شبکه های اجتماعی برای مبارزه با اطلاعات نادرست انتخابات بر روی برچسب ها شرط می بندند. ترامپ ثابت کرد که کافی نیست

اما ویدئوی 46 دقیقه ای دونالد ترامپ ، رئیس جمهور هفته گذشته ، که حاوی تئوری های غلط اطلاعاتی و توطئه انتخاباتی بود که توسط مقامات و دادگاه های وی بی اعتبار شده بود ، آنچه را که بسیاری از کارشناسان دیجیتال دموکراسی از ماه ها قبل هشدار داده اند ، بدون خطا روشن کرده است: برچسب ها کافی نیست.

آنها گفته اند كه برچسب هاي اطلاعات غلط سكوهاي رسانه هاي اجتماعي براي جريان ادعاهاي دروغي ناشي از نامناسب و مطابقت ندارند كه همچنان باعث تفرقه بين آمريكايي ها شده و اعتقاد آنها به روندهاي دموكراتيك را به خطر مي اندازد.

در طی چند دقیقه از ارسال پیام های ترامپ در فیس بوک و توییتر ، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی وارد عمل شدند. در زیر این ویدئو ، فیس بوک با استناد به رویترز و سایر آژانس های گزارش دهنده به کاربران یادآوری کرد که جو بایدن “برنده پیش بینی شده” در انتخابات است. توییتر برچسب هشدار دهنده ای را در زیر این توییت حاوی این کلیپ ویدیویی قرار داده و گفته است “این ادعا در مورد تقلب در انتخابات مورد اختلاف است”. یوتیوب گوگل در برچسبی به کاربران اطلاع داده است که آسوشیتدپرس آن را مسابقه بایدن نامیده است.

این مانع از جمع شدن میلیون ها بازدید از کلیپ ها نشد. ویدیوی ترامپ که به گفته وی “شاید مهمترین سخنرانی من باشد” از بعدازظهر دوشنبه 14 میلیون بار در فیس بوک و 5.5 میلیون بار در یوتیوب دیده شده است. کلیپ کوتاه تری از سخنرانی که ترامپ در توییتر ارسال کرده است ، 3.5 میلیون بار بازدید شده است.

این سه شرکت فناوری بلافاصله به درخواست نظر پاسخ ندادند. برچسب ها فقط یک قسمت هستند ، اما مشهودترین قسمت رویکردهای سیستم عامل ها در مورد اطلاعات نادرست انتخابات هستند.

برچسب توییتر در ویدئوی ترامپ کاملاً نشان دهنده این است که هنوز شرکت ها از چه کاری عقب مانده اند. ترامپ در این ویدئو فقط یک ادعا در مورد تقلب در انتخابات نکرد. این سخنرانی حاوی انبوهی از ادعاها ، شکایتهای بی اساس توطئه برانگیز و اثبات نشده بود. الكس هووارد ، مدافع حكومت دموکراتیک و مدیر پروژه دموکراسی دیجیتال در صندوق آموزشی پیشرفت تقاضا.

هاوارد گفت: “آنها در تلاشند که وقتی معادل سازی کاذب مردم را گمراه می کند ، پویایی هر دو طرف را ایجاد کنند.”

به گفته یوچای بنکلر ، استاد دانشکده حقوق هاروارد و مدیر مشترک مرکز اینترنت و جامعه Berkman Klein ، رسانه های خبری Legacy بسیار متفاوت از این پست ها استفاده می کردند.

“ما شاهد برخورد صریح تر این فیلم با کاذب یا بی اساس ، توسط رسانه های حرفه ای مرکز گرا بودیم ، به طریقی که احتمالاً به میلیون ها نفری که قبلاً به تفسیر حزبی از معامله انتخابات متعهد نبوده اند ، کمک می کند. “از اطلاعات غلط از ترامپ ،” بنکلر گفت.

محور شبکه های اجتماعی در برچسب گذاری پست های ترامپ

سال ها بود که شرکت های فناوری با انتقاداتی روبرو بودند که در زمینه مقابله با اطلاعات غلط در سیستم عامل های خود ، به ویژه از طرف ترامپ ، فعالیت بیشتری نکرده اند. هنگامی که توییتر برای اولین بار استفاده از برچسب هایی را برای برخی از توییت های ترامپ در بهار امسال آغاز کرد ، این واکنش گسترده ای را از کاخ سفید – از جمله یک دستورالعمل اجرایی برای هدف قرار دادن شرکت های رسانه های اجتماعی – به وجود آورد که نشان می دهد ترامپ آنها را به عنوان یک بررسی معنادار در رفتار خود درک می کند. فیس بوک همچنین تلاش خود را برای برچسب زدن افزایش داد.
جایی که هر نوع برچسب در پست ترامپ زمانی رویدادی خارق العاده و خبر ساز بود ، اکنون به یک قاعده تبدیل شده است. بین زمان بسته شدن نظرسنجی های نهایی و صبحگاهی که رسانه های خبری بزرگ رقابت را برای جو بایدن اعلام کردند ، توییتر بیش از یک سوم توییت های ترامپ را برچسب زده بود.
مارک زاکربرگ و جک دورسی در مورد اقدامات اعتدال گرایانه با سنا مخالفت می کنند

افزایش برچسب گذاری پست های ترامپ در حالی است که سرکوب گسترده ای بر اطلاعات نادرست انتخابات از سیستم عامل ها انجام می شود. مارک زاکربرگ ، مدیر عامل فیس بوک ماه گذشته طی جلسه دادرسی به سناتورهای آمریکایی گفت که در طول انتخابات ، این شرکت اخطارهایی را درباره “بیش از 150 میلیون قطعه محتوا پس از بررسی توسط بازرسان مستقل شخص ثالث ما” ارائه داد.

