در هواپیما هنگام پرواز باز می شود اما جت با خیال راحت فرود می آید

باز شدن غیرمنتظره درب خروج اضطراری در هواپیمای خطوط هوایی آسیانا که روز جمعه در دایگو کره جنوبی به زمین نشست، مسافران را لرزاند و 9 نفر از آنها پس از مشکلات تنفسی در بیمارستان بستری شدند.

پلیس مردی 30 ساله را به ظن بازکردن به زور در را دستگیر کرد. کیم هیونگ سو، یک افسر در بخش امور جنایی ایستگاه پلیس دایگو دونگبو، گفت که مظنون که ممکن است با اتهام نقض قوانین امنیت هوانوردی روبرو شود، انگیزه ای را فاش نکرد.

این هواپیما که ساعت 11:58 صبح جزیره ججو را ترک کرد، در ارتفاع 700 فوتی و دقیقه‌ای از فرود در ساعت 12:38 بعد از ظهر بود که مردی که در ردیف خروج اضطراری کنار در نشسته بود، آن را به زور باز کرد. شرکت هواپیمایی گفت. به گفته FlightAware، هواپیما در آن نقطه از پرواز با سرعت 170 مایل در ساعت حرکت می کرد.

معمولاً وقتی هواپیما در میانه پرواز است، اختلاف فشار هوا در داخل و خارج کابین مانع از باز شدن درها می شود. بک هیونوو، سخنگوی شرکت هواپیمایی، گفت: اما هواپیما به قدری به زمین نزدیک بود که تفاوت ناچیز بود و اجازه می داد درب باز شود.

او افزود که اعضای خدمه نتوانستند این مرد را متوقف کنند زیرا نزدیکترین مهماندار هواپیما خیلی دورتر از آن نشسته بود تا به موقع به او برسد و همه سرنشینان – خدمه و مسافران – باید در هنگام فرود کمربند ایمنی ببندند.

آقای باک گفت که هواپیما به سلامت فرود آمد و هیچ آسیب جدی در میان 194 مسافر و شش خدمه آن مشاهده نشد. سخنگوی اداره ایمنی و آتش نشانی داگو گفت: اما 12 نفر – همه آنها به جز یک نفر بین 11 تا 16 سال – هیپرتهویه کرده بودند. 9 نفر از این افراد به بیمارستان های اطراف منتقل شدند.