مزدوران واگنر روسیه می گویند که از باخموت خارج خواهند شد

چند روز پس از اعلام پیروزی در باخموت، شرکت نظامی خصوصی واگنر روز پنجشنبه گفت که شهر اوکراین را به ارتش روسیه می‌سپارد، ارتشی که اکنون باید تلاش کند بدون کمک نیروهای مزدور وحشی که به آن وابسته شده است، آن را حفظ کند. .

رهبر واگنر، یوگنی وی. پریگوژین، پیشنهاد کرد که سربازان عادی روسیه نمی توانند انتظار کمک بیشتری از این گروه داشته باشند – حداقل نه در باخموت. در یک ویدیوی سه دقیقه ای، نشان داده می‌شود که آقای پریگوژین از مواضع واگنر در شهر بازدید می‌کند و به جنگنده‌هایش می‌گوید که آنها را به نیروهای روسی تحویل دهند.

او می‌گوید: «آنها را صابون بگذارید، اما مسواک‌هایتان را بردارید.

عقب‌نشینی واگنر می‌تواند مرحله جدیدی از مبارزه ماه‌ها برای باخموت را باز کند و آزمایش کند که آیا ارتش روسیه می‌تواند زمین سخت به دست آمده را در برابر نیروهای اوکراینی که در حومه شهر پیشروی کرده‌اند و در حال آماده‌سازی یک ضد حمله گسترده‌تر هستند، حفظ کند.

دیمیتری کوزنتس، تحلیلگر نظامی برای مدوزا، یک وب‌سایت خبری روسی، در پاسخ به پرسش‌های کتبی گفت: «اکنون ستاد کل روسیه باید ذخایر کافی برای پر کردن شکاف ایجاد شده را پیدا کند». این علاوه بر جلوگیری از حمله اوکراین است که به تعداد قابل توجهی ذخیره نیز نیاز دارد.»

اوکراین پذیرفته است که روسیه با وجود قدرت آتشی که برای نگهداری باخموت اختصاص داده است، جایی که گفته می شود ده ها هزار نفر کشته شده اند، روسیه اکنون تقریباً کل شهر را کنترل می کند. این سازمان می‌گوید که نیروهایش تمرکز خود را تغییر می‌دهند تا مهار باخموت یا پیشروی عمیق‌تر در شرق اوکراین را برای روسیه دشوار کنند.

روز پنجشنبه، معاون وزیر دفاع اوکراین، هانا مالیار، گفت که نیروهای اوکراینی منطقه‌ای را در جنوب غربی باخموت کنترل می‌کنند و تلاش می‌کنند تا دستاوردهای بیشتری در حومه آن به دست آورند.

خانم مالیار گفت: «در جهت باخموت، دشمن تلاش می‌کند با آتش توپخانه جلوی پیشروی ما را در جناحین بگیرد». اکنون دشمن واحدهای بیشتری را برای تقویت به جناحین می کشد.»

او گفت که واحدهای منظم ارتش روسیه جایگزین جنگنده‌های واگنر در حومه باخموت شده‌اند، در حالی که نیروهای واگنر در داخل شهر باقی مانده‌اند.

تغییر موقعیت در اطراف شهر در حالی انجام شد که روسیه و اوکراین روز پنجشنبه درگیر نبردهای دوئل پهپادی بودند.

ارتش اوکراین اعلام کرد که ده ها پهپاد روسی را که اهدافی را در سرتاسر کشور هدف قرار داده بودند قبل از سپیده دم سرنگون کرده است، در حالی که مقامات روسی گفتند که حمله پهپادهای هوایی و دریایی اوکراینی را که به خانه ناوگان دریای سیاه روسیه در سواستوپل کریمه هدف گرفته بودند، خنثی کردند. .

به گفته مقامات اوکراینی، حتی در حالی که نیروهایش در هفته‌های اخیر هزارتویی از مواضع دفاعی مستحکم را در صدها مایل زمین‌های کشاورزی، مزارع و سواحل رودخانه‌ها تقویت کرده‌اند، مسکو نیز بمباران‌های هوایی را برای تلاش برای مختل کردن آمادگی‌های نظامی اوکراین برای یک ضد حمله افزایش داده است. تحلیلگران نظامی

اوکراین هفته ها را صرف هدف قرار دادن مراکز کلیدی فرماندهی و کنترل روسیه، خطوط ریلی، میدان های هوایی و سایر تاسیسات نظامی در سرتاسر سرزمین های اشغالی کرده است و هدف آشکار آن محدود کردن توانایی مسکو برای جابه جایی سریع و موثر نیروها و تجهیزات است.

