روغن موتور مناسب زانتیا 2021 و 1800(مشخصات و خرید)

زانتیا از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۲ در فرانسه عرضه شد، اما با وجود توقف تولید این خودرو در فرانسه در سال ۲۰۰۲، سایپا بهعنوان نماینده این گروه خودروسازی در کشور تولید آن را تا سپتامبر ۲۰۱۰ ادامه داد. ماکسیما در کلاس سدان و در سال 1981 تولید شد و به عنوان یک خودروی فول سایز، توانست رضایت بسیاری در بین خریداران برای خود به وجود آورد. این ضعف عملکرد را زمانی متوجه می شوید که با خودروهای مدرن تری مانند نیسان ماکسیما یا هیوندای آزرا رانندگی کنید. صندوق عقب تیپ 6 زیاد جادار نیست و نباید از یک هاچ بک کوچک صندوق عقب جادار و فراخی را انتظار داشت اما برای جوان های مجرد و یا خانواده های کم جمعیت کافی است. در انتها باید گفت که اگر جوان مجردی هستید یا خانواده پرجمعیتی ندارید، تیپ 6 می تواند با مصرف سوخت کم، ابعاد کوچکتر، طراحی زیباتر و پیشرانه ای چابک تر گزینه مناسبی برای شما باشد. سیستم ترمز مجهز به بوستر خلائی بوده که نیروی پای راننده را به هنگام ترمز گیری افزایش می دهد. پرشین خودرو: مخاطب عزیز با مراجعه به لینک پیوستی می توانید تفاوت تیپ های مختلف پژو را ببینید. موتور XU7 استفاده شده در ایران خود به دو کد تقسیم می شد که کد استفاده شده در سمند 97 اسب بخاری و کد استفاده شده در پژو پارس ELX هم 108 اسب بخار بود.

سیتروئن زانتیا یکی از محبوب ترین خودروهای فرانسوی تاریخ ایران است. در نهایت شاید دنا در مقایسه با پژو پارس ELX موتور زانتیا از چالاکی کمتری برخوردار باشد، اما دنا علاوه بر مزیتهای گفته شده در بالا از مزایای دیگری مانند طراحی بروز و آپشنهای متنوع برخوردار است و میتواند در این رنج قیمتی گزینه مناسبی برای خرید باشد. نگاهی به نکات مثبت و منفی این دو رقیب می اندازمی تا مشخص شود بالاخره خرید کدام یک از این دو خودروی جاافتاده بازار می توانند از هر لحاظ به صرفه تر باشد. اما در صورت خرید پارس دوگانه باید از حدود ۸۰ لیتر فضای صندوق عقب چشم پوشی کنید زیرا مخزن گاز و ادواتش در صندوق عقب جا خوش کرده اند. استارت زده و بدون گاز دادن خودرو را روشن کنید و تا ۱۵ ثانیه گاز ندهید. زانتیا بسیار خوشدست است و راننده تسلط کافی روی آن دارد و همین امر هدایت آن را لذت بخش میکند. البته بعد از تمام این بدی هایی که گفتیم باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که تیپ 6 خودرویی با قیمت زیر 20 میلیون تومان است و اگر قرار باشد گیربکس مدرن تری روی آن نصب شود دیگر با چنین قیمتی قابل عرضه نیست.

تیپ 6 با موتور 1600 سی سی و 16 سوپاپ اگرچه شتاب کمتری نسبت به تیپ 5 با همین موتور (ولی گیربکس دستی) دارد اما نسبت به اکثر خودروهایی که در خیابان میبینید دارای شتاب قابل قبولی است. سمند LX و تندر 90 که فاکتورهای انتخاب آنها برای خریدار ایرانی تقریبا مشابه یکدیگر است؛ فاکتورهایی مثل خانوادگی و جادار بودن، داشتن هزینه های معقول نگهداری و امکانات قابل قبول. همچنین وزن تندر 90 حدود 105 کیلوگرم سبک تر بوده که باتوجه به این سبکی و موتور قوی تر و گیربکس دقیق ترش می توان گفت تندر 90 از لحاظ فنی یک سر و گردن بالاتر قرار می گیرد. کیفیت متریال اتاق نسبت به رقیبی مانند آوانته در سطح بالاتری قرار دارد و چنانچه مواردی جزئی را کنار بگذاریم، می توان عنوان کرد که از لحاظ کیفیت با رقیبی هم دوره مانند مزدا۳۲۳ در یک جایگاه قرار می گیرد. در مقابل پژو پارس را می توانید هم با گیربکس اتوماتیک و هم با گیربکس دستی خریداری کنید.

فضای داخلی اتاق تندر 90 به دور از هرگونه هیجان، کاملا ساده است درحالی که سمند از طراحی به مراتب بهتر و معقول تری بهره می برد اما یادمان باشد یکی از مشکلات سمند اندازه بزرگ داشبورد آن و مخصوصا ستون های A جلویش است که به علت پهن بودن دید راننده را تا حدی محدود می کند که باید به آن عادت کنید. طراحی داخلی آن هیچ فرقی با تیپ 5 نمی کند و تنها فرق آنها در گیربکس است. اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم که عملکرد گیربکس اتوماتیک تیپ 6 زیاد جالب نیست (یکی از کسانی که با تیپ 6 رانندگی می کرد تعریف کرد که یک روز در خیابان خلوتی قصد سبقت گرفتن از یک وانت پیکان را داشته، ولی زمانی که پای خود را روی پدال گاز گذاشته تا با معکوس کردن دنده بتواند سبقت بگیرد، گیربکس زیاد عملکرد خوبی از خود نشان نداده و چند بار دنده را سبک کرده بود و در نهایت نتوانسته بود از وانت پیکان سبقت بگیرد!). در تیپ 6، یک کنسول با طراحی زیبا و جمع و جور، همچنین با امکاناتی بیشتر نسبت به پارس، انتظار شما را می کشد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد موتور زانتیا لطفا از صفحه ما بخواهید.