کارشناسان هشدار می دهند که کانادا باید در نظارت بر هوش مصنوعی عجله کند

دو نفر از سه پدرخوانده هوش مصنوعی، اساتید مستقر در کانادا هستند. یکی از آنها، جفری هینتون از دانشگاه تورنتو، اخیراً شغل خود در گوگل را ترک کرد تا صریح‌تر در مورد خطرات هوش مصنوعی صحبت کند.

دیگری، یوشوا بنژیو از دانشگاه مونترال، در نامه‌ای سرگشاده اخیر، صدای زنگ خطر را تکرار کرد و خواستار توقف توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمندتر شد.

او در میان نام‌های مطرحی از جمله ایلان ماسک و استیو وزنیاک، بنیانگذار اپل، قرار دارد که معتقدند زمان آن رسیده است که ترمزها را حتی به مدت شش ماه افزایش دهند.

[Read: ‘The Godfather of A.I.’ Leaves Google and Warns of Danger Ahead]

[Read Dan Bilefsky’s 2019 Saturday Profile of Yoshua Bengio: He Helped Create A.I. Now, He Worries About ‘Killer Robots’]

پروفسور بنژیو در پستی گفت: «به دلیل شتاب غیرمنتظره ای وجود دارد – احتمالاً یک سال پیش چنین نامه ای را امضا نمی کردم – ما باید یک گام به عقب برداریم و نظر من در مورد این موضوعات تغییر کرده است. در وبلاگش ما پس از جنگ جهانی دوم موفق شدیم سلاح های هسته ای را در مقیاس جهانی تنظیم کنیم، می توانیم به توافقی مشابه برای هوش مصنوعی دست پیدا کنیم.

کانادا با امضای قوانینی که انتظار می‌رود زودتر از سال 2025 اجرایی شود، فاصله زیادی دارد. چندین ماه دیگر برای حل و فصل مقررات مربوط به لایحه C-27، قانون هوش مصنوعی و داده‌ها، که آخرین بار معرفی شد، زمان نیاز است. ژوئن.

در کوتاه مدت، تنظیم‌کننده‌های حریم خصوصی کانادایی در حال حاضر مشغول بررسی یک شکایت نامشخص در مورد اینکه آیا ربات چت ChatGPT به‌طور نامناسبی داده‌های کانادایی‌ها را بدون رضایت مناسب جمع‌آوری، استفاده یا افشا می‌کند، مشغول به کار هستند. روز پنجشنبه، دفتر کمیساریای حریم خصوصی فدرال اعلام کرد که همتایان استانی آن در کبک، بریتیش کلمبیا و آلبرتا به تحقیقات خواهند پیوست.

فیلیپ دوفرن، کمیسر حریم خصوصی در بیانیه‌ای گفت: «به‌عنوان تنظیم‌کننده، ما باید با پیشرفت‌های فن‌آوری که به سرعت در حال حرکت است، پیش برویم تا از حقوق اساسی حریم خصوصی کانادایی‌ها محافظت کنیم.»

جذب ابزارهای هوش مصنوعی عمومی، به ویژه ChatGPT – مخفف “تبدیل پیش‌آموزش‌دهی ژنراتور” – انفجاری بوده است. تحلیلگران بانک سوئیسی UBS در گزارشی در ماه مه تخمین زدند که ChatGPT که توسط شرکت OpenAI مستقر در سانفرانسیسکو ایجاد شده است، در ماه آوریل به بیش از 200 میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده است که دو برابر رقم ژانویه است، اگرچه این روند نشانه هایی از فلات را نشان می دهد. .

به نظر می رسد در کمتر از شش ماه، ChatGPT رشد کرده است. در محوطه های دانشگاهی به عنوان ابزاری برای ساختن درس ها ظاهر شده و توسط دانشگاه ها محدود شده است. از آن برای فیلتر کردن افراد بالقوه عاشقانه در برنامه های دوستیابی استفاده می شود. و همانطور که همکاران من – ستون‌نویس فناوری تایمز، کوین روز و اما گلدبرگ، که آینده کار را برای میز تجاری پوشش می‌دهد – دریافتند، این چت‌ربات‌های هوش مصنوعی می‌توانند به مکالمات بسیار جالبی منجر شوند.

[Read Kevin’s story: A Conversation With Bing’s Chatbot Left Me Deeply Unsettled]

[Read Emma’s story: ChatFished: How to Lose Friends and Alienate People With A.I.]

