مطالعه می گوید ، سلامت روانی ضعیف مادر ممکن است به رشد کودک آسیب برساند

برای کودک ، مرحله پری ناتال – که به عنوان زمان بارداری از طریق بارداری (قبل از زایمان) ، تولد و سال اول زندگی کودک (پس از زایمان) تعریف می شود – “یک دوره رشد و حساسیت بی سابقه است”. این زمانی است که قرار گرفتن در معرض و تجربیات اولیه زندگی ممکن است رشد را از زمانی که او در رحم است تا آن سال اول حساس به عنوان یک کودک در حال رشد و به بعد تغییر دهد.

مادری که افسردگی و اضطراب را قبل و بعد از تولد تجربه می کند ، با کمبود زبان و رشد شناختی و حرکتی کودک در دوران نوزادی ارتباط متوسطی دارد.

همه این کودکان به احتمال زیاد رفتاری از خود نشان می دهند که یا احساسات منفی را درونی می کند یا آنها را نسبت به دیگران هدف قرار می دهد. این بچه ها احساسات منفی بیشتری را تجربه کرده و واکنش نشان می دهند و از نظر بلوغ نیز از نظر روحی سخت بودند.

دکتر دنیس جمیسون ، رئیس گروه زنان و زایمان در دانشگاه اموری ، که در این مطالعه دخیل نبود ، گفت: “با توجه به همه گیری ، این نتایج به ویژه نگران کننده است.” “از آنجا که عوامل خطر برای افسردگی پری ناتال شامل استرس در زندگی و عدم حمایت اجتماعی است ، زنان باردار و پس از زایمان ممکن است در حال حاضر به ویژه آسیب پذیر باشند.

جمیسون افزود: “این داده ها كه نشان می دهد این امر نه تنها برای مادر ، بلكه برای كودك وی ، نه فقط در دوران نوجوانی ، خطرات زیادی را به همراه دارد ، یادآوری شدیدی است كه تأثیرات غیرمستقیم Covid-19 ممکن است طولانی مدت باشد.”

باردار در میان بیماری همه گیر: اوج و فرود

محققان مطالعاتی راجع به رابطه بین سلامت روان زن در این دوران و رشد کودک وی انجام داده اند – اما آنها قبلاً اثرات طولانی مدت افسردگی و اضطراب را در مراحل مختلف مادرانگی بر طیف وسیعی از عملکردهای رشد ارزیابی نکرده بودند. در این مطالعه آمده است:

نویسندگان مطالعه حاضر ارتباط افسردگی و اضطراب پری ناتال را با رشد اجتماعی – عاطفی ، شناختی ، زبانی ، حرکتی و سازگاری در فرزندان از نوزادی تا 18 سالگی تجزیه و تحلیل کردند. آنها همچنین بررسی کردند که آیا زمان افسردگی و اضطراب ، نوع بیماری روانی و سن فرزندان بر یافته ها تأثیر می گذارد.

سلامت روان قبل و بعد از تولد

شرکت کنندگان شامل 195751 جفت مادر و کودک در غیر این صورت سالم از 191 مطالعه مستقر در انگلستان ، ایالات متحده ، هلند ، استرالیا ، کانادا و نروژ بودند.

آنچه زنان پس از زایمان ، به ویژه در حال حاضر ، بیشتر به آن نیاز دارند

این زنان یا علائم افسردگی و یا اضطراب خود را گزارش کرده بودند یا تشخیص داده بودند ، در حالی که بعداً اطلاعات مربوط به رشد فرزندان آنها نیز خود گزارش شد.

افسردگی و اضطراب در دوره پری ناتال ارتباطات کم تا متوسطی با نقص در رشد رفتار اجتماعی-عاطفی از دوران نوجوانی داشت ، مانند مشکلات همسالان ، عدم رفتارهای اجتماعی و دلبستگی و بی نظمی عاطفی.

چگونه سلامت روان مادر ممکن است بر رشد کودک تأثیر بگذارد

اینکه چگونه سلامت روان مادر ممکن است بر رشد فرزندانش تأثیر بگذارد ، می تواند به آنچه برای کودک هنگام رحم و تعاملات پس از تولد رخ می دهد ، بستگی داشته باشد.

مطالعه جدید می گوید ، مصرف کافئین در دوران بارداری بی خطر نیست.  برخی از کارشناسان با این نظر مخالف هستند

در این مطالعه آمده است: اضطراب و افسردگی در دوران بارداری می تواند جنین را در معرض افزایش غلظت هورمون استرس کورتیزول قرار داده و منجر به تغییر عملکرد مغز و کاهش جریان خون ، اکسیژن و مواد مغذی شود.

این مطالعه می گوید: تغییرات عصبی شناختی که مادران را قادر می سازد تا بتوانند با حساسیت به نوزادان خود پاسخ دهند ، همچنین می توانند با تجربه افسردگی و اضطراب در دوران بارداری با مشکل مواجه شوند. یک مادر دارای مالیات ذهنی ممکن است کمتر بتواند به سرعت ، با دقت و تأمل به نشانه های کودک خود پاسخ دهد – به طور بالقوه احتمال دلبستگی بین مادر و کودک او را کاهش می دهد.

