مدیر عامل Google – CNN

در یادداشتی که چهارشنبه به ارسال شد گوگل (برو) کارمندان ، مدیر عامل شرکت Sundar Pichai گفتند که این شرکت باید “شرایطی را که منجر به ترک هفته گذشته Timnit Gebru از Google شده است” ارزیابی کند و “جایی را که می توانیم پیشرفت کنیم و روند محترمانه تری را پیش ببریم” بررسی کند.
وی در یادداشتی که برای اولین بار توسط وب سایت خبری Axios به صورت آنلاین ارسال شد ، نوشت: “ما مروری بر آنچه اتفاق افتاده آغاز می کنیم تا تمام نکاتی را که می توانیم یاد بگیریم شناسایی کنیم – با در نظر گرفتن همه چیز ، از استراتژی های تنش زدایی تا فرآیندهای جدیدی که می توانیم به کار ببریم.” و توسط CNN Business معتبر تأیید شده است. سخنگوی گوگل گفت این شرکت نظری ندارد.
گبرو به دلیل تحقیقاتش در زمینه تعصب و نابرابری در هوش مصنوعی و به ویژه برای مقاله ای در سال 2018 که با همکاری Joy Buolamwini همکاری کرده بود و نشان داد که نرم افزار تشخیص چهره در هنگام طبقه بندی زنان و افراد رنگارنگ چه ضعیفی دارد ، شناخته شده است. کار آنها باعث آگاهی گسترده از موضوعات رایج در هوش مصنوعی امروزه شد ، به ویژه هنگامی که این فناوری وظیفه دارد هر چیزی را در مورد انسان شناسایی کند.
تا اوایل دسامبر ، Gebru از رهبران تیم هوش اخلاقی گوگل و یکی از معدود کارمندان سیاه پوست در این شرکت بود (طبق گزارش تنوع سالانه 2020 شرکت 3.7٪ از کارمندان Google سیاه پوست هستند) – چه رسد به آن بخش هوش مصنوعی. این دانشمند تحقیقاتی همچنین بنیانگذار گروه Black in AI است که هدف آن افزایش نمایندگی مردم سیاه پوست در این زمینه است.
چهارشنبه ، 2 دسامبر ، Gebru توییت کرد وی به دلیل ایمیلی که اخیراً به لیست نامه های پستی داخلی Brain Women و Allies Google ارسال کرده “بلافاصله اخراج شده است”. وی در ایمیل از عدم تنوع مداوم در شرکت و ناامیدی از روند داخلی مربوط به بررسی یک مقاله تحقیقاتی که هنوز منتشر نشده است ابراز نگرانی کرد و در مورد خطرات مدلهای بزرگتر زبان AI که برای متن آموزش داده شده اند ، همکاری کرد. از اینترنت.
Timnit Gebru ، دانشمند تحقیقات هوش مصنوعی گوگل ، در صحنه 3 در روز 3 TechCrunch Disrupt SF 2018 در Moskone Center در 7 سپتامبر 2018 در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا صحبت می کند.  (عکس از کیمبرلی وایت / گتی ایماژ برای TechCrunch)
که در توییت های بعدی، گبرو تصریح کرد که هیچ کس در گوگل صریحاً به او نگفته است که اخراج شده است. در عوض ، وی گفت که گوگل تعدادی از شرایط بازگشت وی را برآورده نمی کند و بلافاصله استعفا را پذیرفت زیرا احساس کرد که ایمیل وی “رفتاری را مغایر با انتظارات مدیر گوگل” منعکس می کند.
در ایمیلی که در تاریخ 3 دسامبر برای کارمندان Google Research ارسال شده است روز بعد به صورت عمومی ارسال شد ، جف دین ، ​​رئیس هوش مصنوعی گوگل ، از دیدگاه خود به کارمندان گفت: Gebru مقاله ای را نوشت ، اما دو هفته زمان لازم را به شرکت نداد تا آن را قبل از پایان مهلت بررسی کند. وی همچنین نوشت که گبرو در صورت ماندن در گوگل با خواسته هایی که باید برآورده شود پاسخ می دهد.

پیچای در این یادداشت اظهار داشت که متاسف است که چرا گبرو از گوگل “شک و تردید ایجاد کرده و برخی از افراد جامعه را به س toال از جایگاه خود در این شرکت سوق داده است.” او به دلیل پایان کار وی در گوگل عذرخواهی نکرد.

گبرو به درخواست برای اظهار نظر در مورد یادداشت پاسخ نداد ، اما در یک توییت او گفت كه نظر پيچايي را در مورد ترديدها در زمينه بارور كردن مي بيند ، “متاسفم براي چگونگي بازي كردن اما متاسفم براي آنچه كه با او كرده ايم هنوز”.
در پاسخ به عزیمت گبرو ، که باعث نارضایتی بسیاری از همکارانش در زمینه حمایت از تنوع توسط یک صنف صنعتی شد ، بیش از 2،200 کارمند Google و بیش از 3،100 طرفدار در زمینه های علمی و هوش مصنوعی پست متوسطی را امضا کردند که در آن خروج وی را تقبیح کرده و خواستار شفافیت در مورد تصمیم Google در مورد مقاله تحقیق.

کسانی که پشتیبانی خود را به اشتراک می گذارند شامل زنان زیادی است که با نابرابری در صنعت فناوری مبارزه کرده اند ، مانند الن پائو ، مدیر عامل پروژه شامل و مدیر عامل سابق Reddit. آیفوما اوزوما ، کارمند سابق گوگل ، بنیانگذار Earthseed ؛ و مردیت ویتاکر ، مدیر دانشکده موسسه AI Now و سازمان دهنده اصلی Google Walkout 2018 ، که به آزار و اذیت جنسی و رفتار نامناسب در این شرکت اعتراض داشتند.

بولاموینی ، و همچنین دانیل سیترون ، استاد حقوق متخصص در مطالعه آزار و اذیت آنلاین در دانشگاه بوستون و همکار MacArthur Fellow 2019 شامل سایر افراد هستند.