مدیرعامل Alibaba لحن آشتی جویانه ای به برنامه های چین برای تنظیم دقیق تر فناوری می زند

اظهارات ژانگ چنین است علی بابا (بابا) خود را در خط مشی تنظیم کننده های چینی می یابد. خبر سرکوب قریب الوقوع سهام را ارسال کرد در این شرکت و دیگر غول های فناوری چینی در اوایل ماه جاری غوطه ور شدند. این اتفاق پس از آن افتاد که مقامات به دنبال انتقاد عمومی توسط بنیانگذار جک ما از نهادهای نظارتی چینی ، به تركیب IPO موفق گروه Ant ، وابسته مالی علی بابا برخورد كردند.

ژانگ روز دوشنبه با لحن آشتی جویانه تر ، گفت که از مقررات بیشتر استقبال می کند و خاطرنشان کرد که اقتصاد دیجیتال چین به لطف سیاست های دولت تاکنون قادر به توسعه و نوآوری سریع بوده است.

ژانگ روز دوشنبه در کنفرانس جهانی اینترنت چین گفت ، مقامات چینی در حال برنامه ریزی سیاست ها و مقررات جدید برای اطمینان از توسعه سیستم عامل های آنلاین کشور به روشی منظم و سالم هستند ، به گزارش خبرگزاری دولتی شینهوا. وی گفت: “ما معتقدیم كه این كار بسیار به موقع و ضروری است.”

ژانگ اضافه کرد ، با ادامه توسعه صنعت اینترنت چین ، “بسیاری از مشکلات و چالش های جدید قطعاً بوجود خواهد آمد” و دولت باید “با سیاست ها و مقررات متناسب با زمان” آنها را مدیریت کند.

سهام علی بابا در هنگ کنگ پس از سخنرانی ژانگ نزدیک به 5 درصد بسته شد.

حدود دو هفته پیش ، تنظیم کننده برتر بازار چین رهنمودهایی را بیان کرد که به گفته آنها برای جلوگیری از انحصار اینترنت است. این اقدام سرمايه گذاران را سر زبان ها انداخت و بلافاصله 250 ميليارد دلار از سهام تكنولوژی چين را پاك كرد. علی بابا ، JD (JD) و Tencent (TCEHY) همه ضربه سختی خوردند ، اما از آن زمان سهام آنها بخشی از این ضررها را بازیافت.

پیش نویس دستورالعمل ها چندین انحصارطلب را مشخص کرد به گفته دان بیکر ، تحلیلگر در شرکت کارگزاری مورنینگ استار ، رفتارهایی که به زودی می توانند غیرقانونی شوند ، مانند درخواست از بازرگانان تنها انتخاب یک پلت فرم آنلاین ، فروش تبعیض زیر قیمت و قیمت برای مصرف کنندگان بر اساس تجزیه و تحلیل داده ها.

بیکر در یادداشتی در اوایل ماه جاری نوشت: “تأثیرات مالی به اجرای بعدی بستگی خواهد داشت اما ما معتقدیم … علی بابا در مقایسه با JD و Tencent در معرض عملکردهای منفی بیشتری نسبت به قوانین ضد انحصاری است.”

اظهارات ژانگ حدود یک ماه پس از انتقاد علنی ما از نهادهای نظارتی چین به دلیل خفه کردن نوآوری ، و حمله به بانک های این کشور برای داشتن ذهنیت “پیاده فروشی” صورت گرفت.

اندکی پس از اظهارات Ma ، تنظیم کنندگان چینی پیشنهاد عمومی مورد انتظار Ant Group ، شرکت فناوری مالی وابسته به Alibaba و تحت کنترل Ma را مورد استفاده قرار دادند.
قرار بود این شناور بزرگترین IPO در تاریخ باشد. اما در ساعت یازدهم متوقف شد زیرا مقامات گفتند که مورچه می تواند تحت تأثیر محدودیت های جدید قرار گیرد.

در اوایل ماه جاری ، قبل از کشیدن IPO ، دولت چین پیش نویس آیین نامه ای را برای شرکت های وام دهنده مصرف کننده آنلاین مانند Ant اعلام کرد. مقررات پیشنهادی شامل محدود کردن وام به وام گیرندگان منفرد به مبلغ 300000 یوان (45700 دلار) و ملزم شدن مورچه به تأمین بودجه 30٪ از وامهایی که به طور مشترک با بانکها تهیه می کند ، در مقابل 2٪ که در حال حاضر شرکت تأمین می کند ، طبق یادداشت Fitch Ratings روز یکشنبه

تحلیلگران فیچ نوشتند: “این اقدام بخشی از سختگیری رویكرد نظارتی دولت در قبال مشاغل بزرگ اینترنتی است.” فیچ افزود: “این امر به نگرانی رگولاتورها در مورد خطرات ناشی از” توسط شرکت هایی مانند مورچه اشاره دارد.

– هانا ژانگ و لورا او در این گزارش همکاری کردند.