بهترین شرایط و روش های کاشت مو برای زنان کم مو چگونه است؟

مو جزء عوامل مهم در زیبایی چهره هر فرد است و ریزش بیش از حد آن موجب ضعف در ظاهر، تحت شعاع قرار دادن روحیه و اعتماد به نفس افراد خواهد شد. روش های کاشت مو برای خانم ها متعدد است و هر کدام مزیت های خاص خود را دارد.

معمولا درمان های متفاوتی برای ریزش مو و کم پشتی مو در خانم ها وجود دارد که برخی از آن ها دارای عوارض جانبی هستند و تعداد دیگر برگشت ریزش مو را به همراه خود دارند؛ اما خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی در زمینه زیبایی و روی کار آمدن روش های نوین کاشت مو برای افرادی که دارای موهای کم پشت هستند، این امکان وجود دارد که درمان ریزش مو را با بالاترین کیفیت انجام دهند.

امروزه هر شخصی ممکن است با مشکل ریزش مو و کم پشتی مواجه شود. طبق تحقیقات انجام شده 40 درصد ایرانیان از ریزش مو و کم پشتی موی خود رنج می برند. این مشکل نه به جنسیت مربوط می شود و نه سن. اگر در این زمینه خواهان اطلاعات بیشتری هستید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

 

روش های کاشت مو در زنان را بشناسید

از سال های قبل از کاشت مو برای خانم ها استقبال بی نظیری شده است. در گذشته نه چندان دور تنها یک روش برای کاشت مو وجود داشت که در آن یک نوار از پشت سر برداشته و به قسمت های دیگر سر پیوند داده می شد، اما این روش معایب بسیاری داشت که مهم ترین آن عدم برخورداری از نتیجه دلخواه بود.

معایب این روش و رواج یافتن کاشت مو پزشکان را مجبور کرد که به فکر روش های بهتری برای انجام این کار باشند. آیا می دانید کاشت مو برای خانم ها چگونه است؟ در ادامه سعی داریم بهترین روش کاشت مو برای خانم ها را به شما معرفی کنیم.

کاشت مو به روش FUT

این روش از قدیمی ترین و بهترین روش های کاشت مو در دنیا به شمار می آید. پزشک در این روش بیمار را به صورت کامل بیهوش و یک نوار باریک از پشت سر او جدا می کند. فولیکول های مو از این نوار باریک جدا و به قسمت های کم پشت مو پیوند داده می شود.

در این روش کیفیت فولیکول مو بهتر و سرعت کاشت مو  نیز بسیار بالاتر است؛ به طوری که در یک روز شما کاشت موی خود را به صورت کامل انجام می دهید. این روش قیمت مناسب تری نسبت به روش های جدید دارد و بیمار مجبور به کوتاه کردن موهای خود حین کاشت مو نیست.

کاشت مو به روش FIT

در روش FIT فولیکول های مو از پشت سر بیمار به صورت تک به تک جدا و به قسمت های خالی سر پیوند داده می شود. این روش برای افرادی مناسب است که در ناحیه پشت سر خود از بانک موی مناسبی برخوردار هستند و بعد از برداشتن تعدادی از آنها سایر موها قسمت خالی سر را پوشش می دهد.

اگر موی قسمت جلوی سر شما ریزش دارد، بهترین روش برای شما FIT  است. در این روش پزشک این توانایی را دارد که در هر جلسه بین 1000 تا 1500 فولیکول مو را از قسمت پشت سر جدا کرده و برای پیوند آماده کند.

 

کاشت مو به روش BHT

این روش برای زنانی مناسب است که بانک موی مناسبی ندارند. این افراد به صورت کلی در ناحیه سر دچار ریزش می شوند و سر آن ها موی مناسب و قابل توجهی ندارد. پزشکان با ابداع روش BHT به این افراد کمک می کنند که موهای از دست رفته خود را مجددا به دست آورند.

در این روش پزشک از سایر موهای اعضای بدن فرد مانند دست، پا و پشت کمر او استفاده می کند و آنها را به قسمتی از سر که نیاز به مو دارد، پیوند می زند. این کار زیر مجموعه روش FUT است و به عبارتی در آن موها به صورت نوارهایی باریک از پوست جدا می شوند.

این روش از معایبی برخوردار است که یکی از آن ها باقی ماندن جای زخم در بدن بیمار است که احتمال دارد زیبایی و ظاهر فرد را تحت شعاع قرار دهد. به همین دلیل اگر بیمار بانک موی مناسبی داشته باشد، پزشک این روش را هرگز انتخاب نمی کند.

کاشت مو به روش SUT

روش کاشت SUT در مقایسه با سایر روش های کاشت مو مانند FIT و FUT نوعی روش جدید و مدرن است. از محاسن این روش این است که تمام مراحل کاشت توسط پزشک متخصص کنترل شده و با استفاده از دستگاه های خودکار انجام می شود.

