جلسه سه شنبه شما – نیویورک تایمز

حتی بیمارستان‌ها نیز در سودان در معرض تهدید قرار داشتند، زیرا دو ژنرال برای کنترل درگیر می‌شدند. از زمان شروع درگیری در روز شنبه، بیش از 180 نفر کشته شده اند. مشخص نیست که چه کسی مسئول است.

بیمارستان هایی که در تلاش برای مداوای تعداد فزاینده مجروحان هستند، مورد حمله قرار گرفته اند. یک مرکز درمانی غرق شده گلوله باران شد. یکی از پزشکان گفت که جنگجویان شبه نظامی سپس به داخل رفتند، دستور دادند بیماران را تخلیه کرده و در مواضع قرار گیرند.

همکاران من از تصاویر ماهواره ای خارطوم، پایتخت، برای شناسایی 20 هواپیما که از زمان شروع درگیری در فرودگاه تخریب شده یا به شدت آسیب دیده اند، استفاده کرده اند. سفیر اتحادیه اروپا در خانه اش مورد حمله قرار گرفت، اما وی آسیبی ندید. و حتی با وجود اینکه میلیون ها نفر از ساکنان پایتخت آب یا برق ندارند، تعداد کمی از آنها به این شهر می روند.

یک جوان 28 ساله که برای شارژ کردن تلفن همراهش بیرون رفت، گفت: «همه می ترسند. می توانید آن را در چشمان آنها ببینید. مردم در وحشت هستند.»

مقیاس: این عکس‌ها و ویدئوها، خشونت‌ها در سودان، سومین کشور بزرگ آفریقا را بر اساس منطقه ترسیم می‌کنند.

متن نوشته: این نبردها نقطه اوج درگیری طولانی مدت بین دو ژنرال است که با هم در یک کودتا در سال 2021 قدرت را به دست گرفتند. آنها اکنون پس از رد تلاش ها برای اجازه گذار به حکومت غیرنظامی، علیه یکدیگر قرار گرفته اند.


ولادیمیر کارا مورزا، منتقد صریح کرملین، به جرم خیانت در روسیه محکوم شد. او به 25 سال زندان محکوم شد – که به نظر می رسد طولانی ترین حکم برای یک فعال در سال گذشته باشد.

کارا مورزا، که تابعیت روسیه و بریتانیا را دارد، در بخش نظرات روزنامه واشنگتن پست مشارکت می کند و از آمریکا خواسته بود که تحریم هایی را علیه مقامات روسیه اعمال کند. مدت محکومیت او بیشتر از محکومیت هایی است که اغلب برای قتل در روسیه صادر می شود و بیشتر از مدتی است که الکسی ناوالنی و دیگران می گذرانند.

این حکم آخرین نمونه از سرکوب دوران جنگ کرملین 14 ماه پس از حمله به اوکراین است. حتی با وجود اینکه احکام روسیه غالباً به‌خصوص برای مخالفان کرملین قطعی نیست، مدت زمان حبس در حال افزایش است. این یادآوری است که کرملین مایل است هر منتقد داخلی را به عنوان دشمن دولت معرفی کند.

زمینه اخیر: این حکم سه هفته پس از دستگیری خبرنگار آمریکایی ایوان گرشکویچ به اتهام جاسوسی صادر شد. سفیر آمریکا در روسیه دیروز با گرشکویچ دیدار کرد. ایلیا یاشین، رهبر مخالفان، در ماه دسامبر به هشت سال و نیم محکوم شد.

زمینه: کارا مورزا مدت‌هاست که کرملین را رتبه‌بندی کرده است و از آنچه او به عنوان دو تلاش دولت برای مسموم کردن او توصیف می‌کند جان سالم به در برده است.

به روز رسانی های دیگر:

  • ناتو در حال تبدیل شدن به اتحاد جنگی است که در دوران جنگ سرد بود.

  • در یکی از مرگبارترین حملات به غیرنظامیان اوکراینی در سال جاری، دست کم 15 نفر در حمله موشکی روسیه در شرق اوکراین کشته شدند.


امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه روز گذشته برای اولین بار ابراز پشیمانی کرد که درباره برنامه بازنشستگی او به اجماع دست نیافته است. پس از ماه‌ها درگیری، او برای آشتی تلاش کرد – اما هیچ امتیازی ارائه نکرد و چند پیشنهاد خاص.

مکرون در یک سخنرانی ملی 13 دقیقه‌ای، خواستار یک «الان ملی» جدید مبتنی بر «آرامش، وحدت، جاه‌طلبی و اقدام» شد و خواستار 100 روز اقدام هماهنگ برای ایجاد «پیمان جدید زندگی و کار» شد. اما سخنرانی او سرپیچی بود: چند روز قبل، او رسما قانون بازنشستگی را تصویب کرد.

مقاومت ادامه دارد. هنگامی که او صحبت می کرد، جمعیت برای اینکه صدای او را خاموش کنند، بیرون ساختمان های شهر به دیگ ها و ماهیتابه ها کوبیدند. اتحادیه های کارگری دعوت برای آغاز مذاکرات امروز را رد کردند. در عوض، آنها خواستار تظاهرات در اول ماه مه – روز کارگر و تعطیلات ملی – هستند و می گویند که تا پس از آن با او صحبت نخواهند کرد.

بعدش چیه: از سپتامبر، سن قانونی که کارگران می توانند شروع به دریافت مستمری کنند، هر سال سه ماه افزایش می یابد تا اینکه در سال 2030 به 64 سال برسد.

بیش از 10 میلیون خانه متروکه در سراسر ژاپن وجود دارد که akiya نامیده می شود که نشانه کاهش جمعیت این کشور است. برای برخی از خریداران کنجکاو که احساس می کنند کمتر به شهرها وابسته هستند، این فرصتی ایجاد کرده است.

یک استرالیایی حدود 23000 دلار برای خانه ای باشکوه که تنها 45 دقیقه با توکیو فاصله دارد، پرداخت کرد. او گفت: «اگر اکیا نبود هرگز نمی توانستیم خانه ای با این کیفیت و بزرگی بخریم.

فوتبالیستی که در حین عبور از توپ نزدیک بود بمیرد: الکس فلچر پس از برخورد با دیوار پشت خط دروازه دچار آسیب مغزی و شکستگی جمجمه شد.

آخرین اخبار در مورد جستجوی چلسی برای سرمربی جدید: اکنون جستجو به چند نام رسیده است. این چیزی است که ما می دانیم.

هوادارانی که امباپه و مسی را در کنار هم تماشا می کنند، نمی توانند شادی پیدا کنند: یک قهرمانی دیگر در لیگ، گل های خیره کننده از دو اسطوره، با این حال حال و هوای پی اس جی نوعی نارضایتی است.

شهر نیویورک اولین “تزار موش” خود را منصوب کرده است که بر تلاش ها برای از بین بردن جمعیت آفات نظارت خواهد کرد. به نظر می رسد که همه در شهر داستان های ترسناک موش دارند – بنابراین ما آنها را جمع آوری کردیم.

آنها در مترو و در زباله هستند. مردی سعی کرد موش را از دست سگش نجات دهد. (موش انگشتش را گاز گرفت و خونریزی شدیدی داشت.)

و، البته، موش های توالت وجود دارد. یکی از ساکنان در حالی که داشت دندان هایش را مسواک می زد صدای پاشیدن شنید، برافروخته شد و تماشا کرد که یک موش به پایین شنا می کند. او خیلی بیشتر در آن آپارتمان نمی ماند.

او گفت: «اما من هنوز درب توالت را می‌بندم. “همیشه.”