جلسه جمعه شما – نیویورک تایمز

ماه ها است که ایالات متحده به سمت بحران محدودیت بدهی غوطه ور شده است. دموکرات ها حاضر به مذاکره نشدند و جمهوری خواهان بر توافقی با اولویت های سیاست جناح راست پافشاری کردند. اخیراً، پرزیدنت بایدن موافقت کرده است که کارکنانش مستقیماً با دستیاران کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان دیدار کنند و اکنون شانس دستیابی به توافق برای افزایش سقف وام بیشتر به نظر می رسد.

جمهوری خواهان اکنون خواستار آن شده اند که هر توافقی باید شامل الزامات کاری سخت گیرانه تر برای برنامه های شبکه ایمنی اجتماعی باشد. بایدن اشاره کرده است که ممکن است مایل به پذیرش چنین معامله‌ای باشد، که با واکنش دموکرات‌های لیبرال کنگره مواجه شده است، که آشکارا نگران هستند که رئیس‌جمهور ممکن است با توافقی موافقت کند که آنها نمی‌توانند آن را بپذیرند.

این عقب‌نشینی منعکس‌کننده جریان‌های متقاطع سیاسی در مذاکرات بین بایدن و مک کارتی است، که هر دو باید با اکثریت اندک در کنگره و پایه‌های سیاسی سازش ناپذیری که هر توافقی را به سختی می‌بلعند، مبارزه کنند. اما ایالات متحده اساساً حقوق و دستمزد به چک پرداخت می‌کند و تاریخ نامعلومی که پول نقد تمام می‌شود، نزدیک است.

عواقب: اگر کنگره سقف بدهی را افزایش ندهد – محدودیت پولی که ایالات متحده می‌تواند وام بگیرد – ممکن است در اوایل ژوئن، دولت تمام شود. این وضعیت می تواند بازارهای مالی و اقتصاد را دچار هرج و مرج کند. یکی از کارشناسان گفت: «ما در حال حرکت به سمت آب‌های ناشناخته هستیم.

پنتاگون برآورد خود را از ارزش تسلیحاتی که به اوکراین ارسال کرده است به میزان قابل توجهی کاهش داده است و حداقل 3 میلیارد دلار برای تامین تسلیحات سربازان اوکراینی آزاد کرده است. این محاسبات در حالی صورت می‌گیرد که دولت بایدن با فشارهای فزاینده‌ای برای توضیح چگونگی ادامه حمایت از اوکراین بدون درخواست از کنگره برای تکمیل بودجه خود مواجه شده است.

مقامات پنتاگون و وزارت امور خارجه دیروز به کارکنان کنگره گفتند که آنها یک مشکل حسابداری را کشف کرده اند که می تواند منابع بیشتری را قبل از حمله متقابل برنامه ریزی شده اوکراین در تابستان امسال در دسترس قرار دهد. یک مقام ارشد کاخ سفید گفت که آنها تقریباً دو ماه پیش متوجه اشتباه خود شده بودند.

به جای رفع نگرانی های کنگره، این افشاگری با ناامیدی و خشم مواجه شد، زیرا برخی از قانونگذاران از دولت بایدن به دلیل اشتباهی که به گفته آنها بسیار دردسرساز بود انتقاد کردند. آنها از دولت خواستند که “این زمان گرانبها را با ارسال موشک های دوربرد و مهمات خوشه ای به اوکراین جبران کند، اقدامی که دولت در برابر آن مقاومت کرده است.”

عمیق تر برو: مقامات اداری گفتند که اشتباه آنها یکی از ارزش گذاری نامناسب بوده است و توضیح دادند که آنها قیمت هر کالا را بر اساس میزان هزینه های جایگزینی آن با تجهیزات جدید به جای ارزش فروش که کمتر است، محاسبه می کردند.

در اخبار دیگر از جنگ:

  • ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین قرار است در نشست سران گروه هفت در هیروشیما ژاپن حضور یابد.

  • روسیه در ماه جاری برای نهمین بار به کیف پایتخت اوکراین حمله کرد. یک نفر بر اثر حملات موشکی در اودسا، یکی از شهرهای جنوبی کشته شد.

  • انفجاری یک قطار باری را در منطقه کریمه تحت اشغال روسیه از ریل خارج کرد که جدیدترین انفجار در یک سری انفجارهایی است که زیرساخت های روسیه را هدف قرار داده است.


