چگونه یک نقشه نادرست انتخابات میشیگان ویروسی شد و در خوراک توییتر ترامپ قرار گرفت

وی تصویری از نقشه انتخاباتی میشیگان را به اشتراک گذاشته بود که قصد داشت جهشی بی دلیل را در تعداد آرا returned برگشتی در این ایالت نشان دهد. اتهام: طبق داده های موجود در نقشه ، 138000 رأی از هیچ جا وارد نشده است و همه آنها برای بایدن بوده است.

این ادعا در تمام قسمت های سمت راست صبح ها ویروسی می شد. در یک تیتر یک وب سایت جناح راست عنوان شده بود: “تقلب در رای گیری در میشیگان – تخلیه گسترده بیش از 200000 برگ رأی گیری برای بایدن یکباره در یک شب.” حداقل 14000 توییت شامل این تصویر بود.

تصویر واقعی بود. اما این ایده که نشانگر تقلب است کاملاً نادرست است ، گرچه افرادی که آن را به اشتراک می گذارند ، در ابتدا نمی دانستند که داده های موجود در نقشه اشتباه بوده است.

این تصویر اسکرین شاتی از یک نقشه در وب سایت Decision Desk HQ بود که نتایج انتخابات را ردیابی می کند و داده های نتایج را برای رسانه هایی مانند BuzzFeed News تأمین می کند. بعد از توییت روز چهارشنبه ترامپ ، دفتر تصمیم گیری دفتر مرکزی اعلام کرد که در داده های ارسالی از منطقه شیواوسی میشیگان خطایی رخ داده است. دفتر تصمیم گیری هیئت مدیره در بیانیه ای به CNN گفت: “هنگامی که خطا را شناسایی کردیم ، داده های اشتباه را پاک کردیم و آنها را با داده های صحیح که توسط مقامات ارائه شده به روز کردیم.” یکی از کارمندان دفتر دفتریاران شیاوازی به CNN تأیید کرد که هنگام ورود رای به بایدن ، خطای تایپ ایجاد شده است و این خطا ظرف 30 دقیقه اصلاح شده است.

دفتر تصمیم گیری دفتر مرکزی به عنوان یک منبع اطلاعاتی معتبر شناخته شده است اما توضیح نداد که چرا اظهارنظر درباره خطا ساعتها طول کشید.

اما داستان این که چگونه تصویر خطایی در یک نقشه انتخاباتی در یک وب سایت طاقت فرسا به رئیس جمهور ایالات متحده راه یافت ، یکی از نشانه های اکوسیستم اطلاعات نادرست آنلاین و نقش اصلی ترامپ در آن است.

CNN با همکاری گروه Alethea Group ، یک شرکت تحقیقاتی در زمینه اطلاعات غیرمجاز ، شواهدی یافت که نشان می دهد این تصویر ممکن است اولین بار به صورت آنلاین ظاهر شود ، هنگامی که اوایل صبح چهارشنبه در یک انجمن QAnon در پلت فرم پر از نفرت 8Kun ، جانشین 8chan ، پخش شد. CNN برای ارائه نظر با 8Kun تماس گرفته است.

سپس تصویر صفحه به حساب های ناشناس در توییتر راه پیدا کرد ، برخی از آنها به اسپانیایی پست می کردند و یکی با هشتگ #LatinosforTrump در نام کاربری خود.

سپس این توییت ها توسط برخی از افراد تأثیرگذار محافظه کار و وب سایت ها ، تالارهای گفتگو و کانال های تلگرامی جناح راست که دست فروشان اطلاعات غلط شناخته می شوند ، انتخاب شدند.

رئیس جمهور مصمم است که تصویری از یک انتخابات “تقلبی” را ترسیم کند و بعید است این آخرین باری باشد که وی ادعایی بی اساس را که در زیر شکم تاریکی اینترنت پخش شده و از آن برای تقویت تلاش های خود برای تضعیف دموکراسی آمریکا استفاده می کند ، تبلیغ می کند. .

