گیجی را بررسی کنید – نیویورک تایمز

من حدود هشت سال پیش در حالی که به عنوان گزارشگر توله در یک رسانه خبری دیجیتال کار می کردم، علامت تأیید تأیید شده توییتر خود را دریافت کردم. من برای کسب آن هیچ کاری نکردم جز اینکه یک روز سر کار حاضر شدم و اوه، هی، شما به آن نگاه می کنید! من تایید شده ام شیرین!

(از نظر فنی، علامت چک سفید بود، با آبی احاطه شده بود، اما در محاوره آنها به چک آبی معروف شده اند و من اکنون قصد ندارم بر سر معناشناسی بحث کنم.)

تأمل در مورد اینکه چقدر از گرفتن علامت چک هیجان زده بودم، کمی رقت انگیز به نظر می رسد، اما هنوز دورانی بود که روزنامه نگاری دیجیتال می جنگید تا جدی گرفته شود. گرفتن آن چک، که نشان می داد توییتر هویت مالک و اپراتور حساب را تایید کرده است، به من اعتبار داد.

هفته گذشته، پس از پاکسازی بسیار زیاد، توییتر شروع به حذف علامت‌های چک از حساب‌های تأیید شده قبلی کرد که کاربران آن‌ها از پرداخت هزینه خودداری کرده بودند – که بیشتر آنها بودند. اکنون، هر کسی می تواند در توییتر “تأیید” شود. این برای شما 8 دلار در ماه هزینه دارد و اساساً هیچ یک از فایده‌ای که تأیید قبلا ارائه می‌کرد ندارد، زیرا توییتر دیگر تأیید نمی‌کند که افراد همان‌هایی هستند که می‌گویند.

تغییر در تأیید یکی از مشهودترین تأثیراتی است که ایلان ماسک از سال گذشته که آن را خرید در توییتر داشته است. اطلاعات روی پلتفرم که زمانی برای دنبال کردن اخبار فوری ضروری به حساب می آمد، به طور فزاینده ای غیر قابل اعتماد شده است. و برای کاربرانی که برای دنبال کردن افراد مشهور یا دیگر چهره‌ها به توییتر متکی هستند، تغییر تأیید بخشی از تغییری است که باعث می‌شود بسیاری از کاربران برجسته کمتر دیده شوند زیرا از پرداخت هزینه برای حفظ علامت‌های چک خودداری کرده‌اند.

زمانی که ماسک اعلام کرد همه کاربرانی که قبلا تایید شده بودند وضعیت خود را از دست خواهند داد، چک آبی جای افتخار نداشت. همکاران من Callie Holtermann و Lora Kelley هفته گذشته گزارش دادند که برخی از کاربران اکنون آن را “نشان ترسناک” یا “نشان متعفن” می نامند.

به گفته خواننده رپ Doja Cat، این نماد باعث می‌شود صاحبش «ناامید از تأیید اعتبار» به نظر برسد. توییتر همچنین چک های آبی را برای کاربران محبوبی که آنها را نمی خواستند، از جمله لبرون جیمز، بت میدلر و استفن کینگ بازگرداند. کریسی تیگن، مدل و شخصیت اینترنتی، چک آبی خود را نوعی “تنبیه” نامید.

من استدلال می کنم که چک آبی هرگز آنقدر که ماسک فکر می کرد قابل طمع نبود. (او آن را “نظام اربابان و دهقانان” نامیده است.) برای من و بسیاری از روزنامه نگاران دیگر، اساساً این فقط ابزاری بود برای اثبات اینکه من همان کسی هستم که می گویم هستم. تفاوتی با نشان مطبوعاتی یا کارت ویزیت ندارد.

چرا هر کسی باید به تغییرات علامت چک اهمیت دهد، به خصوص اگر کارش شامل لغزش به DM نباشد؟ سیستم علامت چک توییتر بی نقص نبود، اما این کار را برای کاربران آسان‌تر می‌کرد تا بفهمند آیا توییت‌ها از یک شخص یا سازمان واقعی می‌آیند یا مثلاً از حسابی که وانمود می‌کند الی لیلی است و وعده انسولین رایگان برای همه می‌دهد. (این واقعاً در نوامبر 2022 اتفاق افتاد و سهام شرکت را مخدوش کرد.)

اکنون کاربران باید سخت‌تر کار کنند تا مطمئن شوند که افراد همان چیزی هستند که مدعی هستند. می توانم تصدیق کنم که سخت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

اما این بدان معنا نیست که سیستم جدید ماسک در نوع خود مفید نیست. چک مارک های جدید در عوض تبدیل به وارونگی قدیمی شده اند. اگر ببینم شما یکی دارید، فوراً برایم مهم نیست که چه می گویید.

مشترکین Times می توانند برای خبرنامه آنلاین It Happened در اینجا ثبت نام کنید.

  • سخت تر و کمتر قابل پیش بینی: چگونه ماسک توییتر را تغییر داده است.

  • دیوان عالی موافقت کرد تا تصمیم بگیرد که آیا مقامات منتخب هنگام مسدود کردن افراد در رسانه های اجتماعی، متمم اول را نقض می کنند یا خیر.


سوال یکشنبه: آیا این پایان سلطنت تاکر کارلسون در رسانه های محافظه کار است؟

جی کاسپین کانگ از نیویورکر استدلال می کند که ظهور کارلسون به عنوان یک شخصیت تلویزیونی بیشتر نتیجه مخاطبان ثابت و وفادار فاکس نیوز بود. جیسون زنگرل برای نیویورک تایمز می نویسد، اما ایدئولوژی او می تواند تأثیرگذارتر و ماندگارتر از هر فرقه شخصیتی باشد.

توصیه: برای ردیابی گذشته نقشه بکشید.

اخلاق شناس: یک عده از هم پاشیدند. قوانین جدایی چیست؟

موضوع را کامل بخوانید.

  • بایدن فردا میزبان فردیناند مارکو رئیس جمهور فیلیپین خواهد بود.

  • کوین مک کارتی، رئیس مجلس اسرائیل فردا در پارلمان اسرائیل سخنرانی خواهد کرد.

  • مت گالا فردا عصر است.

  • نامزدهای هفتاد و ششمین دوره جوایز تونی روز سه شنبه اعلام خواهند شد.

  • مقامات فدرال رزرو روز چهارشنبه تشکیل جلسه می دهند و انتظار می رود نرخ بهره را افزایش دهند.

  • Cinco de Mayo جمعه است

  • مراسم تاج گذاری پادشاه چارلز سوم روز شنبه در کلیسای وست مینستر برگزار می شود. در مورد تاج گذاری بیشتر بخوانید.

  • دربی کنتاکی، اولین مرحله مسابقات اسب‌دوانی سه‌گانه، روز شنبه برگزار می‌شود.