چگونه آیفون 5G آخرین جنگ های حامل را آغاز کرد

راه اندازی اولین آیفون 5G بزرگترین فرصتی است که تاکنون برای انجام این کار رقم خورده است ، رقابت دوباره بین ارائه دهندگان شبکه بزرگ را آغاز می کند. AT&T (تی)، ورایزون (VZ) و تی موبایل (TMUS) همه تبلیغات تهاجمی را برای دستگاه اعلام کردند.

آیفون 12 اولین گوشی هوشمند 5G موجود در ایالات متحده نیست ، اما یک معامله بزرگ برای صنعت بی سیم است. این نوید می دهد که مشتریان را برای ارتقا to به برنامه های نرخ داده نامحدود گران قیمت برای 5G ارتقا دهد. این همچنین می تواند فرصتی باشد تا مصرف کنندگان را وادار به تعویض شرکت های حمل و نقل کنند ، چیزی که مخصوصاً در هنگام شیوع بیماری همه گیر هنگامی که تعداد خریداران کمتری وارد فروشگاه ها می شود مشکل است.

برخی از تحلیلگران وال استریت پیش بینی می کنند که آیفون 12 می تواند میلیون ها کاربر اپل را به بروزرسانی سوق دهد ، که به نوبه خود به معنای میلیون ها مشتری جدید 5G برای شرکت های مخابراتی است.

مدیر عامل AT&T ارتباطات ، جف مک الفرش به CNN Business گفت: “سرانجام ما همه بازیکنان را در اکوسیستم داریم که اکنون در دوره 5G نمایندگی دارند.” (AT&T صاحب شرکت مادر CNN WarnerMedia است.)

با این حال ، مشخص نیست که این رقابت فزاینده بین شرکت های بزرگ حمل و نقل حداقل در کوتاه مدت چه سوددهی خواهد داشت.

بررسی آیفون 12: برای دوربین ارتقا دهید ، نه 5G
در حالی که 5G در نهایت مزایایی مانند سرعت بیشتر و پهنای باند بیشتر را فعال می کند ، در حال حاضر این قدرت پردازش محدود است زیرا شبکه ها هنوز در حال ساخت هستند. در بیشتر کشور ، تجربه 5G هنوز تفاوت چشمگیری با شبکه های 4G LTE موجود ندارد. این ممکن است بدان معنی باشد که بسیاری از مشتریان منتظر انتقال به 5G خواهند بود و کسانی که این سوئیچ را انجام می دهند می توانند از همان ابتدای تجربه ناامید شوند.

کریگ موفت ، تحلیلگر ارشد تحقیقات در MoffettNathanson ، گفت: “همیشه فعالیتهای تبلیغاتی در اطراف راه اندازی تلفن های بزرگ جدید وجود دارد.” “س isال این است: آیا این اصطلاحاً ابرخودروی است؟ … فکر می کنم تصور اینکه وقتی مهمترین ویژگی گوشی برای زمان اصلی آماده نیست ، سخت است که این برای رانندگی یک ابرچرخه کافی باشد ”

نبرد برای مشتریان 5G

میزان موفقیت هر شرکت مخابراتی در جمع آوری خریداران آیفون 12 ممکن است تا حدی به استراتژی ساخت 5G آنها بستگی داشته باشد.

تحلیلگران می گویند Verizon می تواند یک مزیت داشته باشد زیرا در حال حاضر دارای شبکه های 5G “باند بالا” است که در بیشترین شهرها ساخته شده است – 55 شهر تا 36 AT & T. باند بالا 5G سرعت بارگیری فوق العاده را که 5G به طور گسترده ای برای آن شناخته شده است ، امکان پذیر می کند ، اما الزامات زیرساختی برای ساخت آن به این معنی است که فقط در هسته شهری شهرهای بزرگ موجود است.
در جای دیگر ، هر سه شرکت مخابراتی دارای شبکه های “باند کم” در سراسر کشور هستند که بر روی آنها سیگنال ها نسبت به باند بالا حرکت می کنند اما سرعت آنها کمی بیشتر از شبکه های 4G LTE است.
بنابراین ، اگر مصرف کنندگان در مناطق متراکم شهری خواستار سرعت فوق العاده سریع شبکه های باند بالا باشند ، ممکن است Verizon را انتخاب کنند. در سایر نقاط کشور ، اگر آنها آیفون 12 را ارتقا می دهند – احتمالاً به دلایلی غیر از 5G – و می توانند با AT&T یا T-Mobile معامله بهتری داشته باشند ، ممکن است یکی از آنها را انتخاب کنند آن حامل ها

