سرمایه گذاری چین در مجموعه اطلاعاتی منبع باز در ایالات متحده

از آنجایی که روابط بین ایالات متحده و چین خصمانه تر شده است، هر دو کشور بیشتر روی قابلیت های جمع آوری اطلاعات خود سرمایه گذاری می کنند.

با سرمایه گذاری پکن در مدیریت کلان داده، استخراج منابع اطلاعاتی در دسترس عموم می تواند به چین در جمع آوری اطلاعات درباره ایالات متحده و متحدانش مزیتی بدهد.

در حالی که کشورهای خودکامه مانند چین اطلاعات مربوط به ارتش خود را پنهان می کنند، ایالات متحده – به عنوان یک دموکراسی که سعی می کند پاسخگوی عموم مردم باشد – اطلاعات زیادی در مورد قابلیت ها، دکترین و برنامه ریزی نظامی خود ارائه می دهد.

چین می تواند این اطلاعات را استخراج کند و به دنبال موادی باشد که بتواند از آن برای منافع نظامی خود استفاده کند. برای مثال، گزارش برخی از کارهایی را که یک شرکت اطلاعاتی منبع باز برجسته چینی برای تجزیه و تحلیل بینش های در دسترس عموم از دفتر ارزیابی شبکه، اندیشکده داخلی پنتاگون انجام داده است، شرح می دهد. Recorded Future همچنین چگونگی تلاش چین برای جمع آوری اطلاعات ارائه شده توسط کالج جنگ دریایی در نیوپورت، RI را تشریح کرد.

زوئی هاور، تحلیلگر اطلاعات تهدیدات در Recorded Future، گفت: “کالج جنگ نیروی دریایی ایالات متحده یک موسسه مطالعات دریایی چین دارد و تحقیقات منبع باز زیادی در مورد چین انجام می دهد.” این کار در یک محیط دانشگاهی انجام می شود، اما در نهایت دولت های خارجی این اطلاعات ارزشمند را در نظر می گیرند.

مقامات نظامی فوراً در مورد یافته های این گزارش اظهار نظر نکردند.

توانایی‌های جمع‌آوری اطلاعات مخفی چین در دهه‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است و سرمایه‌گذاری پکن در اطلاعات منبع باز در دهه گذشته تشدید شده است.

تعریف اطلاعات منبع باز گسترده است، اما Recorded Future به اطلاعاتی که آژانس‌های اطلاعاتی ارتش آزادی‌بخش خلق چین برای کمک به برنامه‌ریزی و توسعه ارتش استفاده می‌کردند، نگاه کرد.

Recorded Future قراردادهایی را که ارتش با شرکت‌های خصوصی چینی برای جمع‌آوری طیفی از اطلاعات منبع باز، از جمله مطالبی در مورد ارتش ایالات متحده و کار آن در مورد دفاع از تایوان، منعقد کرده است، بررسی کرده است.

خانم هاور گفت: “PLA بسیار تصور می کند که ایالات متحده به نوعی در درگیری تایوان مداخله خواهد کرد و آنها برای آماده شدن برای این نوع سناریو بسیار سخت کار می کنند.”

بسیاری از آنچه پکن از داده‌های منبع باز استخراج می‌کند ممکن است در یکی از آژانس‌های جاسوسی چین یا آن‌ها در دسترس باشد. اما به گفته تحلیلگران Recorded Future، سازمان های اطلاعاتی چین از یکدیگر جدا شده اند و اطلاعاتی را به اشتراک نمی گذارند. و ممکن است برای بخش‌هایی از بازوهای اطلاعاتی PLA ساده‌تر باشد که اطلاعات منبع باز در مورد توانایی‌های آمریکا را از درخواست اطلاعات طبقه‌بندی شده از یک آژانس جاسوسی خواهر بسازند.

Recorded Future اذعان می کند که با توجه به اطلاعاتی که ایالات متحده و متحدانش علنی می کنند، نگرانی های امنیتی وجود دارد، اما قطع دسترسی گسترده به داده ها ممکن است راه حل نباشد.

در عوض، خانم هاور گفت که Recorded Future امیدوار است آگاهی از جمع‌آوری اطلاعاتی منبع باز چینی به شرکت‌های بخش خصوصی، ارتش و سایر سازمان‌های دولتی کمک کند تا این خطر را بهتر مدیریت کنند و حذف اطلاعات از پایگاه‌های داده عمومی یا وب‌سایت‌ها را برای خزنده‌های وب خودکار دشوارتر کند. . او همچنین شرکت‌های خصوصی را تشویق کرد تا در مورد شرکت‌های چینی که تلاش می‌کنند دسترسی به اطلاعات آنها را خریداری کنند، بررسی لازم را انجام دهند.

خانم هاور گفت: «در پایان روز، ما انتظار نداریم که کشورهای غربی محیط های اطلاعاتی خود را ببندند. «این حتی چیز خوبی هم نخواهد بود. ما برای باز بودن ارزش قائلیم.»