ژنیکوماستی، علایم، داروها و جراحی آن

اگر از یک گن مناسب استفاده کنید، احتمال تجمع مایعات را تا حد زیادی کاهش میدهید. پیشنهاد ما استفاده از مشاوره، مهارت و تجربه ی دکتر شیرزادگان در این زمینه می باشد. معمولا برای درمان ژنیکوماستی خفیف باید بگوییم که روشهای درمان ژنیکوماستی شامل مواردی مانند درمان ژنیکوماستی با ورزش، درمان ژنیکوماستی با دارو و درمان ژنیکوماستی با جراحی است که با توجه به نوع و وخامت ژنیکوماستی می توان درمان مناسب را برای از بین بردن بافت درشت شده سینه در مردان استفاده کرد. مدولاتور گیرنده استروژن (SERM) tamoxifen (Nolvadex) ثابت شده است که حجم سینه را کاهش می دهد اما دذ ژنیکوماستی کل بافت را از بین نمیبرد . وجود اختلال در سیستم غده های درون ریز دلیل اصلی بروز این مشکل است که به دنبال آن استروژن در بدن فرد زیاد شده، تستوسترون کاهش می یابد و به این ترتیب نسبت استروژن به تستسترون افزایش پیدا می کند. ژنيکوماستي در نوزادان : حدود 50 درصد از نوزادان پسر به دلیل باقی ماندن تاثیر استروژنی که از بدن مادر وارد بدن آن ها شده با سینه هایی بزرگ تر از حد معمول به دنیا می آیند که جای نگرانی وجود نداشته و این امر کاملاً عادی است.

عارضه ای در مردان که همراه با بزرگ شدن بافت سینه همراه است را ژنیکوماستی می نامند که به موجب آن ممکن است یکی از سینه ها یا هر دوی آن ها بزرگ شوند. حجم بالای چربی ناحیه شکم و پهلوها، به کمک ساکشن تخلیهشده و به کمک ابدومینوپلاستی پوست شل و افتاده شکم که بعد از تخلیه چربیها خود را نشان میدهد، برداشته شده است و بهترین فرم ممکن ایجاد شده است. یکی از عوامل نا خوشایندی که بعضا آقایان با آن مواجه هستند ، بزرگی سینه یا ژنیکوماستی است. انجام آزمایش یا معاینات فیزیکی پزشکی انجام دهید. به طور کلی اگر بخواهید برای دریافت معافیت پزشکی اقدام کنید، باید یا فارغ التحصیل شده باشید، یا اخراج شده باشید یا ترک تحصیل کرده باشید. به طور کلی بهتر است چربی مورد نیاز بدن از منابع چربی مفید چون ماهی تامین شود. افرادی که سینههایشان به طور کامل رشد کرده است.

یکی از علل اصلی بزرگ شدن سینهها در مردان، کاهش سطح تستوسترون است. در مردانی که مدت زمان طولانی به ژنيکوماستي مبتلا هستند یا بافت سینه آن ها بیش از اندازه بزرگ شده است از جراحی برای برداشتن بافت سینه استفاده می شود. در این صورت کبد عملکرد بهتری خواهد داشت و اندازه پستان کاهش مییابد. روش استفاده به این صورت است که فرد باید دانههای خرد شده خارشتر را با 3 فنجان آب میل کند. یکی از دلایل اصلی ژنیکوماستی در بدن سازان، مصرف استروئید است. مصرف برخی داروها ممکن است خطر ابتلا به این مشکل را افزایش دهد. برای بیمار توسط پزشک هفت روز آنتی بیوتیک تجویز می شود که بیمار باید به صورت مرتب مصرف کرده تا بخارات ۱۰-۱۴ روز پس از عمل برداشته می شود. این نوع از بزرگشدگی پستان در پسران نوجوان یا نوازادان پسر معمولا به مرور زمان خودبهخود بر طرف می شود. در صورت یافتن اسپرم میتوان آن را منجمد نمود و برای لقاح خارج رحمی یا ICSI به کار برد.

سالخوردگی. تغییرات هورمونی که به صورت طبیعی با بالا رفتن سن رخ می دهد ، می تواند موجب بزرگ شدن پستان ها به خصوص در مردان دارای اضافه وزن بشود. بزرگ شدن سینه در مردان به تدریج به امر رایجی تبدیل میشود که البته در بسیاری موارد طبیعی بوده و به دلایل مختلفی ممکن است رخ داده باشد. بزرگ شدن پستان اغلب در مردان بین 50 تا 80 سال اتفاق می افتد و از هر چهار مرد یک نفر آنها در این محدوده سنی دارای پستان بزرگ هستند. برای مردانی که دارای پوست اضافی می باشند، روش باز توصیه می شود که جراح یک برش کوچک اطراف آرئول ایجاد می کند. بسیاری از مردان نابارور زندگی جنسی منظمی را تجربه میکنند و دارای اسپرمهایی هستند که با چشم غیر مسلح خوب به نظر میرسند. بسیاری از بیماران با جراح خود صادق نیستند و ممکن است مشکلاتی پس از عمل داشته باشند. توجه کنید که بسیاری از شرکتهای بیمه، هزینه درمان بیمارانی را که شاخص BMI (شاخصی برای اندازهگیری توده بدنی و تقسیم وزن به مجذور قد) آنان بین سیوپنج تا چهل باشد، پرداخت میکنند. به عنوان مثال میتوان به اسپیرونولاکتون دیورتیک (Aldactone)، برخی از مسدود کنندههای کانال کلسیم و داروهای مهار کننده ACE که برای درمان فشار خون بالا، برخی از آنتیبیوتیکها، داروهای ضد زخم و داروهای ضد ویروس بسیار فعال (HAART) که برای بیماری HIV استفاده میشود، اشاره کرد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ژنیکوماستی کاذب لطفا از صفحه ما بخواهید.