در همان جلسه دادرسی ، مدیر اجرایی توئیتر ، جک دورسی گفت که این شرکت در یک دوره دو هفته ای که روز انتخابات را پوشش می دهد ، 300000 توییت برچسب گذاری کرده است و تقریباً از هر چهار نفری که توییت ها را دیده اند ، سه نفر فقط پس از اعمال برچسب یا هشدار این کار را انجام داده اند.

اما هنوز یک سوال باز باقی مانده است که آیا برچسب ها واقعاً موثر بوده اند؟

اثربخشی برچسب ها مشخص نیست

توییتر در پیام پس از انتخابات اظهار داشت که برچسب های آن منجر به تلاش کمتری برای به اشتراک گذاشتن ویدیو می شود ، اما توییتر دلیل اصلی کاهش میزان اشتراک گذاری را به یک مداخله اضافی در جعبه گفتگو نشان می دهد که هنگام تلاش کاربران برای بازنویسی توییت های دارای برچسب ، بر خلاف فقط برچسب ها زیر خود توییت ها.

ماه گذشته ، یک گزارش BuzzFeed News ارزیابی داخلی فیس بوک از روش برچسب گذاری خود را برجسته کرد. ارزیابی انجام شده ، طبق گفته های BuzzFeed ، برآورد شده است که برچسب گذاری حدود 8 درصد از به اشتراک گذاشتن پست های گمراه کننده ترامپ در فیس بوک را کاهش می دهد – اما ، تجزیه و تحلیل نشان داد ، “با توجه به اینکه ترامپ در هر پست خاص سهام زیادی دارد ، این کاهش باعث تغییر سهام نخواهد شد به ترتیب بزرگی. ” سخنگوی فیس بوک ، لیز بورژوا در آن زمان به BuzzFeed گفت که برچسب ها فقط “یک قطعه از تلاش های بزرگتر ما برای انتخابات است.”

هاوارد گفت ، حتی اگر برخی از سیستم عامل ها گام های کوچکی برای تغییر نحوه برخورد کاربران با اطلاعات نادرست برداشته اند ، اما روش شرکت های فناوری برای برچسب زدن محتوای بحث برانگیز اغلب به اندازه کافی روانشناسی رفتاری را در نظر نمی گیرند.

توییتر می گوید که برچسب 300000 توییت در اطراف انتخابات را زده است

هوارد گفت: “از نظر شناختی ، ما تمایل داریم چیزهایی را که ابتدا می بینیم باور کنیم.” “اگر فقط یک پیوند آبی در پایین آن وجود دارد که فقط چیزی پیش پا افتاده را می گوید -” واقعیت ها را یاد بگیرید “- کارساز نخواهد بود. برچسب م moreثرتری برچسبی است که رسانه ها را کاملاً پوشانده و واقعیت ها را ابتدا بیان می کند:” دولت ایالات متحده مقامات انتخاباتی هر دو حزب و کارشناسان مستقل همه می گویند این انتخابات امن ترین انتخابات در تاریخ بوده و تقلبی گسترده نداشته است. ”

در طول انتخابات ، توییتر برخی از توییت ها را با یک پیام هشدار دهنده که کاربران برای مشاهده محتوای اصلی باید روی آنها کلیک کنند ، پوشانده است ، اما این درمان فقط در حدود 450 توییت اعمال شده است.

هوارد گفت ، برای پیشبرد ، شرکت ها باید در نظر بگیرند که دستفروشان تکرار اطلاعات غلط را در نوعی قرنطینه اطلاعاتی قرار دهند ، جایی که پست های آنها قبل از حضور در شبکه های اجتماعی ، و نه بعد از آن ، برای نقض سیاست پیش نمایش می شود. هاوارد افزود ، سیستم عامل های فناوری همچنین باید شاخص های قابل اعتماد بودن را بر روی پروفایل کاربران تأیید شده بر اساس سابقه انتشار اطلاعات نادرست خود نشان دهند. وی گفت ، و برچسب ها باید تهاجمی تر باشند ، و این امر ارتباطی را با هشدارهای ژنرال های جراح بر روی برچسب های سیگار ایجاد می کند.

هاوارد گفت: “هنگامی که شما عکس هایی از سرطان دهان ، گلو و ریه را روی بسته های سیگار قرار می دهید ، نوعی ضدعفونی کننده متفاوت از این است که بگویید” این امر باعث ایجاد سرطان می شود “.