ویروس کرونا ویروس: ICU های بوردو در حال نزدیک شدن به ظرفیت هستند. و فقط سپتامبر است

دکتر اولیویه ژوانس بویائو ، رئیس بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان دانشگاهی در جنوب غربی شهر بوردو ، چنین توصیف می کند که تجدید حیات Covid-19 در فرانسه است. پس از آنکه جوانان فرانسوی از برداشتن قفل و ماههای تابستان برای معاشرت آزادانه سو advantage استفاده کردند ، بستری شدن در بیمارستان Covid-19 در شهرهای بزرگی مانند پاریس ، بوردو و مارسی در سواحل مدیترانه افزایش یافته است. بیمارستان های فرانسه اکنون خود را برای شعار طولانی آماده می کنند.

آخرین باری که بیمارستان دانشگاه با افزایش موارد Covid-19 روبرو شد ، سایر اقدامات اورژانسی را برای کنار آمدن با بحران کنار گذاشت. این بار سعی دارد بقیه خدمات خود را نیز ادامه دهد. درست مثل کشور های گسترده ، با ویروسی سازگار می شود که به نظر می رسد برای ماندن در اینجا است.

کارکنان بیمارستان از زمانی که ویروس کرونا برای اولین بار فرانسه را فرا گرفت ، باتجربه ترند و بیمارستان دانشگاه بوردو اکنون به استروئیدها مسلح است تا علائم Covid-19 و ونتیلاتورهای بهبود یافته را کاهش دهد ، هر دو می توانند میزان لوله گذاری را کاهش دهند.

دکتر کاترین فلوریو ، رئیس بیمارستان می گوید ، اما دستکاری در تعداد تورم بیماران Covid-19 در کنار بیماران دیگر نیز دشوار خواهد بود. “همچنین دشوارتر از دفعه گذشته خواهد بود ، زیرا من فکر می کنم این موج به تدریج رشد خواهد کرد و سپس با گذشت زمان ادامه خواهد یافت.”

در اوایل سال جاری ، اولین موج ویروس کرونا سریعاً افزایش یافت ، اما با یک قفل سختگیرانه در سراسر کشور ، کوتاه شد. طبق گفته دانشگاه جان هاپکینز ، در کل بیش از 31000 نفر در فرانسه از بیش از 433،000 مورد در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.
اکنون ، تعداد موارد جدید به سرعت در حال افزایش است. یک رکورد در آخر هفته با بیش از 10 هزار مورد جدید در یک روز ثبت شد. تعداد خوشه ها به طور پیوسته در حال افزایش است و نگران کننده ترین مسئله آن است که در کل کشور ، تعداد افراد تحت مراقبت های ویژه در هفته گذشته 25٪ افزایش یافته است. این تعداد هنوز 10 برابر کمتر از بهار است اما یک روند نگران کننده است. مانند بهار ، سرعت حرکت اعداد به سمت بالا خواهد بود.

دولت فرانسه مصمم است از جلوگیری از دومین قفل عمومی که می تواند اقتصاد آن را فلج کند ، جلوگیری کند ، بنابراین مسئولیت کاهش شیوع ویروس را به مقامات محلی سپرده است.

در پاسخ ، بوردو و مارسی مقررات Covid-19 خود را سخت تر کرده و مکان هایی را که باید ماسک پوشیده شود گسترش می دهند ، اندازه اجتماعات عمومی را محدود می کنند و اجرای آن را سخت می کنند. برای اطمینان از رعایت مقررات Covid-19 باید بررسی های بیشتری انجام شود.

در بوردو ، طرحی که مقامات منطقه ای اعلام کردند شامل ممنوعیت تجمع بیش از 10 نفر در پارکهای عمومی ، حاشیه رودخانه ها و سواحل است. در کافه ها و رستوران ها مشتریان دیگر قادر به خوردن و آشامیدن در حالت ایستاده نخواهند بود.

در هر دو شهر مقامات منطقه ای تعداد افرادی را که می توانستند برای مسابقات بزرگ جمع شوند از 5000 نفر قبلاً به 1000 نفر کاهش دهند و در نتیجه مسابقات ورزشی لغو شود.

و فقط از آغاز سال تحصیلی ، 81 مدرسه و 2100 کلاس به دلیل موارد Covid مجبور به تعطیلی شدند. وزیر آموزش و پرورش ژان میشل بلانکوئر همچنین گفت روز چهارشنبه 1200 عفونت جدید در میان دانش آموزان نسبت به هفته گذشته ثبت شده است.

اروپا حد مجاز بازگشایی را فشار داد.  اکنون ممکن است برای جلوگیری از موج ویروس دوم خیلی دیر باشد

موفقیت این اقدامات تعداد بیمارانی را که در نهایت به پزشکانی مانند دکتر جوآن بویاو می رسند حکم می کند. وی می گوید: “مسئله اصلی پایین نگه داشتن موج خواهد بود.” “زیرا اگر این موج رشد زیادی کند ، با تعداد زیادی از بیماران Covid-19 روبرو خواهیم شد که می آیند و قادر به درمان آنها نخواهیم بود.”

هنوز زود است که قضاوت کنیم که آیا محدودیت های محلی می توانند موج آینده را قابل کنترل نگه دارند یا خیر ، اما بخش مراقبت های ویژه وی در حال نزدیک شدن به ظرفیت است و 33 مورد از 35 تخت ICU موجود در روز چهارشنبه اشغال شده است.

همانطور که Joannes-Boyau می گوید ، تقریباً سه هفته طول می کشد تا هر تغییری در وضعیت سلامت جمعیت قابل اندازه گیری باشد. اکنون این شهر برای دیدن اینکه آیا تحمل دوام ماراتن را دارد یا خیر ، آماده است.

نسخه قبلی این داستان تعداد تخت های ICU را که روز چهارشنبه در بوردو اشغال شده بود به نادرستی تأکید کرد. 33 بود