کتاب وودوارد نشان می دهد که ترامپ می دانست آزمایش واکسن Covid-19 ماه ها طول می کشد

ترامپ همچنین پیشنهاد می کند به همین دلیل است که وی در ابتدا برای استفاده از داروی مالاریا هیدروکسی کلروکین بسیار فشار آورد ، زیرا داروی مالاریا قبلاً آزمایش شده و برای مصارف دیگر تأیید شده بود.

وودوارد به نقل از ترامپ در آخرین کتاب خود ، “خشم” گفت: “خوب ، ما در زمینه واکسن ها بسیار خوب عمل می کنیم.”

“مشکل واکسن این است که یک واکسن 13 تا 14 ماه طول بکشد. چون مجبورید یک واکسن را آزمایش کنید. برخلاف هیدروکسی ، باید آن را آزمایش کنید. زیرا هیدروکسی 25 سال است که وجود دارد.”

هیدروکسی کلروکین در واقع داروی مورد تأیید بود ، اما هرگز در افراد با ویروس کرونا آزمایش نشده است. سازمان غذا و دارو تصویب استفاده اضطراری هیدروکسی کلروکوین را داد اما بعداً لغو شد ، زیرا چندین مطالعه نشان داد این دارو به ویروس کرونا کمک نمی کند و ممکن است مضر باشد.
ترامپ ماه ها به شدت هیدروکسی کلروکین را تبلیغ می کرد اما پس از لغو FDA از EUA ، صحبت در مورد تولید واکسن را آغاز کرد. وی بارها و بارها گفته است كه معتقد است واكسن می تواند قبل از انتخابات 3 نوامبر تأیید شود.
واکسن ویروس کرونا تا روز انتخابات؟  احتمالا نه.  در اینجا دلیل آن است

مصاحبه های وی با وودوارد – که در نوارهای صوتی نیز ضبط شده است – نشان می دهد که وی در مورد برنامه واکسن ویروس کرونا مطلع شده است. دولت ایالات متحده با سازندگان واکسن ، از جمله Moderna Inc ، و Johnson & Johnson ، برای تولید واکسن ویروس کرونا کار کرده است. واکسن های جدید با استفاده از تکه های مواد ژنتیکی ساخته شده اند و محققان آزمایش اولین واکسن ها را در آزمایشات بالینی انسان در ماه مارس آغاز کردند.

طبق این کتاب ، ترامپ در 13 آوریل گفت: “ما احتمالاً قبلاً واکسن دریافت کرده ایم.” “هر چند بزرگترین مشکل را می دانید؟ شما باید آن را آزمایش کنید ، بنابراین باید مطمئن شوید که ویروس را از بین می برد ، اما باید مطمئن شوید که فرد را نمی کشد. آیا می توانید تصور کنید؟ شما صد میلیون واکسن می زنید مردم فهمیدید که این سم است ، درست است؟ “

مقامات دولت به CNN گفته اند كه ترامپ در جلساتی كه درمورد تولید واكسن در طول بهار و تابستان متمركز بود ، مقامات را تحت فشار قرار می داد تا برنامه زمان بندی تولید واكسن را تسریع كنند ، و رئیس جمهور قصد داشت حداقل قول موثق موثر واکسن تا زمانی که با انتخاب مجدد مواجه شود

این تلاش ها با نزدیک شدن به روز انتخابات افزایش یافته است و ترامپ بارها شکایت کرده است که برخی از مقامات آژانس های بهداشتی فدرال به طور فعال در تلاشند تا فرصت های انتخاب مجدد خود را با اعلامیه های کند راه کاهش دهند.

ترامپ در مورد واکسن در تجمع این ماه گفت: “این دارو قبل از پایان سال ، به نظر من ، قبل از پایان سال تحویل خواهد شد ، اما در واقع حتی ممکن است قبل از پایان ماه اکتبر نیز تحویل شود.” “چطور این را دوست داری؟ آیا این خوب نیست؟ و می دانی چرا؟ نه به خاطر انتخابات. خوب است زیرا ما می خواهیم مردم را نجات دهیم.”

دبیر مطبوعاتی ترامپ ، کیلی مک انانی ، فشار بر FDA “برای انجام هر کاری” را رد کرد.

کوین لیپتاک و کیتلان کالینز از CNN در تهیه این گزارش همکاری کردند.