دعوای نمایندگان روسیه و اوکراین بر سر پرچم اوکراین در یک کنفرانس

بر اساس ویدئوها و گزارش رسانه های دولتی، درگیری بین نمایندگان روسیه و اوکراین در کنفرانسی در ترکیه در هفته جاری رخ داده است.

روز پنجشنبه دو درگیری جداگانه بر سر پرچم های اوکراین در مجمع پارلمانی همکاری های اقتصادی دریای سیاه در آنکارا ترکیه رخ داد.

در یکی از ویدئوها، زنی با کت و شلوار آبی در حال عکس گرفتن از خود در دوربین تلفن همراه است که یک قانونگذار اوکراینی پرچم اوکراین را پشت سر خود نگه داشته است. مرد دومی که توسط خبرگزاری دولتی تاس روسیه به عنوان منشی هیئت روسی معرفی شد، سپس به سمت بالا رفت و پرچم را از دست مرد اوکراینی جدا کرد.

در حالی که او با پرچم زرد و آبی دور می شود، قانونگذار اوکراینی او را تعقیب می کند، سپس به او سیلی می زند و آن را از دستش می کند.

“با پرچم اوکراین چه کار می کنی؟” الکساندر ماریکوفسکی، قانونگذار، فریاد می زند. “این پرچم ماست.”

ویدئوی این درگیری در صفحه فیس بوک آقای ماریکوسکی منتشر شد و همچنین به طور گسترده در شبکه های اجتماعی دست به دست شد.

گزارش های خبری روسیه نام زن حاضر در این ویدئو را اولگا تیموفیوا، یکی از اعضای هیئت روسی، اعلام کردند و گفتند که او در زمان حادثه در حال فیلمبرداری از یک مصاحبه پخش شده بود.

تاس فردی را که پرچم اوکراین را به چنگ آورد، والری استاویتسکی، دبیر هیئت روسی معرفی کرد و گفت که پس از حمله به او برای مراقبت های پزشکی به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش تاس، اوایل روز پنجشنبه، قانونگذاران اوکراینی سعی کردند با برافراشتن پرچم اوکراین، سخنرانی یک مقام روسی را مختل کنند. بر اساس ویدئوی منتشر شده توسط خبرگزاری دولتی آنادولو ترکیه، این حادثه همچنین منجر به درگیری فیزیکی شد.