پایتون و html

بسیاری از بسط دهندگان وب همپا به دنبال استعمال از بهترین و کاربردی‌ترین ابزار و گویش به مراد برنامه نویسی میباشند که در همین بین یک عدد از قدرتمندترین زبان‌های برنامه نویسی، لهجه برنامه نویسی پایتون است. اساسی توجه به قابلیت‌ها و کاربرد ساده‌ای که لهجه پایتون دارد، در سال‌های اخیر آیتم دقت اکثری از بسط دهندگان وب قرار گرفته است. همین زبان برنامه نویسی مهم برخورداری از فریم‌ورک‌های متعدد مانند جنگو، Flask ،Pylons، Pyramid، Cherrypy و … قابلیت برنامه طراحی سایت را به جهت بسط دهندگان وب مهیا می‌آورد. در ادامه این نوشته قصد داریم مهم لهجه برنامه نویسی پایتون و مزیت‌های طراحی سایت اهمیت این لهجه بیشتر آشنا شویم.

 

زبان برنامه نویسی پایتون چیست؟

زبان برنامه نویسی پایتون لهجه ساده و سادگی میباشد که به استدلال برخورداری از همین ویژگی بهترین آیتم برای کسانی هست که می‌خواهند به تعلیم برنامه نویسی بپردازند. پایتون همین قابلیت را به جهت شما آماده می‌آورد تا بتوانید به شتاب آموزش بدید و آغاز به کد نویسی کنید.

بسیاری بر این باورند که سادگی پایتون به ادله ضعیف بودن این لهجه است، در حالی که اینگونه نمیباشد و این لهجه برنامه نویسی در مرحله بالایی قرار دارد و در سراسر عالم به صورت گسترده‌ از آن به کارگیری می‌شود. 

مزایای طراحی وبسایت اساسی پایتون

توسعه دهندگان وب اهمیت استعمال از لهجه برنامه نویسی پایتون می‌توانند از تجربه سرعت بالا فقط حیاتی پردازش درست پایگاه داده بهره‌مند شوند. در صورتی که شما نیاز به طراحی سایت، ثبت اطلاع رسانی یا کتابخانه داشته باشید، فقط اهمیت به کار گیری از لهجه برنامه نویسی پایتون می‌توانید به راحتی چنین پردازشی ساخت کنید. 

به طور حتم لهجه برنامه نویسی پایتون رقیبی بی زیرا و چرا به جهت mysql و sql server محسوب می‌شود  چون همین دو آسان‌تر هست و همین مورد قضیه فقط یکی از از مزیت‌های طراحی سایت اهمیت پایتون است. با اعتنا به قابلیت‌هایی که گویش برنامه نویسی پایتون دارد، موتور جستجوی google هم اساسی به کارگیری از آن کدنویسی شده و در سراسر عالم از این گویش برنامه نویسی به عنوان زبانی جوان و همگی کاره یاد می‌شود.

برای طراحی سایت PHP یا Python را انتخاب کنیم؟

بسیاری از کارفرمایان اهمیت این معضل روبرو هستند که برای طراحی وب تارنما خود به سراغ برنامه نویس PHP‌ روند یا این که برنامه نویس Python. کلیدی دقت به وجود چنین چالشی بین کارفرمایان می بایست به لطف نسبت به به طراحی تارنما کلیدی PHP یا این که Python‌ اطلاعات به دست آوردن کرد. به جهت مقایسه همین زبان باید گفت، هر دو آن‌ها زبان‌های تعدادی منظوره، تفسیری و مرحله بالایی هستند که به لهجه انسان نزدیک‌اند. پایتون زبانی هست که در سال ۱۹۹۰ به وسیله Guido van Rossum طراحی شد و PHP نیز در سال ۱۹۹۴ به وسیله Rasmus Lerdorf معرفی شد. به طور کلی بایستی گفت مهم دقت به اینکه گویش برنامه نویسی PHP، چند منظوره می باشد اما به صورت عمده از آن در ایجاد صفحه ها وب استفاده می‌شود. این در حالی می باشد که برنامه نویسی اصلی پایتون قابلیت ساخت اپلیکیشن‌های موبایل، طراحی وب، هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، بازی سازی، دیتا کاوی و … را آماده می‌آورد. 