دکتر آلیسون استوبه ، استاد بهداشت مادر و کودک در دانشگاه شمال گفت: “در طول سال اول زندگی ، نوزادان نمی توانند خود را راحت کنند و ناراحت شوند – آنها به متولیان حساس اعتماد می کنند تا هنگام ناراحتی پاسخ دهند.” دانشکده بهداشت جهانی کارولینا گیلینگز ، که در این مطالعه نقش نداشت.

استوبه ، همچنین استاد زنان و زایمان در دانشکده پزشکی UNC ، اضافه کرد: “با حمایت این مراقبان ، کودکان به تدریج می آموزند که چگونه با ترس و ناامیدی کنار بیایند.”

مطالعه جدید Covid-19 بیشتر در مورد خطرات احتمالی برای زنان باردار نشان می دهد

نویسنده ارشد این مطالعه ، دلیس هاچینسون ، استادیار دانشکده روانشناسی در مرکز رشد اولیه اجتماعی و عاطفی گفت ، نویسندگان جزئیات مربوط به عوامل فردی ، خانوادگی و اجتماعی را که می تواند بر سلامت روان مادران و رشد فرزندان آنها تأثیر بگذارد ، ندارند. در دانشگاه دیکین استرالیا.

جمیسون گفت ، مطالعات اضافی لازم است ، اما “تعداد زیادی از مطالعات در این بررسی سیستماتیک شروع به ترسیم الگوی نسبتاً سازگار می کنند.”

“وقتی والدین مبارزه می کنند ، بچه ها مبارزه می کنند”

استوبه گفت: برای اینکه مادران از زمان تولد بهبود یابند و به نقش والدین خود روی بیاورند و خانواده های در حال رشد نیز رشد کنند ، آنها نیاز به حمایت دارند.
استوبه افزود: “اما در ایالات متحده 23 درصد مادران ظرف 10 روز پس از زایمان به محل کار خود بازمی گردند.” “ما (تنها) كشور صنعتي و بدون مرخصي والدين استحقاقي هستيم. زنان در 60 روز پس از تولد حاملگي خود را از دست مي دهند ، و از اين رو دسترسي به روان درماني و درمان پزشكي براي افسردگي و اضطراب را از دست مي دهند.”
مطالعه می گوید ، هر نوعی از نوشیدن یا سیگار کشیدن در دوران بارداری ممکن است بر رشد مغزی نوزاد شما تأثیر بگذارد

استوبه ادامه داد: اگر والدین به دلیل نداشتن بیمه ، نتوانند از محل کار خود مرخصی بگیرند و یا با موانع دیگری روبرو شوند ، دسترسی به درمان ندارند ، “این احتمال وجود دارد که فرزندان آنها در معرض ناامنی غذایی و مسکن ، مدارس کم بودجه ، نبود فضاهای امن برای بازی و سایر عوامل استرس زا.

“وقتی والدین تلاش می کنند ، بچه ها هم مبارزه می کنند.”

حفظ رفاه از طریق فصل های جدید

استوبه گفت ، از آنجا که خانواده ها اکنون “باید در تصمیم گیری در مورد تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی می تواند بخشی از” حباب “آنها باشد ، نیاز فوری به کمک عملی را متعادل کنند ، این همه گیری ساخت یک روستا را با چالش بیشتری روبرو کرده است. برخی از راه حل ها را می توان در New Mom Health یافت ، منبع برای زنان پس از زایمان.
از سلامت روان خود در طی همه گیری (و اقدامات بعدی)

هاچینسون گفت ، مادران تازه متولد و نگران روحیه خود باید زودتر از پزشک و / یا روانشناس خود کمک بگیرند.

هاچینسون گفت: “مشکلات پری ناتال اغلب نادیده گرفته می شوند ،” و بسیاری از زنان به دنبال کمک نیستند زیرا فکر می کنند مادران احساس ناراحتی ، خستگی یا نگرانی می کنند یا نگران کلاله مربوط به بهداشت روان هستند. ”

ارتباط با خانواده حمایتی ، دوستان و مادران دیگر نیز مهم است ، هاچینسون گفت – همانند انجام فعالیت هایی که باعث شادی شما می شوند و به طور منظم مراقبت از خود را انجام می دهند ، “این شامل رفتن به پیاده روی یا ورزش دیگر ، خواندن کتاب ، صحبت کردن با یک دوست ، آرامش و یا به راحتی رسیدن به خواب. ”

اگرچه این ابزارها به تنهایی نمی توانند از افسردگی و اضطراب جلوگیری کنند ، اما می توانند به مادران کمک کنند تا از چالش ها عبور کنند. هاچینسون گفت ، اگر مادران نگران هستند كه كودكان آنها نقص رشد در مطالعه را نشان دهند ، باید با متخصص اطفال صحبت كنند.

هاچینسون از طریق ایمیل گفت: “در صورت شناسایی دشواری ها و جستجوی كمك ،” این خطر ممكن است كاهش یابد ، به طور بالقوه منجر به بهبود نتایج سلامتی برای مادر و كودك می شود. ”