در کاشت SUT، فولیکول ها به صورت دستی پیوند نمی شوند. آنها به وسیله یک لیزر از محل اهداکننده که معمولا پشت سر افراد است جدا و منجمد شده و در نهایت به مناطق طاس منتقل خواهند شد. به دلیل یخ زدن فولیکول های مو تا زمان کاشت از تخریب آنها جلوگیری می شود.

نگران نباشید در روش SUT به دلیل وجود پانچ لیزر و سیستم انجماد، ریشه موی شما هرگز آسیب نمی بیند. در روش SUT، متقاضی بیهوش نمی شود؛ اما از بی حسی موضعی استفاده خواهد شد که شما درد کمی را احساس کنید.

این روش تقریبا مانند روش FIT است. به این معنی که فقط فولیکول های مو حمل می شوند؛ اما استفاده از ابزار و فناوری جدید دلیل کسب نتایج بهتر است. ضمن اینکه عوارض جانبی خطرناکی ندارد و از سوراخ شدن، زخم و خونریزی جلوگیری می کند.

میزان انتقال فولیکول های مو از محل اهدا کننده به محل گیرنده نیز نسبت به سایر روش های کاشت مو بیشتر است. پزشک شما این فرصت را دارد که حداقل 10 هزار فولیکول را در هر جلسه جابجا کند و روش کاشت در یک جلسه تکمیل می شود.

روش SUT به عنوان بهترین روش کاشت مو در زنان شناخته شده است و هر خانمی که از ریزش مو و کم پشتی موی خود در عذاب است، این امکان را دارد که این روش را امتحان کند.

 

شرایط کاشت مو برای خانم ها چیست؟

متخصص پوست و مو برای کاشت مو در افرادی که موهای کم پشتی دارند، باید عواملی را در نظر بگیرد. این عوامل به شرح ذیل است:

 • ژنتیک؛
 • بیماری های مختلف؛
 • شرایط زندگی و آب و هوایی محل زندگی فرد؛
 • میزان موی طبیعی و همچنین موی کاشته شده.

کاشت مو برای موهای کم پشت به دو شیوه صورت می گیرد: در بعضی از افراد در ابتدای کار مو تقویت می شود و در نزدیکی ریشه مو کاشت مو صورت می گیرد. در بعضی از افراد نیز در لا به لای موها و بخش های خالی سر این عمل صورت می گیرد.

همچنین از دیگر شرایطی که لازم است در کاشت مو به آن توجه کرد، بانک موی مناسب فرد است. بانک مو به ناحیه ای از بدن گفته می شود که دارای موهایی باکیفیت و مناسب برای پیوند دادن به نقاط مورد نیاز سر هستند. عموما این ناحیه معمولا پشت سر افراد در نظر گرفته خواهد شد.

البته شرایط دیگری مثل سن نیز در کاشت مو و رسیدن به سرانجامی ایده آل دخیل است. متخصصان امر سن مناسب برای کاشت مو در زنان را 40 سال به بالا‌ می دانند.

کاشت مو برای خانم های کم مو

کاشت مو برای بانوانی که از کم پشتی موهای خود در رنج هستند، فرصتی استثنایی است؛ لذا با انجام این عمل ظاهری زیبا را از آن خود خواهند کرد. مسائل زیادی وجود دارد که بر ساختار مو تاثیر می گذارد. همه این مسائل ترکیب می شوند و ساختار موی فرد را تشکیل می دهند.

کم پشتی یا نازک بودن مو نیز به همین امر مربوط می شود. تاثیر خواص هورمونی که هر فردی دارد، باعث نازک شدن مو می شود. در چنین مواردی، موهای نازک ذاتی است. افرادی که موهای ضخیم مادرزادی دارند نیز به چند دلیل ممکن است شاهد نازک شدن موهای خود باشند.

در این شرایط پیشگیری بهتر از درمان است. وقتی مو به طور صحیح تغذیه نشود، شروع به ضعیف شدن می کند. این وضعیت ممکن است برای هر فردی عذاب آور باشد. اگر تغذیه نامناسب ادامه یابد، این بار کم پشتی مو از بین می رود. برخی از داروها نیز ممکن است باعث نازک شدن مو شود.

کاشت مو روشی است که اگر در زمان مناسب انجام شود، نتیجه مطلوبی خواهد داد. این وضعیت حتی برای موهای نازک حساس تر است. نازک شدن مو ممکن است نشان دهنده شروع ریزش مو باشد. در این دوره انجام کاشت مو مناسب نیست و به جای آن باید درمان های جایگزین را امتحان کرد.

با PRP و درمان های مشابه این امکان را خواهید داشت که موها را تقویت و از ریزش کامل مو جلوگیری کنید. در این مرحله، استفاده از داروی Topik نیز ممکن است توسط متخصصان توصیه شود. با درمان های تقویت کننده، نمی شود جلوی ریزش مو را گرفت.