مایکل مک کورماک ، تحلیلگر تحقیق با Guggenheim Partners ، گفت: “اگر (Verizon) واقعاً می تواند اثبات کند که (5G باند بالا) کار می کند ، می تواند یک تغییر دهنده بازی باشد.” “اما این تجربه در مناطق حومه ای و روستایی بسیار متفاوت خواهد بود.”

در اینجا نحوه شرکت های مخابراتی در حال انتشار 5G در طی یک بیماری همه گیر هستند
T-Mobile به لطف خریداری Sprint ، ممکن است در آینده پیشرفت کند. T-Mobile بخش عظیم Sprint از طیف “میانه باند” را بدست آورد ، که در تعادل سرعت های سریعتر از باند کم با توانایی پوشش مسافت بیشتر از باند بالا ، تعادل برقرار می کند. مدیر عامل شرکت T-Mobile ، مایک سیورت ماه گذشته آن را “باند 5G Goldilocks” خواند و گفت که شبکه میانی باند این شرکت قرار است تا پایان سال 2020 به 100 میلیون نفر برسد.

موفت گفت ، طیف میان باند به احتمال زیاد “بهترین دنیای ممکن” را فراهم می کند ، افزود هرچه سایر شرکتهای مخابراتی طیف میان باند بیشتری را در اختیار بگیرند ، احتمالاً شبکه های 5G مثرتر و مفیدتری را فعال می کند.

شرکت های مخابراتی اذعان می کنند که شبکه های 5G به طور کامل چندین سال به طول می انجامد.

مک الفرش از AT&T گفت: “این مانند یک جادوگر چراغ نیست.” “برای تبدیل شدن به این واقعیت در همه جا سرمایه و سرمایه زیادی لازم است. من می گویم که ما در حال حاضر در مراحل ابتدایی هستیم و هیجان انگیز است.”

وایلزن CTO كایل مالادی ماه گذشته طی یك مصاحبه در یك رویداد تجارت صنعت گفت ، با گسترش شبکه ها و مصرف كنندگان بیشتر برای استفاده از آنها ، توسعه دهندگان برای ایجاد خدمات با استفاده از 5G جلب می شوند.

مالادی گفت: “اولین چیز این است که ما شبکه ها را بیرون می گذاریم ، سپس به رشد شبکه ها ادامه می دهیم و قابلیت های بیشتری را ارائه می دهیم.” “و اکوسیستم و توسعه دهندگان برنامه ، همه پیشرفت می کنند و ما شروع به دیدن برنامه های جدید و عالی می کنیم.”

آیا 5G درآمد کسب خواهد کرد؟

مشخص نیست که شرکت های مخابراتی از نبرد برای تأمین امنیت مشتریان برای شبکه های 5G خود چه سود کسب می کنند.

همانطور که مصرف کنندگان بیشتری به سمت برنامه های داده نامحدود برای 5G می روند ، شرکت های مخابراتی می گویند که به طور متوسط ​​درآمد متوسط ​​آنها برای هر کاربر افزایش می یابد. ولی برخی از تحلیلگران تردید دارند. آنها می گویند درآمد 5G بیشتر از طریق مشاغل سازنده حامل ها تأمین می شود.

مک کورماک گفت: “ما منتظریم ببینیم که در اینجا چه اتفاقی می افتد ، آیا شما واقعاً می توانید از شبکه درآمد کسب کنید” ، و اضافه کرد که ممکن است یک سرعت بالا کافی نباشد تا مصرف کنندگان ، به ویژه در مناطق حومه و روستا ، برای برنامه های نامحدود بیشتر هزینه کنند. .

موفت گفت که ساخت 5G “معضل زندانی” را برای شرکت های حمل و نقل ایجاد می کند.

موفت گفت: “هیچ کس انتظار ندارد که پول زیادی در این زمینه بدست آورد.” “اما همه می ترسند که اگر این کار را نکنند ، سهم خود را نسبت به افرادی که این کار را انجام داده اند از دست بدهند.”