میخائیلو پودولیاک، مشاور ارشد ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور آمریکا، روز پنجشنبه گفت که اقدامات نظامی اخیر همگی بخشی از ضدحمله اوکراین است که به گفته او با یک «رویداد واحد» مشخص نخواهد شد.

آقای پودولیاک در الف گفت: “ده ها اقدام مختلف وجود دارد.” پست در توییتربا هدف نابودی «نیروهای اشغالگر در جهت‌های مختلف، که دیروز در حال انجام است، امروز انجام می‌شود و فردا نیز ادامه خواهد داشت».

وی گفت: انهدام شدید لجستیک دشمن نیز یک ضد حمله است.

وادیم اسکیبیتسکی، معاون رئیس اطلاعات اوکراین گفت که ایجاد اختلال در حرکت نظامی روسیه در کریمه برای عملیات اوکراین ضروری است. وی در مصاحبه ای با نشریه آلمانی ولت گفت: تقویت آنها و استقرار مجدد نیروها، تامین مهمات و تجهیزات در سرزمین های اشغالی همه از طریق کریمه انجام می شود.

کریمه دارای ارزش نمادین و نظامی عظیمی برای دولت رئیس جمهور ولادیمیر وی. پوتین است که شبه جزیره را در سال 2014 به تصرف خود درآورد و آن را محوری از آنچه او به عنوان بازسازی ملی روسیه می‌داند، توصیف کرده است.

روز پنجشنبه، فرماندار کریملین در کریمه گفت که حملات متعدد هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی در سراسر این سرزمین خنثی شده است. و فرماندار منصوب روسیه در بندر سواستوپل کریمه گفت که دو پهپاد هوایی با سلاح های سبک سرنگون شده اند و چندین پهپاد دریایی با استفاده از ابزار جنگ الکترونیکی که سیگنال های آنها را مختل می کند از کار افتاده اند.

ادعاها را نمی توان به طور مستقل تأیید کرد.

تصرف باخموت به مسکو یک پیروزی نادر و بسیار پرهزینه بخشید و به وضوح نشان داد که چقدر به نیروهای واگنر و رهبر صریح آنها که به شدت از ارتش روسیه انتقاد کرده است متکی شده است.

برای بسیاری از حامیان تهاجم روسیه به اوکراین، گروه واگنر، با نظم و انضباط خشن و تصمیم گیری چابک خود، به الگویی برای ارتش روسیه که گرفتار بوروکراسی دست و پا گیر است، تبدیل شده است.

آقای پریگوژین در روزهای اخیر، که از پیروزی در باخموت خوش‌آمده بود، صریح‌تر شد و به نخبگان روسیه هشدار داد که اگر کشور را در شرایط واقعی زمان جنگ قرار ندهند، با چشم‌انداز قیام مردمی روبرو خواهند شد.

اما با وجود تمام درگیری های داخلی، واگنر و ارتش روسیه نیز به یکدیگر وابسته هستند. در حالی که آقای پریگوژین برخی از بهترین نیروهای تهاجمی را دارد که در طرف روسیه می‌جنگند، وزارت دفاع تدارکات تسلیحات بسیار بزرگ‌تری در اختیار دارد – که باعث ناامیدی اخیر آقای پریگوژین شده است.

به گفته آقای کوزنتس، تحلیلگر نظامی، در حالی که رهبری نظامی روسیه ممکن است ترجیح دهد دیگر برای کمک به واگنر اعتماد نکند، فقدان نیروهای کافی مسکو، استقرار مجدد مزدوران در اوکراین را “حتمی” می کند.

در باخموت روز پنجشنبه، آقای پریگوژین علامت داد که خروج واگنر چند روز طول خواهد کشید.

او در جدیدترین ویدئو گفت: استراحت می کنیم و آماده می شویم. “و سپس ما یک وظیفه جدید دریافت خواهیم کرد.”