مخاطبان شبه تأثیرگذار

رئیس جمهور این نقشه را دو بار ، در یک توییت و یک بازتوییت ، حدود ساعت 10:30 صبح چهارشنبه صبح ارسال کرد.

توییتر (TWTR) اطلاعات موجود در این توییت را با عنوان “مناقشه” برچسب گذاری کرد.

سخنگوی توییتر به CNN گفت که این شرکت به طور خودکار برچسب هایی را با توییت های دارای تصویر استفاده می کند – سخنگوی گفت که این شرکت حداقل 14000 توییت را پیدا کرده و آنها را برچسب گذاری کرده است.

توییت ترامپ نوعی عروسک تودرتو از اطلاعات بد بود. در آن ، رئیس جمهور توییت کرد – یعنی تفسیر خود را به آن اضافه کرد – توییتی از مت والش ، یک شخصیت محافظه کار ، که به نوبه خود یک توییت از Matt Mackowiak ، رئیس شهرستان GOP تگزاس را نقل قول کرده بود.

Mackowiak یک تصویر از نقشه را به اشتراک گذاشته بود و نوشته بود ، “یک به روزرسانی به بایدن 100٪ رأی جدید – 128k+” را می دهد

ماکوویاک پیش از تصمیم میز کار HQ اعلام کرد که خطایی رخ داده است ، این توییت را به اشتراک گذاشته است.

پس از توئیت وی توسط رئیس جمهور و تصمیم گیری دفتر مرکزی متوجه عدم صحت آن شد ، ماکوویاک اذعان کرد که خطایی رخ داده است.

وی نوشت: “اکنون آموخته ام که به روزرسانی MI مورد ارجاع اشتباه در یک شهرستان بوده است. من توییت اصلی را حذف کردم.”

حسابهای ناشناس

برخی از اولین توییت های یافت شده توسط CNN حاوی عکس صفحه کمی قبل از ساعت 6 صبح به وقت ET به اشتراک گذاشته شد.

سیندی اوتیس ، معاون تحلیل گروه Alethea Group ، اندکی پس از ساعت 5:30 صبح به وقت ET ، کپی تصویری را که در 8Kun ارسال شده بود ، پیدا کرد.

اوتیس خاطرنشان کرد ، ممکن است تصویر قبل از این ابتدا در کانالهای خصوصی یا حتی جاهای دیگر در وب باز پخش شود. با این حال ، واضح است که حسابهای ناشناس نقشی محوری در تقویت اولیه تصویر نادرستی داشت که بعداً توسط رئیس جمهور ترامپ مورد استفاده قرار گرفت.

این تصویر همچنین توسط یک حساب ناشناس با کمتر از 700 دنبال کننده در اوایل توئیت شد.

این توییت یک محافظه کار برجسته با صدها هزار پیرو را بازتوییت کرد.

بازنویسی مجدد حساب ناشناس فقط یک نمونه از چگونگی هدایت محتوای بالقوه مشکوک از حساب های ناشناس با دنباله های کوچک توسط افراد دارای نفوذ برای مخاطبان عظیم است.

پاک کردن

جوزلین بنسون ، وزیر امور خارجه میشیگان در روز چهارشنبه در مورد این تصویر نادرست ، گفت که او آن را ندیده است اما “همه شما را در رسانه ها دعوت کرده است تا به ما کمک کنید ، و همه شما که تماشا می کنید ، برای اطمینان از اینکه اطلاعات و اطلاعات دقیق هستند ، در حال حاضر در اکوسیستم در مقابل ادعاهای دروغین یا گمراه کننده مورد بحث قرار گرفته است. “

زمانی که دفتر تصمیم گیری HQ و Mackowiak به آنچه واقعاً اتفاق افتاده بود اشاره کردند ، این ادعای دروغ مانند آتش سوزی گسترده شده بود.

اما برخلاف رئیس جمهور ، آنها حداقل سعی در اصلاح سوابق داشتند.