچنین گفت که در طول تولید اولیه ، هر دو کنسول بازده کمی داشتند و “برای تأمین تقاضا مقیاس سازی و تقویت کردن مدتی طول می کشد.”

مایکروسافت به CNN Business گفت که تولید سخت افزار Xbox جدید تحت تأثیر همه گیر قرار نگرفته است و “تلاش کرد تا آنجا که می تواند کنسول جدید تولید کند.” این شرکت افزود كه این كنسول ها ، از جمله سری S ارزان تر ، در 40 كشور جهان راه اندازی شده است و “هر ایك باكس جدیدی را كه امسال می تواند تولید كند ، به فروش می رساند.

مایکروسافت گفت: “ما در حال ساخت کنسول های جدید Xbox با حداکثر سرعت ممکن برای پاسخگویی به تقاضا هستیم.”

چه کسی برنده می شود؟ ایکس باکس در مقابل پلی استیشن

بدون دانستن اینکه سونی و مایکروسافت چند واحد را حمل کرده اند ، سخت است که بگوییم کدام کنسول فروش بیشتری داشته است. (فراموش نکنید که بررسی های ما درباره PS5 و Xbox Series X را بخوانید)

طبق نظرسنجی بیش از 2000 بازیکن از شرکت تحقیقات بازاریابی CivicScience ، 12 درصد از آمریکایی های بالای 13 سال قصد خرید PS5 را دارند ، در حالی که 10 درصد گفتند که Xbox جدید را خریداری می کنند. و خریداران ایکس باکس بیشتر از خریداران PS5 قصد داشتند هر دو کنسول را خریداری کنند.

01 مایل morales playstation 5

به طور کلی یک سال بسیار قدرتمند در فروش بازی های ویدئویی برای صنعت بوده است ، زیرا بسیاری از افراد در هنگام شیوع بیماری به سرگرمی به بازی روی آورده اند. اما شرایط زمینه ای مانند رکود اقتصادی و بیکاری بالا هنوز هم می تواند به صنعت آسیب برساند. تحلیلگران می گویند این صنعت به دلیل کندی در سال 2021 است.

Mat Piscatella ، مدیر اجرایی بازی ها در NPD Group ، گفت: “این تعطیلات تاثیری نخواهد داشت.”

وی تخمین زد که حدود 125 میلیون آمریکایی در شش ماه گذشته یک کنسول بازی کرده اند ، اما یک کنسول جدید به دلیل محدودیت در عرضه معمولاً در اولین تعطیلات خود 1 تا 2 میلیون واحد می فروشد.