چگونه ردیاب بسازم؟

با وجود هر سیستم ضد سرقت یا دزدگیر، امکان ردیابی خودرو در صورت به سرقت بردن ماشین وجود ندارد. این نرم افزار موقعیت خودرو را به شکل آنلاین به نمایش در آورده و قادر است که برای شش ماه اخیر گزارش های سرعت و مسافت های طی شده خودرو را نشان دهد. هنگامی که دستگاه ردیاب GPS را در خودروتان نصب کردید شما می توانید توسط نرم افزارهایی که روی تلفن همراه هوشمند یا تبلت یا رایانه خود نصب کرده اید، هر لحظه موقعیت مکانی و وضعیت خودرو خود را مشاهده کنید. پیام جی پی اس با ارایه دستگاه های متنوع و ارایه انواع کلاس قیمت ردیاب خودرو موفق شده است برای هر رده ای از افراد جامعه دستگاه منحصر به فردی داشته باشد. جی پی اس های تولید شده در کلاس تجاری حداقل می تواند ۲ متر خطا داشته باشد. این مقدار برای حالت هایی به کار می رود که دستگاه جی پی اس را در هوای گرم و در زیر آسمان صاف روشن نمود.

برخلاف ردیاب خودرو که همیشه روشن است، ردیاب آهنربایی این گونه نیست و چون در وضعیت آماده به کار قرار دارد، دارای مصرف باتری بسیار کمی می باشد. عملکرد ماهواره های جی پی اس به این گونه است که در تمام دنیا به صورت ۲۴ ساعته کار کرده و در کل دنیا قابلیت استفاده را دارد. به طور کلی هزینه مصرفی برای نقل و انتقال دادهها در مدل آنلاین بالا نیست. ردیاب خودرو دارای هزینه مصرف اینترنت به میزان پایین بوده و نیازی به خرید بسته اینترنتی برای آن نیست. در داخل کشور، استان ها و جاده های بین استانی محدودیتی برای این نوع ردیاب وجود ندارد و اگر ماشینی از کشور خارج گردد از طریق رومینگ بین المللی هزینه مربوط به دیتای موبایل حساب خواهد شد و هزینه آن بالاتر خواهد بود. اما اگر شما مالک اتومبیل نیستید، معمولاً نصب ردیاب در آن غیر قانونی است. ردیاب خودرو وسیله ای است که جهت نظارت کردن و ردیابی روی انواع خودروها به کار می رود. ردیاب آهنربایی با باتری ۱۰۰۰۰ میلی آمپر کار می کند. ردیاب های خودرو در مدل های آهنربایی و بی سیم و دارای سیمکشی وجود دارند. با این که تمامی استفاده هایی که در بالا به آنها اشاره شد قانونی هستند اما بهتر است بدانید در برخی موارد ممکن است استفاده از دستگاه ردیاب GPS شما را از لحاظ قانونی و حقوقی دچار مشکل سازد.

پس از نصب آن میتوانید به کمک اپلیکیشن کارمکس که قابل نصب بر روی پلتفرمهای مختلف اندروید، iOS و ویندوز است، از تمامی امکانات این ردیاب استفاده کنید. ردیاب شاپ (زیر نظر شرکت تجارت فرا نگر نیکان) کار خود را در زمینه سامانه های ردیابی آنلاین خودرو و جی پی اس های شخصی از سال 1395 آغاز کرد و هم اکنون یکی از بزرگترین و نامدارترین کمپانی های ایرانی در زمینه GPS ردیابی خودرو و مدیریت ناوگان حمل و نقل عمومی می باشد، ردیاب شاپ با استفاده از تکنولوژی برتر و روز دنیا و استفاده از نیروی کار متخصص و مهندسین مجرب در این زمینه تیمی را فراهم کرد تا بتواند به تمام توان به هم وطنان خود خدمت کند و خدمات شایسته و در خور مشتریان خود ارائه دهد. ایران جی پی اس از اولین سالهای تاسیس با تکیه بر اصل مشتریمحوری و در راستای فراهم نمودن رفاه بیشتر مشتریان جهت پاسخگویی به یکی از دغدغههای اصلی مشتریان خود، شبکه خدمات مشتریان را راهاندازی نمود.این شرکت از سال 1388 با راهاندازی اولین مرکز خدمات مشتریان، اقدام به ارائه خدمات به مصرفکنندگان نمود. ردیاب اتوبوس یکی از انواع ردیاب است که از جمله انواع ردیاب های جی پی اس شرکت جیپیران به شمار می آید.

از ردیاب آهنربایی می توان به عنوان ردیاب کمکی یاد کرد. از این نوع ردیاب ها در شرکت های باربری، استفاده در ماشین به عنوان ردیاب کمکی و حفاظت از اموال می توان استفاده کرد. به عنوان مثال ردیاب آهنربایی را می توان در داخل چمدان یا بار قرار داده و به وسیله آن روزانه موقعیت را چک کرد. شما می توانید به راحتی سرعت وسیله خود را که به یکی از اعضای خانواده و یا دوستانتان قرض داده اید، به وسیله این ردیابها چک کنید. حتما بعد از نصب و فیکس کردن دستگاه وضعیت آنتن دهی آن را چک کنید تا درصورت نیاز آن را جابجا کنید. اما این سوال را از خود بپرسید که آیا می توانید از این ردیاب خانگی برای خودرو خود استفاده کنید و خیالتان راحت باشد که خودرو به یک ردیاب مجهز است؟ دزدگیر خودرو دستگاهی است کامل که نقش ردیاب و دزدگیر را به صورت یکپارچه برای خودرو دارد و علاوه بر ویژگیهای یک سیستم دزدگیر معمولی، از بستر مخابراتی شبکه موبایل و سرویسهای مخابراتی SMS,WiFi استفاده میکند تا آن را به یک دزدگیر بسیار پیشرفته تبدیل کند. اتصال ردیاب خودرو از طریق سیم کارت به اینترنت صورت می گیرد و می تواند اطلاعات مربوط به تردد خودرو را در نرم افزار ردیابی ذخیره نماید.

میزان دقت ردیاب خودرو تا اندازه ای است که امکان تشخیص ماشین مورد نظر به راحتی در کوچه ها و پس کوچه ها وجود دارد. در مدلی از ردیاب خودرو که منبع تامین نیروی برق مورد نیاز خود را از باطری خودرو تامین می نمایند، نیاز به سیم کشی به محل نصب ردیاب می باشد. قاعده کلی آن است که شما می توانید در مورد اتومبیل خود از ردیاب استفاده نمایید. این عمل با کمک نرم افزار اختصاصی ردیاب ها صورت می پذیرد و در صورتی که از جایی به بعد خودروی شما حرکت کرد آلارم و هشداری برای شما پیامک می گردد و شما سریع تر می توانید سرقت خودروی خود را متوجه شده و به پلیس جهت پیدا کردن آن اطلاع نمایید. در صورت استفاده زیاد از حالت آنلاین میتوانید از طرح های اینترنتی مقرون بصرفه اپراتور خود استفاده نمایید. این باتری دارای قابلیت شارژدهی یک ماهه به شکل آنلاین بوده و می توان از ان برای استفاده طولانی مدت و دو ساله به شکل آفلاین استفاده کرد. همچنین به مدیران ادارات و موسسات دولتی و شرکتهای خصوصی امکان کنترل خودروی تحت امر ، به منظور کنترل بهتر و دقیق تر ناوگان ترابری و حمل و نقل را میسر مینماید .