هایپرلوپ می خواهد دنیا را تغییر دهد. باید بر سقوط لوله های بادی غلبه کند

مانند بسیاری از کارهای ماسک ، از جمله اتومبیل های برقی و راکت ، این شامل اختراع همه چیز از ابتدا نیست. مشک گرفت ایده های موجود ، به امید حمل بشریت به سوی آینده ای روشن ، آنها را مجدداً بسته بندی و دوباره اندیشید. اما منتقدان هنوز کاملاً متقاعد نشده اند که تفکر جدید هایپرلوپ می تواند مسائل قدیمی را حل کند.

از قدرت مغناطیسی قبلاً در قطارهای سریع السیر در ژاپن و آلمان استفاده می شد و از اوایل قرن نوزدهم از لوله های پنوماتیک فشار پایین برای جابجایی اشیا استفاده می شد. ماسک گفت ، ترکیب این دو سرعت بالاتر را ممکن می کند. مدیر عامل شرکت تسلا و اسپیس ایکس گفت که سفرهای بین خطوط شهرستان لس آنجلس به سانفرانسیسکو 35 دقیقه طول می کشد. او گفت که این بسیار ارزان تر و سریعتر از راه آهن سریع السیر است.

مولی رایت استینسون ، استاد دانشگاه کارنگی ملون که در زمینه فناوری ، ارتباطات و طراحی تحصیل می کند ، به CNN Business گفت: “هایپرلوپ بدیع و جالب و در عین حال ایده ای بسیار قدیمی است.” “ما هنوز هم با بسیاری از مشکلاتی که در قرن نوزدهم با آن روبرو بودیم ، روبرو هستیم. ما سعی داریم مردم را خیلی سریع در زمان و مکان جابجا کنیم و هنوز هم باید با ترافیک مقابله کنیم.”

به گفته دانشمندان ، لوله های پنوماتیک در دهه 1800 رواج یافته است ، به عنوان جایگزینی برای حمل و نقل زمینی. کپسول های حاوی نامه با سرعت حدود 20 یا 30 مایل در ساعت از طریق لوله ها تحت فشار و مکیده می شدند ، به طور کلی در تونل های شهرهای بزرگ. تلگراف خیلی سریعتر از لوله های بادی بود ، اما مراحل نهایی تحویل آنها ناکارآمد و گران بود ، زیرا تلگراف ها باید از دفاتر تلگراف به مقصد نهایی خود تحویل داده شوند. محققان می گویند از لوله های پنوماتیک اغلب بین دفاتر تلگراف و مقاصد اصلی مانند بورس سهام استفاده می شد.

استینسون گفت ، سیستم لوله پنوماتیک پاریس در سال 1945 با 450 کیلومتر لوله و 12 میلیون شی جابجا شد. وی گفت که این سیستم در سال 1984 در میان رقابت شدید تلفن و نمابر خاموش شد. با ظهور کامیون برای تحویل در اوایل قرن 20 ، شهرهای ایالات متحده عموماً ده ها سال قبل از استفاده از لوله های بادی منصرف می شدند.

مطلب جدید پیشنهادی  جلسه پنجشنبه شما - نیویورک تایمز

به گفته هالی کروز ، استاد دانشگاه ایالتی راجرز که در مورد لوله های بادی تحقیق کرده است ، لوله های بادی معمولاً در خارج از شهرهای بزرگ یا خانه های شخصی ساخته نمی شدند ، زیرا هزینه انجام این کار عملی نبود.

  تلاش آلفرد ساحل برای خدمات حمل و نقل پنوماتیک زیرزمینی نشان داده شده است.  (1870 عکس از سه شیر / گتی ایماژ)
شرکت هایپرلوپ اولین کسی نیست که سیستم حمل و نقل زیرزمینی را در یک لوله مهر و موم شده امتحان کند. در سال 1867 ، مخترع آلفرد الی بیچ می خواست یک سیستم قطار زیرزمینی در شهر نیویورک بسازد که متکی به لوله های پنوماتیک بود. اما او سیستم را رها کرد و در عوض بیشتر به کار آسان انتقال نامه و نه مردم متمرکز شد ، زیرا سیاستمدار نیویورکی رئیس توید بر اساس مقاله ای از بازرس سابق سرویس پست پستی ایالات متحده رابرت کوهن مخالفت کرد.

هایپرلوپ پدیدار می شود

صحبت های ماسک در مورد قطار سریع السیر بهتر باعث ایجاد یک مسابقه جهانی برای انقلابی در حمل و نقل در قرن 21 شد. پروژه های هایپرلوپ از پیشرفت در این ماه در نوادا و کره خبر داده است ، از جمله اولین آزمایش ویرجین هایپرلوپ با مسافران واقعی. (این آزمایش نزدیک به رسیدن به 760 مایل در ساعت نبود و در پیست 500 متری اجرا شد.) گزارش شده است كه یك مituteسسه تحقیقاتی كره با سرعت بیش از 600 مایل در ساعت در یك مدل در مقیاس 1/17 رسیده است. این موسسه به سوالات CNN Business پاسخ نداد.
ویرجین هایپرلوپ اخیراً اولین آزمایش آزمایشی خود را با حضور مسافران در غلاف خود به پایان رسانده است.

با همه هیجان ، هایپرلوپ ها به عنوان یک فناوری اثبات نشده باقی مانده اند که سعی در نوسازی ایده ازدواج قطارها با لوله های پنوماتیک دارند و این ایده مدتها پیش به دلیل محدودیت های آن از جمله سرعت و هزینه ، برای مسافرت ریلی کنار گذاشته شد.

