بایدن در آغاز به کار آکادمی نیروی هوایی از اتحادهای جهانی حمایت می کند

واشنگتن – پرزیدنت بایدن روز پنجشنبه به دفاع از اتحادهای جهانی پرداخت و به فارغ التحصیلان آکادمی نیروی هوایی گفت که بازسازی شراکت با کشورهای همفکر، کلید تقویت قدرت آمریکا در خارج از کشور علیه دشمنانی مانند روسیه و چین بوده است.

آقای بایدن در یک مراسم صبحگاهی آفتابی در دانشگاه کلرادو اسپرینگز در کلاس آکادمی 2023 گفت: «همکاری های ما قدرت ما را تقویت می کند و ما را مؤثرتر می کند. و فکر نکنید که دشمنان ما آن را درک نمی کنند. آنها خیلی سخت کار می کنند تا ما را از هم جدا کنند.»

سخنرانی آغاز به کار آقای بایدن نشان دهنده سومین فارغ التحصیلی از آکادمی نظامی بود که او از زمان ریاست جمهوری او سخنرانی کرده است. او در سال 2021 با گارد ساحلی و در سال 2022 با آکادمی نیروی دریایی صحبت کرد. او دو بار به عنوان معاون رئیس جمهور فارغ التحصیلان وست پوینت را مورد خطاب قرار داد.

آقای بایدن در طی سخنان خود به فارغ التحصیلان – که اکنون ستوان دوم نیروی هوایی ایالات متحده یا نیروی فضایی ایالات متحده خواهند شد – گفت که مسئولیت کمک به حفظ شیوه زندگی یک کشور را بر عهده دارند.

او گفت مأموریتی که آنها انجام می دهند “بزرگتر از هر شخص یا رئیس جمهور دیگری” است و بخشی از دلیلی است که مردم در سراسر جهان به آمریکا احترام می گذارند و آن را تحسین می کنند.

او گفت: «این قانون اساسی ماست. «این کشور ماست. و این ارزش‌های آمریکایی پایدار ماست.»

او فارغ التحصیلان را به خاطر پشتکار در چهار سال سخت، از جمله بیماری همه گیر که آنها را مجبور به ماندن در خانه در بخشی از روزهای اولیه حضور در آکادمی کرد، ستایش کرد. با وجود آن مانع، او آنها را برای رهبری در نیروهای مسلح ایالات متحده اعلام کرد.

او گفت: «شما مظهر برتری نظامی آمریکا هستید. “شما برای هر چیزی آماده هستید – هر چیزی. و همانطور که امروز نگاه می‌کنم، به عنوان یک بایدن به شما قول می‌دهم، هرگز به‌خاطر شما به این اندازه خوش‌بین نبوده‌ام، هرگز به آینده این کشور خوش‌بین نبوده‌ام.»

اما رئیس‌جمهور زمانی که درباره آنچه که «یکی از بزرگترین دارایی‌هایی که در طول زندگی حرفه‌ای خود خواهید داشت» صحبت کرد، بسیار متحرک شد. این شبکه بی بدیل اتحادها و شرکای ما است.»

آقای بایدن اشاره ای به دونالد جی.ترامپ رئیس جمهور سابق نکرد. اما به نظر می‌رسد که او با تکرار ادعای خود مبنی بر اینکه روابط با سرمایه‌های خارجی در سراسر جهان زمانی که در سال 2021 به قدرت رسید، نیاز به بازسازی دارد، به سلف خود اشاره کرد.

رئیس جمهور گفت که این مشارکت ها در حمایت از اوکراین در جنگ با روسیه که اکنون بیش از یک سال است که ادامه دارد، بسیار مهم بوده است.

آقای بایدن گفت: «آزادی، حاکمیت، دموکراسی، عزت ساده». ما با همکاری با ائتلافی متشکل از بیش از 50 کشور، کمک های امنیتی تاریخی ارائه کرده ایم که اوکراین را قادر ساخته است از خود دفاع کند.»

آقای بایدن با چندین دهه تجربه در سیاست خارجی روی کار آمد و سال ها در کمیته روابط خارجی سنا و هشت سال به عنوان معاون رئیس جمهور خدمت کرد. او مدتهاست که بر نیاز به اتحادهای مؤثر به عنوان ابزاری برای تضمین صلح و ثبات جهانی تأکید کرده است.

او در سخنرانی روز پنج‌شنبه اظهار داشت که قدرت نظامی ایالات متحده با تلاش برای کار جمعی برای مقابله با چالش‌های آزادی و دموکراسی افزایش یافته است.

وی به ویژه گفت که همکاری با متحدان به ایالات متحده در مقابله با تهاجم اقتصادی و نظامی چین کمک کرده است. تلاش کره شمالی برای دستیابی به سلاح هسته ای؛ و دیگر چالش های ثبات در سراسر جهان.

وی گفت: «ایالات متحده به دنبال درگیری یا رویارویی با چین نیست. چین و ایالات متحده باید بتوانند در جایی که بتوانیم برخی از چالش های جهانی مانند آب و هوا را حل کنیم، با یکدیگر همکاری کنند، اما ما برای رقابت شدید آماده هستیم. ما می ایستیم – برای منافع خود، دوستانمان، برای ارزش هایمان دفاع خواهیم کرد.»

آقای بایدن لحظات خوشی هم داشت.

او خاطرنشان کرد که آکادمی نیروی هوایی ۷۲۵۸ فوت بالاتر از سطح دریا و «بسیار بسیار بالاتر از وست پوینت یا آناپولیس» است. او سپس به شوخی گفت که این اظهارات را برای اطمینان از اینکه خلبانان Air Force One (فارغ التحصیلان آکادمی) “مایل هستند مرا به DC برگردانند” بیان کرده است.

او همچنین از سنت فرماندهان کل سابق پیروی کرد و از هرگونه تخلف جزئی در سوابق تحصیلی فارغ التحصیلان چشم پوشی کرد، بخشی از یک سنت در مراسم آغاز به کار آکادمی.

آقای بایدن خاطرنشان کرد که در طول دوران دانشجویی خود در دانشگاه دلاور «چند بار با کمی دردسر مواجه شدم».

او با حسرت گفت: «ای کاش سخنران آغازین من این قدرت را داشت.»