دولت ایالات متحده مهلت معامله تیک توک را تمدید نمی کند ، اما مذاکرات ادامه دارد

این حرکت اجازه می دهد تا مذاکرات بین TikTok و مقامات آمریکایی ادامه یابد.

TikTok جزئیات توافق پیشنهادی با دولت ایالات متحده را برای حل ادعاهایی که این برنامه تهدید جاسوسی است تهدید می کند. TikTok و مادر چینی آن ، ByteDance ، اوایل سال جاری توافقی را پیشنهاد دادند که سرمایه گذاران آمریکایی مانند اوراکل و والمارت را به همراه خواهد داشت. رئیس جمهور دونالد ترامپ به طور موقت این پیشنهاد را برکت داده است ، اما به طور رسمی توسط کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده تأیید نشده است ، یک هیئت دولت به ریاست وزارت خزانه داری که معاملات سرمایه گذاری خارجی را برای پیامدهای امنیت ملی تجزیه و تحلیل می کند.

TikTok از اظهار نظر خودداری کرد. خزانه داری بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

این شخص گفت ، با وجود عبور از مهلت 4 دسامبر ، دولت ترامپ تلاش نخواهد کرد که فعلا جریمه یا عواقب دیگری را برای TikTok اعمال کند. این فرد اضافه کرد ، مذاکرات در هفته های اخیر به پیشرفت هایی منجر شده است و تنها چند مورد برجسته باقی مانده است.

بازپس گیری به عنوان یک تعهد پایان باز توصیف شد ، و هیچ بازه زمانی مشخصی برای انجام مذاکرات تکمیل نشده است. اما ، فرد گفت ، دولت “برای به پایان رساندن این امر انگیزه بالایی دارد” و گفت: فقدان مهلت مشخص نشانگر اطمینان دولت به نزدیک بودن مصوبه است.