مطلب جدید پیشنهادی  مهره مار در سایت رسمی سرمهره

راجر گودال ، استاد دانشگاه لاگبورو ، که در رشته راه آهن تحصیل می کند ، به CNN Business گفت که از سرمایه گذاری های اخیر در هایپرلوپ با توجه به اشکالاتی که از جمله هزینه آن و ظرفیت سواری آن تعجب کرده است ، شگفت زده شده است.

گودال گفت: “به نظر می رسد هایپرلوپ یک قدم خیلی دور است.”

برخلاف پیش بینی های ماسک ، گودال Hyperloop را نسخه گران تری از قطارهای شناور مغناطیسی می داند ، که به گفته وی در حال حاضر برای اثبات مقرون به صرفه بودن قطارهای ریلی سریع السیر سنتی تلاش می کنند. علاوه بر هزینه های جذب آهنربایی ، شرکت هایپرلوپ همچنین مجبور به پرداخت هزینه برای یک لوله محصور در فشار کم هستند ، حتی اگر حداقل یک شرکت ، Virgin Hyperloop ، معتقد است که هزینه های عملیاتی را می توان پایین نگه داشت.

گودال گفت ، مسیرهای هایپرلوپ همچنین باید از کیفیت بالاتری نسبت به ریل سریع السیر یا آهنربایی مغناطیسی برخوردار باشند ، تا از کیفیت سواری روان اطمینان حاصل شود. قطار هرچه سریعتر حرکت کند ، مسیرها باید از کیفیت بالاتری برخوردار باشند تا اطمینان حاصل شود که نقص منجر به لرزش قطار نمی شود ، که این امر کار یا خواندن در قطار را دشوار می کند.

ویرجین هایپرلوپ از توضیح در مورد چگونگی هزینه های کلی ساخت و بهره برداری خود در مقایسه با پروژه های راه آهن سریع السیر و مگلو خودداری کرد ، اما گفت که در برخی شرایط ، مانند تونل زدن در زیر خیابان شلوغ و ایجاد پیچ ​​های تنگ ، صرفه جویی در هزینه ایجاد می شود. این شرکت گفت که تونل های آن تقریباً نیمی از سطح تونل های راه آهن سریع السیر است و این باعث کاهش هزینه ها می شود. Virgin Hyperloop همچنین انتظار صرفه جویی در هزینه را دارد زیرا می تواند تقاضای واقعی را برآورده کند و نه به جدول زمانی سنتی متکی باشد. این شرکت گفت که برای حمل صندلی های خالی هزینه ای پرداخت نخواهد کرد ، همانطور که در قطارها اتفاق می افتد.

مطلب جدید پیشنهادی  یافتن PlayStation 5 و Xbox Series X بسیار سخت بوده است. این ممکن است به عمد باشد

و ویرجین هایپرلوپ می گوید که این شرکت در هنگام ساخت و ساز در مناطق تپه ای ، صرفه جویی قابل توجهی در هزینه سیستم های ریلی سنتی خواهد کرد.

Virgin Hyperloop قادر به بالا رفتن از درجه های 10٪ با سرعت 224 مایل در ساعت است که بنیانگذار آن جوش گیگل در یک ایمیل به عنوان بهبود بیش از 6 برابر ریل سریع السیر توصیف کرده است.

گیگل گفت: “یک قطار مجبور می شود از مانع دور شود ، و کیلومترها مسیر را به تراز اضافه می کند. هایپرلوپ می تواند به راحتی مستقیم از آن عبور کند و در هزینه های قابل توجهی صرفه جویی کند.”

Virgin Hyperloop یک پیست آزمایشی 500 متری در خارج از لاس وگاس ، نوادا دارد.

چالش دیگری که گودال می بیند این است که تعداد کمی از افراد هایپرلوپ را حمل می کند. Hyperloops به عنوان واگن های قطار کوچکتر از قطارهای موجود توصیف شده است. گودال گفت ، با تعداد افراد کمتری ، فروش بلیط کافی برای تأمین هزینه های سیستم می تواند چالش برانگیزتر باشد.

اما Virgin Hyperloop به CNN Business گفت که سیستم آن در هر ساعت مسافران بیشتری نسبت به قطارها حمل می کند زیرا غلافهای کوچکتر خود را به کاروانهایی متصل می کند که توسط میکروثانیه از یکدیگر جدا می شوند.

پروژه های ریلی معمولاً با مشکلات مالی و عدم دستیابی به حق تقدم انجام می شوند ، با این حال، گودال گفت. وی گفت ، هایپرلوپ از این موضوعات در امان نخواهند بود ، اما ممکن است برای گرفتن بودجه از سیاستمداران که به سمت فن آوری های جدید و مهیج جذب می شوند ، کار راحت تری داشته باشند.

به نظر می رسد که امروز تنظیم کنندگان از استقبال بیشتری برخوردار هستند. تابستان امسال ، ایلین چائو ، دبیر گروه حمل و نقل ، از شورای فناوری در حال ظهور خبر داد تا اطمینان حاصل کند که این وزارتخانه مانع استقرار فن آوری های جدید مانند هایپرلوپ نشده است.

چائو گفت: “ما از بینندگان ، انجام دهندگان ، و ذینفعان برای حل مشکلات حمل و نقل امروز استقبال می کنیم.”