گزارش جدید Uber نشان می دهد که پس از اخراج کارگران ، مشکلی در نمایندگی Black وجود دارد

اوایل امسال ، اوبر (UBER) همانطور که با کاهش شدید تجارت تگرگ به دلیل ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند ، حدود 25٪ از نیروی کار خود یا تقریبا 6،700 کارمند را کاهش دهد. این اخراج ها شامل هزاران نفر از کارمندان پشتیبانی مشتری آن بود ، که منجر به کاهش قابل توجه نمایندگی Black در Uber شد ، و نشان می دهد که چگونه تیم متنوع به رشد معیارهای کل شرکت کمک کرده است.

اوبر از کاهش 1.8 درصدی نمایندگی سیاه گزارش داد که اکنون 7.5٪ از کل نیروی کار آن در ایالات متحده را تشکیل می دهد ، در حالی که 9.3٪ در سال 2019 کاهش یافته است.

بو یانگ لی ، مدیر ارشد تنوع در Uber در بیانیه ای گفت: CNN Business. “ما می دانیم که باید همیشه تلاش کنیم تا بهتر عمل کنیم و همچنان لیزر را برای تبدیل شدن به یک شرکت ضد نژادپرست و قهرمان حقوق صاحبان سهام حفظ کنیم.”

اوبر گفت که اقدامات خود را برای کاهش سوگیری در تلاش برای کاهش نیرو انجام داده است ، و خاطرنشان کرد که به عنوان بخشی از روند ، مشاوران خارجی تجزیه و تحلیل بر اساس طبقات محافظت شده را انجام داده اند. هنگامی که CNN Business از او س askedال کرد ، از ارائه تفکیک نژادی یا جنسیتی این اخراج ها خودداری کرد.

این شرکت گزارش کرده است که پیشرفت کمی در زمینه های دیگر گزارش شده است ، با ارسال این خبر که نمایندگی زنان و افراد گروه های نژادی کم نماینده در نقش های رهبری افزایش یافته است. زنان در مقام رهبری در نیروی کار جهانی اوبر به 32.4٪ ، در مقایسه با 28٪ یک سال قبل ، افزایش یافتند. رهبری سیاه پوستان در ایالات متحده از 3.3٪ تا 4.1٪ است – گامی در جهت درست که هدف اخیراً اعلام شده این شرکت برای دو برابر نمایندگی در این حوزه تا سال 2025 است. رهبری اسپانیایی / لاتین نیز از 2.7٪ به 3.8٪ رسیده است.
شش سال پیش ، موجی از شرکت های فناوری اطلاعاتی را در مورد تنوع نیروی کار خود ارائه دادند. اطلاعاتی که پیش از این از نزدیک محافظت می شد ، پس از افزایش فشار برای شفافیت منتشر شد.
اولین گزارش اوبر در سال 2017 ارائه شد ، در زمانی که فرهنگ و رفتار این شرکت با کارمندان زن در کانون توجهات مهندس سابق زن ، سوزان فاولر ، به ادعای جنسیت گرایی و آزار و اذیت در این شرکت قرار گرفت. وضعیت جمعیتی اوبر در برخی موارد در مقایسه با سایر شرکت های فناوری وضعیت بهتری داشته و این وضعیت همچنان ادامه دارد: در گزارش سال 2017 خود ، 36٪ از نیروی کار جهانی اوبر را زنان تشکیل می دادند ، در حالی که 33٪ از فیس بوک. در سال 2020 ، زنان 40.3٪ در Uber را تشکیل می دهند. 37٪ در فیس بوک، به عنوان مثال. نمایندگی سیاه فیس بوک در 3.9٪ است.
اوبر در سه ماهه نخست امسال 5.8 میلیارد دلار ضرر کرده است

با این حال ، اوبر گفت که مردان سفیدپوست همچنان بیشترین درصد از جمعیت کارمندان خود را تشکیل می دهند (29.7٪ در سال 2020 ، در مقایسه با 30.1٪ در سال 2019) ، و این به ویژه در نقش های رهبری ، نقش های فنی و نقش های رهبری فناوری بیشتر است. هنوز هیچ زن سیاه پوست و اسپانیایی تبار / لاتین در موقعیت های رهبری فناوری وجود ندارد. این شرکت گفت که این کار بر افزایش زنان در نقش های رهبری و نمایندگی کلی آن از کارمندان سیاه پوست و اسپانیایی / لاتین متمرکز است.

اوبر گفت که برای ارائه “تصویری شفاف و دقیق” از شرکت پس از اخراج ها ، انتشار گزارش تنوع خود را به تأخیر انداخت (سال گذشته ، آن را در ژوئیه منتشر کرد). اوبر در تابستان امسال با توجه به تمرکز بیشتر بر عدالت نژادی در سراسر کشور ، تعهدات زیادی را برای تبدیل شدن به یک شرکت “ضد نژادپرست” تر ، از جمله معیار نمایندگی سیاه در رهبری ، اعلام کرد.
همچنین یک کمپین بازاریابی را راه اندازی کرد که شامل بیلبوردهای تبلیغاتی در داخل بود شهرها را انتخاب کنید که با عنوان “اگر نژادپرستی را تحمل می کنید ، Uber را حذف کنید” که بخشی از آن به دلیل سیاست شرکت در برخورد با رانندگان به عنوان یک پیمانکار مستقل و نه کارمند ، مورد توجه قرار گرفت. این مبارزات در حالی آغاز شد که این شرکت در حال افزایش مبارزه خود در کالیفرنیا برای تصویب یک آراot پیشنهادی 22 یا Prop 22 بود که به آن امکان می دهد رانندگان خود را به عنوان پیمانکاران مستقل با برخی امتیازات مزایا طبقه بندی کند نه کارمندان با مجموعه کامل حمایت از مزایا. تحت قانون
پروپ 22 ، که رأی دهندگان در روز انتخابات تصویب کردند ، “طبق قانون قانون استخدام ملی” “یک خطر منحصر به فرد برای افراد رنگین پوست است.” این شرکت اظهار داشت که اکثر قریب به اتفاق رانندگان می خواهند پیمانکار مستقلی باقی بمانند. از آنجا که رانندگان کارمند نیستند ، در گزارش تنوع آن لحاظ نمی شوند.