در ماه‌های پس از وقوع زلزله‌ای ویرانگر در ترکیه و سوریه، بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، بازگشت قابل توجهی داشته است و از سال‌ها انزوای تقریباً کامل جهانی به استقبال بازگشت به گروه اعراب بدون هیچ رشته‌ای رفته است. انتظار می رود او امروز برای اولین بار در 13 سال گذشته در نشست سالانه سران عرب شرکت کند.

اسد به دلیل سرکوب وحشیانه قیام بهار عربی در کشورش در سال 2011، که به یک جنگ داخلی شدید تبدیل شد، طرد شد. دولت او متهم به شکنجه گسترده، استفاده از سلاح های شیمیایی علیه مردم خود و انتقال اجباری جمعیت در درگیری است که صدها هزار کشته برجای گذاشته است.

دولت بایدن به صراحت اعلام کرده است که ایالات متحده هیچ برنامه ای برای برقراری مجدد روابط با سوریه ندارد و دیده بان حقوق بشر از کشورهای عربی خواسته است که روابط خود را با دولت اسد عادی کنند تا حداقل برای پاسخگویی و اصلاحات تلاش کنند. دولت سوریه همچنان مشمول تحریم های غرب است، اما به نظر نمی رسد اسد بهای سنگینی را برای پذیرش مجدد در اتحادیه عرب پرداخته باشد.

عواقب: تحلیلگران گفتند که جنگ سوریه به ایجاد زمینه برای آنچه که اکنون جهان در اوکراین شاهد آن است کمک کرد. بقای رژیم اسد تا حد زیادی به دلیل حمایت نظامی گسترده ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بود. اما روسیه هرگز در قبال حملاتی که در سوریه انجام داد، از جمله هدف قرار دادن بیمارستان ها، پاسخگو نبود.

آن را یک پارادوکس سلطنتی بنامید: شاهزاده هری و همسرش، مگان، با یک مستند نتفلیکس، یک خاطرات کامل و حضورهای عمومی که به ناچار دوربین ها را می کشند، برای حفظ حریم خصوصی درخواست می کنند، حتی زمانی که به دنبال تبلیغات هستند.

در عین حال، شکار آن‌ها توسط پاپاراتزی‌ها می‌تواند به قلمروی ترسناک منحرف شود – جایی که حتی حضور پلیس به عنوان یک عامل بازدارنده عمل نمی‌کند.

چگونه منچسترسیتی بزرگترین برد خود را کسب کرد: سیتی بهترین عملکرد خود را در دوران پپ گواردیولا انجام داد تا رئال مادرید را شکست دهد و در مسیر سه گانه بماند.

سومین گلزن برتر لیگ برتر به دلیل شرط بندی محروم شد: فوتبال و قمار دست به دست هم می دهند، بنابراین مردم نباید از اشتباهات ایوان تونی شوکه شوند.

از روزنامه تایمز: رافائل نادال به دلیل مصدومیت در مسابقات آزاد فرانسه شرکت نخواهد کرد. او گفت که فصل آینده “احتمالا آخرین سال من در تور حرفه ای خواهد بود.”

قاضی سونیا سوتومایور برای اکثریت نوشت: «آثار اصلی گلداسمیت، مانند آثار سایر عکاسان، حتی در برابر هنرمندان مشهور از حمایت حق چاپ برخوردارند». عکاس تقریباً هیچ پول یا اعتبار اصلی برای تصویر دریافت نکرد.

قاضی النا کاگان در مخالفت خود نوشت که این تصمیم “هر نوع خلاقیتی را خفه می کند” و “جهان ما را فقیرتر می کند.” دنیای هنر تا حد زیادی موافق است: بسیاری از این نتیجه می ترسیدند و استدلال می کردند که هنرمندان همیشه از یکدیگر وام می گیرند. (آنها همچنین خاطرنشان می کنند که اندی وارهول، که در سال 1987 درگذشت، عکس را به طرق مختلف تغییر داد.)

بلیک گوپنیک، زندگی‌نامه‌نویس و منتقد وارهول، در تایمز می‌نویسد: «کارهای زیادی وجود دارد که داوران می‌توانند با یک ضربه قلم انجام دهند، اما بازنویسی تاریخ هنر یکی از آنها نیست. «آنها در تخصیص به عنوان یکی از نوآوری های هنری بزرگ دوران مدرن گیر کرده اند. وظیفه آنها این است که مطمئن شوند قانون آن را به رسمیت می شناسد.»