بازار سهام در اوایل این هفته طعم عواقب ترسناک تر استفاده نادرست از هوش مصنوعی را چشید، زمانی که پس از انتشار تصاویری که نشان می داد ساختمانی در نزدیکی پنتاگون ظاهراً در حال آتش سوزی در اینترنت پخش شد، قیمت ها سقوط کرد. معلوم شد که این یک جعلی ساخته شده توسط هوش مصنوعی است.

پروفسور Bengio که همچنین بنیانگذار و مدیر علمی Mila (همچنین به عنوان مؤسسه هوش مصنوعی کبک نیز شناخته می شود)، در حالی که برای کاهش سرعت توسعه سیستم های هوش مصنوعی فوق العاده تلاش می کند، از دولت کانادا می خواهد که تلاش های قانونی را تسریع کند. .

والری پیزانو، رئیس و مدیر اجرایی Mila، گفت اقداماتی وجود دارد که دولت می‌تواند فوراً انجام دهد – مانند الزام برچسب‌های مناسب برای شناسایی متن، تصاویر یا صداهای تولید شده توسط هوش مصنوعی – برای محافظت از مردم در برابر برخی از خطرات این فناوری، مانند کمپین های اطلاعات نادرست در زمان انتخابات و اخلال در بازار کار.

[Read: A.I.’s Threat to Jobs Prompts Question of Who Protects Workers]

خانم پیسانو به من گفت: «این فناوری خیلی سریع‌تر از هر چیزی که قبلاً دیده‌ایم وارد زندگی ما می‌شود.» و گفت مقررات خیلی عقب مانده است. این شکاف باعث ایجاد عدم تعادلی می شود که واقعاً نگران کننده است.»

خانم پیزانو، همراه با دانشگاهیان، محققان و رهبران صنعت در کانادا از دولت می خواهند که نظارت دولت را از طریق لایحه C-27 افزایش دهد و به سرعت حرکت کند.

لوک استارک، محقق تاریخ و اخلاق هوش مصنوعی و استادیار دانشگاه وسترن در لندن، انتاریو، به من گفت که از اینکه می بیند تحقیقات کمیسر حریم خصوصی در حال انجام است، خوشحال است.

پروفسور استارک گفت: “این سوال که موادی که برای آموزش این مدل های زبانی بزرگ استفاده شده است از کجا آمده است، به وضوح یک مسئله بزرگ است.” او افزود که این موضوع «در عجله برای تبلیغ این فناوری‌ها، برای بهتر و بد، کمی از بین رفته است».


  • رای دهندگان در آلبرتا روز دوشنبه برای انتخاب نخست وزیر بعدی خود به پای صندوق های رای می روند. ایان آستن از کلگری بازدید کرد و از طریق منطقه روستایی جنوبی آلبرتا سفر کرد و با کانادایی‌های محافظه‌کار که در حال تجدید نظر در انتخاب‌های خود پس از چرخش سخت حزب به راست بودند، صحبت کرد.

  • گریمز، موسیقی‌دان و تهیه‌کننده کانادایی، با جو کوسکارلی، خبرنگار فرهنگی تایمز، درباره ابزار هوش مصنوعی جدیدش که صدای او را «منبع باز» کرده است، صحبت کرد.

  • برای کسانی که برای تعطیلات آخر هفته تابستان از طریق ونکوور سفر می‌کنند، در اینجا توصیه‌هایی برای رستوران‌ها، خرید، مکان‌های دیدنی و چیزهایی برای دیدن در شهر به عنوان بخشی از مجموعه 36 ساعت تایمز وجود دارد.

  • ایالات متحده در حال رقابت با کانادا و سایر کشورها برای تامین مواد معدنی حیاتی لازم برای تولید خودروهای الکتریکی و سایر اقلام در انتقال انرژی است.

  • آیا شما یک پرنده نگر مشتاق یا حتی مبتدی هستید؟ میز علمی تایمز در حال کار بر روی پروژه ای با آزمایشگاه پرنده شناسی کورنل است و در حال ارائه مطالب ارسالی خوانندگان برای آن است. اینجا بیشتر بیاموزید


Vjosa Isai یک خبرنگار و محقق برای نیویورک تایمز در کانادا است. او را در توییتر به آدرس @lavjosa دنبال کنید.


حال ما چطور است؟
ما مشتاقیم نظرات شما را در مورد این خبرنامه و رویدادهای کانادا به طور کلی داشته باشیم. لطفا آنها را به [email protected] ارسال کنید.

این ایمیل را دوست دارید؟
آن را برای دوستان خود فوروارد کنید و به آنها اطلاع دهید که می توانند در اینجا ثبت نام کنند.