 
 

 

تفاوت اکثر بعدی که همین دو زبان در قواعد نوشتاری Syntax است. سینتکس PHP نسبت به پایتون پیچیده‌تر هست و برای یادگیری آن می بایست روزگار و سعی بیشتری صرف کرد. این در حالی است که یادگیری سینتکس پایتون دوچندان ساده و در کوتاه‌ترین زمانه ممکن می‌توان آن را فرا گرفت.

البته طراحی وب سایت تخصصی از طریق پایتون می تواند زمانبر خیس و حتی گرانتر باشد.

معرفی برترین کادر ورک‌های پایتون برای توسعه و گسترش وب

فریم ورک های پایتون امکانات زیاد جذابی را در اختیار به کارگیری کنندگان خویش قرار می‌دهد. قاب ورک های پایتون بخاطر Full Stack بودن فعالیت بسیاری از برنامه نویسان را سهل وآسان کرده است. در تحت دارای مهم‌ترین فریم ورک های پایتون به جهت وب آشنا می‌شویم.

  • فریم ورک جنگو (Django)

فریم ورک Django یک چارچوب وب رایگان بر مبنا پایتون است که به صورت نوشته باز ارائه شده است. جانگو یا جنگو از الگوی معماری (Model-View-Template) یا این که به اختصار MVT پیروی می‌کند.

پایتون جنگو کلیدی هدف توسعه آسان، سریع و کارآمد ساخته شده است. در جانگو تلاش شده می باشد که همه اجزا کلیدی هم در رابطه باشند و قابلیت استفاده دوباره را نگهداری کنند. این ویژگی‌های جذاب منجر شده که گسترش یک وب اپلیکیشن تحت وب حیاتی شتاب بالا، امنیت حاذق و قابلیت و امکان مقیاس پذیری و مراقبت بسیار بالا و همینطور بهینه سازی سایت SEO مناسب، اصلی جنگو قابل انجام شود.

  • فریم ورک وب تو پای (Web2Py)

این کادر ورک دارای توجه به ابزارهایی که به جهت ویرایش، ردیابی و آزمون خطاها دارد و مبتنی بر پایگاه دیتا است، به وسیله بخش اعظمی از برنامه نویسان استفاده می‌شود. Web2Py بخاطر پشتیبانی از معماری MVC و امنیت بالای داده‌ها برای تولید وب اپلیکیشن‌ها از محبوبیت نسبی برخوردار است.

  • فریم ورک فلسک (Flask)

کسانی که در قبلی جاوا کار بوده اند و در همین ایام به پایتون کوچ می‌کنند حساس فلسک ارتباط بیشتری برقرار می‌کنند. دلیل همین مورد قضیه این میباشد که فلسک یک میکرو فریم ورک می باشد که به جاوا فراوان نزدیک است، اصلی همین تفاوت که ساختار فلسک دوچندان معمولی ولی توسعه و گسترش پذیر است. معمولا برای پروژه‌های بزرگ از جانگو استفاده می‌شود، ولی چنانچه پروژه کوچکی در دست مبادرت دارید فلسک می‌تواند به لطف عرض اندام نماید و نیازهای شما را برطرف نماید.

  • فریم ورک توربو گیرز (TurboGears)

فریم ورک توربو گیرز آخرین فریم‌ ورکی است که ما در این مقاله باز‌نگری می‌کنیم. توربو گیرز فریم ورکی قادر از پایتون است که از الگوی MVC پشتیبانی می‌کند، کتابخانه‌های متمایز را برای پشتیبانی از پایگاه داده‌ها در خویش جای دیتا است و بر همین پایه قابلیت‌های بخش اعظمی را برای گسترش دهندگان اپلیکیشن‌های زیر وب به ارمغان می‌آورد.

اینکه از کدام یک از این قاب ورک ها به کار گیری نمایید، دارای اعتنا به گونه و سطح پروژه، همینطور نیروی کاری که در اختیار دارید و کارداران دیگر بر عهده شما دوستان است.

سایت‌هایی که بر شالوده پایتون طراحی شده‌اند؟

طراحی سایت دارای پایتون و html به وسیله اکثری از شرکت‌های تبارک سراسر عالم انجام می‌شود زیرا این زبان برنامه نویسی امکانات و ویژگی‌های منحصر به فرد به شخصی را در اختیار گسترش دهندگان وب قرار می‌دهد. از گزاره وب سایت‌هایی که به مراد طراحی آن‌ها از لهجه برنامه نویسی حساس پایتون بهره گرفته شده است، می‌توان به موردها زیر اشاره کرد: