کانکس در تهران

کانکس در تهران

کانکس در تهران

امروزه یکی از راه های جدید و به صرفه برای ساخت خانه، استفاده از خانه های پیش ساخته یا کانکس است.

همانطور که می دانید، قیمت خانه های پیش ساخته و کانکس نسبت به خرید ساختمان خیلی به صرفه تر است. معمولاً ساخت ساختمان ها زمان بیشتری می برد ولی کانکس ها معمولاً بین یک الی دو روز آماده می شود. به همین دلیل این دو سازه بین مردم جایگاه ویژه‌ای دارند.

خانه پیش ساخته چیست؟

 خانه پیش ساخته تمام اجزا و ابعاد آن کاملاً استاندارد شده در کارخانه ساخته می شود و برای نصب به محیط مورد نظر انتقال پیدا می کند. خانه های ماژولار سازه های فلزی و خانه هایی با امکانات حمل و نقل در این نوع سازه هستند. دو نکته مهم برای خانه پیش ساخته یکی قابلیت حمل و نقل و جابجایی آن است و دیگری ساخت آنها در سریعترین زمان ممکن می باشد.

کانکس ها چه تفاوتی با خانه پیش ساخته دارد؟

از لحاظ فنی می‌توان گفت که کانکس ها نوعی خانه پیش ساخته هستند زیرا قطعات مختلف آن در کارخانه نصب و در محیط مورد نظر پیاده سازی می شود، اما دو تفاوت با یکدیگر دارند.

از نظر نوع سازه، کانکس ها هم نوعی خانه پیش ساخته هستند اما خانه های پیش ساخته از نظر نوع سازه به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند.

خانه های ماژولار

 تمامی قطعات این خانه ها در کارخانه تولید شده و به محل مورد نظر انتقال داده و در همان جا نصب می شوند.

کانکس یا کاروان

کانکس ها سازه های مشابه به خانه هستند که به طور کامل در کارخانه تولید می شوند و بعد قطعات آنها به صورت یکجا به محل مورد نظر برای نصب فرستاده می شوند.

جنس و متریال به کار رفته در ساخت

جنس و متریال به کار رفته در ساخت

در خانه های پیش ساخته تنوع زیادی در مواد اولیه برای ساخت این نوع سازه ها وجود دارد برای طراحی و ساخت کانکس ها از مواد اولیه مانند ساندویچ پانل پلی استایرن ،ورق های گالوانیزه و ورق های آلومینیومی استفاده می شود.

اما در ساخت خانه های پیش ساخته از انواع ساندویچ پانل، بتن های پیش ساخته، ورق های نازک از جنس فولاد، upvc و انواع چوب ها استفاده می شود.

از نظر کاربرد

همانطور که از نام خانه های پیش ساخته شده مشخص است فقط کاربرد آن مسکونی میباشد. اما کانکس علاوه بر کاربردهای مسکونی کاربردهای دیگری هم‌چون فروشگاهی، انباری، اداری، مدیریتی و … قابل استفاده می باشد.

وزن سازه

وزن هر سازه بسته به موادی که در ساخت آن استفاده میشود متفاوت است. معمولاً برای ساخت کانکس ها از مواد اولیه سبک استفاده می‌شود که در نتیجه وزن نهایی سازه سبک تر خواهد شد.

در حالی که برای خانه های پیش ساخته از متریالی همچون بتن استفاده می شود و این امر باعث می شود که سازه مورد نظر وزن سنگین تری داشته باشد.

قابلیت جابجایی

می دانید کانکس‌ها شامل قطعات متصل شده به هم هستند و وقتی که به محل مورد نظر انتقال پیدا می کنند، مسلماً جابجایی آنها بسیار آسان است. در صورتی که خانه های پیش ساخته مجموعه ای از قطعات هستند که نصب می شوند. در نتیجه می‌توان گفت امکان جابجایی آنها برای تمامی خانه های پیش ساخته وجود نخواهد داشت، مگر اینکه از ابتدا به نحوی ساخته شوند که قابلیت جابجایی در آنها لحاظ شود.

طول عمر

 خانه های پیش ساخته به دلیل اینکه از مواد اولیه با دوامی مانند بتن استفاده شده است، طول عمر و دوام بیشتری نسبت به کانکس ها دارند.

مدت زمان لازم برای ساخت و نصب

مدت زمان لازم برای ساخت و نصب

یکی از تفاوت هایی که می توان بین کانکس با ساختمان پیش ساخته در نظر گرفت مدت زمان نصب آنها است. کانکس را به دلیل این که سازه های از پیش ساخته شده هستند و به صورت آماده به محل مورد نظر انتقال پیدا میکنند، نصب آنها در کمترین زمان امکان پذیر است.

اما در خانه های پیش ساخته زمان زیادی برای ساخت آن لازم است، چون از مواد اولیه مانند بتن استفاده می شود و برای این کار باید تست های مرغوبیت قالب بندی بتن خشک شدن بتن انجام شود و زمان زیادی برای انجام آنها لازم است.

خانه های پیش ساخته به دلیل ساخت زمان بر آنها برای کاربرانی که زمان لازم را برای انتظار ساخت خانه های پیش ساخته ندارند، مناسب نیست.

قیمت‌های کسب اطلاعات ببشتر، به سایت ما به این نشانی مراجعه کنید: conexe.ir

 کانکس ها به دلیل مواد اولیه که در ساخت آنها استفاده می شود هزینه مناسب تری نسبت به خانه های پیش ساخته دارند. از طرفی دیگر هزینه نصب و مونتاژ چندانی ندارند.

برای سفارش و خرید انواع کانکس، به سایت conexe.ir مراجعه فرمایید.