ملکه کامیلا و پیروزی دگرگونی تصویر

تاج گذاری نشان دهنده عروج رسمی پادشاه چارلز سوم به عنوان رئیس دولت بریتانیا و مدافع ایمان خواهد بود. اما این یک پیروزی دگرگونی تصویر است و همسرش کامیلا – که سال‌ها در رسانه‌های خبری بریتانیا مورد انتقاد قرار می‌گرفت – به عنوان ملکه تاجگذاری کرد.

در حالی که تاج گذاری چارلز برای مدت طولانی اجتناب ناپذیر به نظر می رسید، پذیرش عموم از کامیلا – چه رسد به داشتن عنوان ملکه او – زمانی بسیار بعید به نظر می رسید. برخی از مورخان و مشاوران تصویر عمومی می گویند سرعت دگردیسی او خیره کننده است.

جنیفر پرسل، پروفسور تاریخ مدرن بریتانیا در کالج سنت مایکل در ورمونت، با اشاره به شاهزاده خانم متوفی و ​​بسیار محبوب، گفت: «لحظه‌ای پس از مرگ دایانا بود که اکثر مردم گفتند: «ما نمی‌توانیم کامیلا را داشته باشیم.» ولز. «اول، ما نمی‌خواهیم او با او ازدواج کند. ثانیاً، اگر او با او ازدواج کرد، پس او هرگز نباید ملکه شود.»

تمام مصاحبه ها و انتشار یک تماس تلفنی شنود شده بین چارلز و کامیلا – که جزئیات گرافیکی آن از حافظه جمعی معاصر کشور محو شده بود اما اخیراً برای تماشاگران “تاج” احیا شده بود – جزئیات شرم آور خصوصی این زوج را آشکار کرد. زندگی در صفحات اول پخش شد.

این همه در گذشته است.

سل اوتنس، پروفسور و یکی از نویسندگان کتاب «تب سلطنتی: سلطنت بریتانیا در فرهنگ مصرف‌کننده» که مدت‌ها قبل از ازدواج کامیلا با چارلز آغاز شد، گفت که بازسازی نام تجاری کامیلا تلاش بزرگی بوده است.

پروفسور اوتنس گفت: “این فقط تاجگذاری او نیست، تاجگذاری آنهاست.” ما اکنون چارلز و کامیلا را به عنوان یک برند درک می کنیم، همانطور که ملکه و شاهزاده فیلیپ را به عنوان یک برند درک کردیم. و من فکر می کنم که این یک عامل تقویت کننده برای هر دوی آنها است.”

در نزدیک به دو دهه پس از ازدواج او با چارلز در سال 2005 – پس از طلاق هر دو و متعاقب آن مرگ دایانا – پادشاه و همسر جدید ملکه شخصیت های خود را با تمرکز بر خدمات عمومی، ثبات روابط خود و بالاتر از آن پرورش دادند. همه، اختیار

پروفسور پرسل گفت: “اکنون، حتی اگر مردم آن را دوست نداشته باشند، آن را می پذیرند.” “او فقط یک کار عالی انجام داده است که در آنجا ماندگار شده و سعی می کند اشتباهات را انجام ندهد.”

در آخرین نظرسنجی ها در مورد جایگاه خانواده سلطنتی در میان مردم بریتانیا از گروه تحلیلی YouGov، کامیلا از پرنس هری و همسرش مگان بالاتر است.

ملکه الیزابت دوم تا حدودی مسئول پذیرش عمومی کامیلا به عنوان ملکه است. در زمان جشن پلاتینیوم خود در سال گذشته، او با نامه ای عمومی مسیری را برای عروسش باز کرد که در آن آرزوی خود را داشت که کامیلا همسر ملکه شود وقتی چارلز به سلطنت رسید و سال ها عدم اطمینان را از بین برد.

پروفسور اوتنس با اشاره به پخش عمومی لباس‌های کثیف خانواده توسط شاهزاده هری و تصمیم شاهزاده اندرو گفت: «در مورد خانواده سلطنتی، به خصوص اگر آن را به عنوان یک برند فکر کنید، نمونه‌های اخیر بسیاری از آلوده بودن وجود دارد. دعوی تجاوز جنسی «کامیلا دیگر یکی از آن نمونه ها نیست. او اکنون در سمت ارزش افزوده قرار دارد.»

با این حال، هفت ماه پس از مرگ الیزابت، طولانی ترین پادشاه بریتانیا، برای ملکه ای که به زودی تاج گذاری می کند، کاملاً بدون دردسر نبوده است. شاهزاده هری در کتاب خاطراتش که به طور گسترده تبلیغ شده است، و سلسله مصاحبه‌هایی که آن را تبلیغ می‌کنند، کامیلا را به خاطر برخی از جذاب‌ترین نظراتش متمایز می‌کند و او را متهم می‌کند که داستان‌های منفی درباره او در مطبوعات برای تقویت وجهه خود می‌افزاید.

او همچنین در یک پرونده حقوقی اخیر به عنوان بخشی از شکایت علیه روزنامه های گروه خبری روپرت مرداک از نامادری و پدرش انتقاد کرد. هری روزنامه‌ها را متهم کرد که سال‌ها تماس‌های او را شنود می‌کردند و بعداً از توافق با خانواده سلطنتی برای عذرخواهی نادیده می‌گرفتند، اما همچنین توافقی محرمانه بین خانواده و ناشر تنظیم کرد.

او نسبت به این توافق ابراز ناامیدی کرد و گفت که کارکنان پدرش و کامیلا “یک استراتژی بلندمدت مشخص” برای نگه داشتن رسانه های خبری در کنار خود داشتند تا “راه را برای پذیرش کامیلا هموار کنند”.

آریان چرنوک، استاد تاریخ در دانشگاه بوستون که در سلطنت مدرن بریتانیا کارشناس است، می‌گوید که علی‌رغم آخرین ابهام، کامیلا قبلاً نشان داده بود که از گذشته پیچیده‌اش برای ایجاد هویت جدید استفاده می‌کند.

پروفسور چرنوک گفت: «قابل غلبه کردن است، اما این توشه بیشتری است که کامیلا در این نقش با خود حمل می کند، زیرا تلاش کرد موقعیت خود را به عنوان ملکه تثبیت کند، خود را تثبیت کند و این لحن را برای ظاهر پادشاهی و ملکه بودن آنها ایجاد کند. ”