سه تحقیق دیگر ترامپ

در ماه های آینده، مشکلات حقوقی فزاینده دونالد ترامپ می تواند حتی بدتر شود. حداقل سه تحقیق می تواند اتهامات جنایی بیشتری علیه او ایجاد کند.

مقامات فدرال هم در حال بررسی رفتار ترامپ با اسناد طبقه بندی شده و هم تلاش های او برای براندازی انتخابات 2020 هستند که به حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره ختم شد. به طور جداگانه، هیئت منصفه بزرگ در جورجیا می تواند تا سپتامبر ترامپ را به دلیل تلاش هایش برای تغییر نتایج انتخابات ایالت متهم کند. هر یک از این اتهامات می تواند به زندان بیفتد.

هزینه ها تضمین نمی شود. همکارم آلن فوئر که تحقیقات فدرال را پوشش می دهد، به من گفت: «مسلماً ممکن است که کیفرخواست های بیشتری وجود داشته باشد. اما مطمئناً ممکن است که وجود نداشته باشد.»

محاکمه یا محکومیت نیز لزوماً مانع از نامزدی ترامپ برای ریاست جمهوری نمی شود. او ممکن است قبل از انتخابات 2024 محاکمه یا محکوم نشود. او می‌توانست از زندان به مبارزات انتخاباتی بپردازد، همانطور که یوجین دبز نامزد سوسیالیست در سال 1920 انجام داد. برخی از کارشناسان حقوقی معتقدند که او حتی می‌تواند در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری، از زندان تلاش کند.

ترامپ در حال حاضر اولین رئیس جمهور فعلی یا سابق است که به جرمی متهم شده است. دادستان منطقه منهتن او را به یک طرح غیرقانونی برای سرپوش گذاشتن بر رسوایی های جنسی احتمالی در سال 2016 متهم کرده است. و ماه گذشته، هیئت منصفه ترامپ را در یک پرونده مدنی متهم به پرداخت 5 میلیون دلار به دلیل سوء استفاده جنسی و افترا دانست.

خبرنامه امروز بر روی سه تحقیق اضافی تمرکز خواهد کرد تا به شما کمک کند برای اخبار احتمالی ماه های آینده آماده شوید.

پرونده اسناد طبقه بندی شده ممکن است نزدیک به پایان باشد. در ماه اوت، تحقیقات FBI در خانه ترامپ در فلوریدا بیش از 100 سند طبقه بندی شده را پیدا کرد که قرار بود در اختیار دولت باقی بماند. وزارت دادگستری در تلاش است تا مشخص کند که آیا ترامپ پس از احضاریه ای که به او دستور داده بود اسناد را بازگرداند، پنهان کرده است یا خیر.

یکی از شواهد بالقوه در این پرونده، این هفته فاش شد: دادستان‌ها ضبطی از ترامپ دارند که درباره یک سند نظامی حساس صحبت می‌کند که پس از خروج از کاخ سفید نگه داشته و اذعان کرده است که قبلاً از طبقه بندی خارج نشده است.

قرار دادن اسناد طبقه بندی شده یا نگهداری آنها در خانه های خود، اغلب به صورت تصادفی، چندان غیرعادی نیست. چنین اسنادی در خانه های پرزیدنت بایدن و معاون رئیس جمهور سابق مایک پنس پیدا شد. آنچه در مورد ترامپ غیرعادی است، تلاش او برای حفظ اسناد پس از درخواست مقامات فدرال برای بازگرداندن آنهاست. این تلاش ها ممکن است او را در معرض اتهامات ممانعت از اجرای عدالت قرار دهد.

چند دلیل وجود دارد که دادستان ها ممکن است ترامپ را متهم نکنند. جرم اصلی – سوء استفاده از اسناد طبقه بندی شده – اغلب بدون اتهام حل می شود. مقامات پرونده ها را برمی گردانند و دادستان ها ادامه می دهند. و با توجه به اینکه هرگونه اتهامی علیه ترامپ می‌تواند منجر به واکنش شدید سیاسی شود، وزارت دادگستری می‌تواند هزینه پیگرد قانونی را بسیار بالا تلقی کند.

(این گرافیک های Times شما را به پشت صحنه Mar-a-Lago می برد.)

دیگر تحقیقات فدرال بر تلاش های ترامپ برای ماندن در قدرت پس از شکست در انتخابات 2020 متمرکز است.

بخشی از تحقیقات ممکن است بر این متمرکز باشد که آیا ترامپ در 6 ژانویه خشونت را تحریک کرده است یا خیر. او در رسانه های اجتماعی و در گردهمایی های خود به دروغ ادعا کرد که در انتخابات 2020 پیروز شده است و از مقامات ایالتی خواسته است که نتایج را به نفع او تغییر دهند. در اواخر دسامبر 2020، ترامپ خواستار تظاهرات «وحشیانه» در 6 ژانویه 2021 شد. در تجمعی صبح همان روز، او به جمعیت دستور داد تا «مانند جهنم بجنگند» و به سمت ساختمان کنگره راهپیمایی کنند. پس از خشونت آنها، او ساعت ها منتظر ماند و از آنها خواست که به خانه بروند.

