سربازان اوکراینی که می خواهند بجنگند، در بریتانیا برای ضدحمله آموزش می بینند

در حالی که فرماندهان اوکراینی برای عقب راندن نیروهای روسی در جنگ اوکراین آماده می شوند تا نیروهای روسی را به عقب برانند، وادیم 23 ساله، یکی از سربازان استخدام شده از کیف، می گوید که می خواهد در خط مقدم ارتش باشد، حتی اگر به معنای از دست دادن جانش باشد.

وادیم در حالی که روز جمعه در یک اردوگاه نظامی در یورکشایر انگلستان تمرین می کرد، به صراحت گفت: “ما احتمالاً خواهیم مرد.” او یکی از صدها اوکراینی بود که برای یک دوره پنج هفته ای تصادف در آموزش ابتدایی داوطلب شدند، زیرا قرار است یکی از خونین ترین مراحل در جنگ 15 ماهه آغاز شود. او نیز مانند سایر افراد استخدام شده، درخواست کرد که تنها با نام کوچکش شناسایی شود.

وادیم گفت که دیدگاه تیره و تار او در مورد شانس بقای خود به طور گسترده ای در میان همکاران استخدام شده اش که همگی در نیمه راه هستند به اشتراک گذاشته شده است.

وادیم در حالی که صورت پسرانه اش با رنگ استتار پوشانده شده بود، گفت: «آنها می خواهند بجنگند و حضور در جهنم در خط مقدم بخشی از آن است. “من متوجه تمام خطرات شدم. فقط مهم نیست.»

او جلوی خودش را گرفت: «البته مهم است، اما با این حال، این بهایی است که ما می پردازیم.»

شاید هنوز هفته‌ها، اگر نگوییم ماه‌ها، طول بکشد تا وادیم و دیگرانی که در حال حاضر آموزش‌های اولیه را سپری می‌کنند، خود را در نبرد واقعی بیابند. زمان حمله متقابل وعده داده شده اوکراین کاملاً محرمانه نگه داشته شده است، اگرچه رهبران اوکراین در روزهای اخیر گفته اند که برای آن آماده هستند.

این که جوانان اوکراینی اکنون برای پیوستن به یک عملیات نظامی که ممکن است به طور نامحدود ادامه یابد، نام نویسی می کنند، مقایسه ای را با مردان و زنان آمریکایی که پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 برای انجام وظیفه نظامی ثبت نام کرده اند، تداعی می کند.

با این حال، یک تفاوت اساسی وجود دارد: بازماندگان جنگ در عراق و افغانستان به سرزمین نسبتاً امن بازگشتند. اوکراینی‌هایی که روز جمعه در تمرینات آموزشی از میان سنگرهای گل‌آلود خزیده و به یک هتل موقت یورش بردند، ممکن است مجبور شوند برای سال‌های آینده برای خاک کشورشان علیه روسیه همسایه بجنگند.

ستوان دوم جردن تورتون، افسر پیاده نظام بریتانیایی که با او کار می‌کرد، گفت در حالی که نیروهای غربی معمولاً سال‌ها به آموزش می‌پردازند، و بسیاری از کسانی که سرباز می‌زنند سربازان حرفه‌ای هستند که می‌خواهند ارتش را به یک شغل تبدیل کنند، اوکراینی‌ها «ذهنیت متفاوتی دارند». استخدام شده ها

ستوان تورتون گفت: “پنج هفته پیش، یکی از آنها مترجم بود، یکی از آنها در فروش کار می کرد، یکی از آنها آرایشگر بود.” احساس اصلی این است که آنها می خواهند از کشورشان دفاع کنند، از عزیزانشان دفاع کنند، از دوستان و خانواده شان دفاع کنند.»

مانورهای نظامی در تیره های سبز و زرد یورکشایر – نه بی شباهت به استپ جنوب شرقی اوکراین که انتظار می رود بخش هایی از تهاجم در آن رخ دهد – جدیدترین تمرینات در مأموریتی بود که تقریباً 15000 سرباز را در سال گذشته آموزش داده است.

این روز جمعه توسط سربازان بریتانیایی و نروژی انجام شد که اخیراً شروع به نشان دادن نحوه غیرفعال کردن پهپادها به سربازان اوکراینی کردند – اشاره ای به اهمیت روزافزون آنها در میدان نبرد، به ویژه در جنگ خندق که به نشانه نبرد بین پیاده نظام روسیه و اوکراین تبدیل شده است. .

ستوان تورتون، که چند سال پیش آموزش های اولیه خود را گذرانده بود، گفت که سربازان اوکراینی به شدت مشتاق یادگیری بوده اند.

او گفت: “اگر صادق باشم، از نظر نگاه به گذشته در این مرحله از تمریناتم، آنها بسیار بهتر از من هستند.”

فقط کمی بیش از شش هفته پیش، یکی از استخدام شدگان، که فقط نام کوچک خود، ایهور را ذکر کرد، به عنوان سنگ تراشی در Lviv کار می کرد. او گفت که همسر و دو فرزندش وقتی اعلام کرد که داوطلبانه برای جنگ می رود شوکه شدند.

ایهور، که در سال 1990 به دنیا آمد – آخرین سالی که اوکراین بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود، گفت: “و وقتی آرام شدند، فهمیدند.” ایهور از طریق یک مترجم گفت، اگرچه دموکراسی و دیگر آرمان‌های غربی همیشه بخشی از ارزش‌های او بوده‌اند، تا سال‌های اخیر بود که او روسیه را یک تهدید دید.

ایهور گفت: «روایت روسی می گوید که ما ملت های برادر هستیم. اما برادر با اسلحه در دست نزد برادر نمی آید.