در چنین مواردی کاشت مو به ذهن افراد خطور می کند که پس از ریزش مو و طاسی انجام می شود. با این حال، باید ه خاطر داشته باشید که برای تعیین زمان بندی مناسب باید از یک پزشک متخصص مشاوره بگیرید. برای این کار به دنبال دکتر خوب برای کاشت موی خانم ها باشید.

قیمت کاشت مو برای خانم ها

هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. این نکته را بدانید که ریزش مو جنسیت نمی داند. امروزه چه زن و چه مرد، با ریزش مو و کم پشتی درگیر هستند. قبل از اینکه به هزینه ها‌ی کاشت فکر کنید و تحت هر روش کاشت مو قرار بگیرید، باید علت ریزش مو خود را دریابید.

ترمیم مو فقط با ریزش موی ارثی امکان پذیر است. اگر علت طاسی ارثی باشد، این امکان وجود دارد که از چندین روش برای تسهیل ترمیم و بازیابی تراکم های بالاتر استفاده کرد. یک مزیت اصلی در ارائه خدمات به خانم ها این است که به این دلیل که موهای خانم ها از تراکم بالاتری برخوردار است، کاشت مو نیز نتیجه مطلوب و قابل توجهی دارد.

بنابراین دریافت اطلاعات و پاسخ های شایسته و همچنین درمان های لازم برای خانم ها دشوار است. با این وجود ریزش مو در زنان بسیار شایع است. در حدود ۳۰ درصد از زنان در طول زندگی خود مقداری موی کم پشت را تجربه می کنند.

علاوه بر این، ریزش مو ممکن است بر روح و روان فرد تاثیرگذار باشد. برخی محققان بر این باور هستند که زنان بیشتر از مردان با استرس و اضطراب دست و پنجه نرم می کنند. کاشت مو در زنان کم پشت در کلینیک رویان سلامت بهترین گزینه به حساب می آید.

از عوارض کاشت مو در زنان چقدر اطلاعات دارید؟

شایع ترین عارضه جانبی کاشت مو باقی ماندن جای زخم به مدت طولانی است و با هیچ روشی نمی شود از این امر جلوگیری کرد. سایر عوارض جانبی بالقوه عبارت اند از:

 • عفونت؛
 • تخلیهچرک در اطراف محل های جراحی؛
 • دردسر، خارش و تورم؛
 • التهابفولیکول های مو (فولیکولیت)؛
 • خونریزی؛
 • بی حسی در اطراف نقاط جراحی.

پزشکان مجرب این امکان را دارند که از این عوارض جلوگیری کنند. برخی نمونه های کاشت مو در زنان برای انتخاب بهترین روش کاشت به پزشک کمک می کند.

سوالات متداولی که شاید برای شما مفید باشند

در این بخش از مقاله سوالاتی را در رابطه با کاشت مو مطرح کرده ایم که برای تمامی افراد ممکن است مفید و ارزشمند باشد.

 • آیا موهای کاشته شده رشد می کنند و می شود آنها را رنگ کرد؟

پاسخ مثبت است. موهایی که کاشته می شوند مانند موهای طبیعی سر هستند. بنابراین هیچ مشکلی در رنگ کردن آنها به وجود نمی آید؛ اما این نکته را از یاد نبرید که باید به مدت یک ماه از مواد شیمیایی استفاده نکنید.

 • آیا کاشت مو درد دارد؟

برخلاف تصور عموم درد موجود در کاشت ناچیز است و چندان احساس نمی شود؛ زیرا پزشکان قبل از شروع کاشت از بی حسی موضعی استفاده می کنند که جلوی درد بیش از حد را می گیرد.

 • آیا کاشت مو از ریزش جلوگیری می کند؟

علت های زیادی برای ریزش مو وجود دارد. قبل از انجام هر کاری باید علت ریزش را دریابید. برخی از این علل ممکن است استفاده از داروهای خاص یا دلایلی همچون ارثی بودن باشد. بهترین روش برای ترمیم مو کاشت مو است.

 • بعد از کاشت چه مدت باید استراحت کرد؟

دوره نقاهت کاشت مو به نوع عمل آن بستگی دارد. اگر کاشت مو با روش fit و fut انجام شود، حداقل دوهفته زمان نیاز است که خونریزی و جای زخم بهبود یابد. در روش fue به دلیل اینکه هیچگونه زخم و خونریزی وجود ندارد، دوره نقاهت نیز نخواهد داشت.

 • بعد از انجام کاشت مو چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

پزشک متخصص ممکن است دستورالعمل هایی بعد از کاشت به شما توصیه کند که باید آنها را مو به مو انجام دهید. این دستورالعمل ها برای بهبود زودهنگام و کمتر شدن دوران نقاهت استفاده می شوند. نحوه خوابیدن مناسب، جلوگیری از ورزش و فعالیت های بدنی شدید، عدم استعمال دخانیات و مصرف دارو از جمله مراقبت هایی است که باید رعایت شود.