دادستان ها همچنین صدها مظنون دیگر را در این حمله متهم کرده اند و ممکن است احساس کنند مجبور هستند فردی را که به عنوان محرک اصلی می دانند متهم کنند.

با این حال، پرونده بالقوه علیه ترامپ دارای نقاط ضعفی است: او هرگز به صراحت دستور حمله نداد و به حامیانش نگفت که به ساختمان کنگره یورش ببرند. او در نهایت آنها را تشویق کرد که متفرق شوند.

پس از 6 ژانویه، دادستان های فدرال می توانند سایر اتهامات مرتبط با طرح های ترامپ را برای ماندن در کاخ سفید مطرح کنند. آلن گفت: “این نه تنها از نظر تعداد شاهدان و پیچیدگی های جمع آوری شواهد، یک پرونده عظیم است، بلکه از نظر قانونی نیز بسیار پیچیده است.”

(این ویدئوها از حمله 6 ژانویه عبور می کنند.)

پرس و جو در گرجستان جدول زمانی واضح تری دارد. فانی ویلیس، دادستان منطقه فولتون، گفته است که اگر هیئت منصفه بزرگ اتهامات را صادر کند، این کار را تا سپتامبر انجام خواهد داد. یک هیئت منصفه بزرگ جداگانه، که می تواند اتهامات را پیشنهاد کند، اما کیفرخواست را مطرح نمی کند، قبلاً چندین کیفرخواست را توصیه کرده است.

پرونده جورجیا می‌تواند شامل چندین متهم باشد و می‌تواند بر اتهامات دزدی در مورد طرحی برای تضعیف انتخابات تمرکز کند. دادستان ها می توانند استدلال کنند که ترامپ و تیمش با هم همکاری کردند تا نتایج سال 2020 را لغو کنند و جنایات متعددی را در این مسیر مرتکب شدند.

ویلیس شواهد بزرگی دارد: یک فایل صوتی ضبط شده که در آن ترامپ از وزیر امور خارجه جورجیا می خواهد که نزدیک به 12000 رای بیابد تا آرای ایالت را به نفع او تغییر دهد.

بزرگ‌ترین چالش برای دادستان‌ها می‌تواند به اثبات نیت ترامپ برگردد. به عنوان مثال، آیا ترامپ در این تماس تلفنی از مقامات گرجستان خواسته بود که نتایج را لغو کنند یا از آنها خواسته بود بررسی کنند که آیا در شمارش آرای قانونی شکست خورده اند یا خیر؟ یک آزمایش می تواند این نوع مسائل را حل کند.

معمای قتل: یک لانه مورد حمله قرار گرفت. مظنون: گنجشک.

عشق مدرن: اپیزود «دوستان» به بهبودی یک نویسنده کمک کرد.

نویسندگان مشترک: مری ترامپ و ای. جین کارول در حال نوشتن یک رمان عاشقانه با هم هستند.

تاول؟ این جوراب های پیاده روی را امتحان کنید.

توصیه های Wirecutter: بهترین روغن زیتون را در فروشگاه مواد غذایی انتخاب کنید.

زندگی های زیسته: آمیتای اتزیونی جامعه‌شناسی بود که به روسای جمهور ایالات متحده مشاوره می‌داد و پدر جامعه‌گرایی بود، یک حد وسط سیاسی بین چپ و راست. او در سال 94 درگذشت.

بازی 1: دنور در فینال NBA به پیروزی آسان مقابل میامی رسید. The Athletic می نویسد، نیکولا جوکیچ غیرقابل توقف به نظر می رسید.

چرچیل داونز: به گزارش تایمز، خانه کنتاکی دربی قوانین خود را تغییر می دهد تا اسب های آسیب پذیر را پس از مرگ 12 اسب اخیر از پیست دور نگه دارد.

دیو شاه، دانش آموز کلاس هشتم، با کلمه “پساموفیل” (گیاه یا حیوانی که در مناطق شنی رشد می کند) برنده جایزه ملی املای Scripps شد. او پس از 14 راند از جمله کلماتی مانند “probouleutic” و “zwitterion” و “schistorrhachis” برنده شد.

schwa – صدای “اوه” مانند که می تواند با هر مصوت در الفبای انگلیسی نشان داده شود – یک قاتل سنگ بود. همانطور که به طور معمول انجام می شود چندین فینالیست را حذف کرد.

مربوط: آیا می توانید مانند Dev املا کنید؟ بازی ما را انجام دهید.