بایدن از ایرلند برای حمایت از اوکراین تشکر کرد

پرزیدنت بایدن روز پنجشنبه در یک سخنرانی احساسی در پارلمان ایرلند از مردم ایرلند به خاطر حمایتشان از اوکراین تشکر کرد، از شاعر محبوب ایرلندی نام برد و داستان های قدیمی خانوادگی را در میان یک سفر سه روزه بازگو کرد که هم سفری شخصی و هم تمرینی در جهان است. دیپلماسی

آقای بایدن در مقابل یک مجلس مملو از قانونگذاری و پرشور گفت: «امروز، ایالات متحده و ایرلند برای مقابله با تجاوزات وحشیانه روسیه و حمایت از مردم شجاع اوکراین در کنار هم ایستاده اند.

آقای بایدن که ریشه های ایرلندی خود را به عنوان بخش مرکزی هویت سیاسی خود برای دهه ها پذیرفته است، هنگام ورود به مجلس سفلی موسوم به Dáil Éireann از سوی قانونگذاران ایرلندی با تشویق شدید و تشویق ایستاده مورد استقبال قرار گرفت.

رئیس جمهور دستش را روی قلبش گذاشت و از حمایت یکپارچه ای که به ندرت از جانب کنگره دریافت می کند، لذت می برد. او به سمت یک قانونگذار ایرلندی که نوزادی را در گهواره نگه داشته بود، نگاه کرد و در سخنان افتتاحیه خود گفت که سفرش شبیه بازگشت به خانه است. او پیشنهاد کرد که شاید برای رفتن آماده نیست.

با ناراحتی گفت: من در خانه هستم. “فقط ای کاش می توانستم بیشتر بمانم.”

به نظر می رسید که قانونگذاران مایل بودند که او را تا زمانی که او بخواهد داشته باشند. در معرفی رئیس جمهور، Seán Ó Fearghaíl، سخنران Dáil Éireann، گفت که آقای بایدن “در میان دوستان است، زیرا شما یکی از ما هستید” و افزود که “شما اینجا بودید، به نقل از آهنگ معروف، در آفتاب و در سایه.»

در پایان سخنرانی خود، آقای بایدن، که می گوید قصد دارد – اما هنوز تایید نکرده است – برای انتخابات مجدد در سال 2024 شرکت کند، اشاره نادری به سن خود کرد.

او گفت: «من در پایان کارم هستم، نه آغاز کار. تنها چیزی که در این حرفه به ارمغان می‌آورم – و می‌توانید ببینید چند سال دارم – کمی خرد است.

رئیس جمهور اغلب مستقیماً با سؤال سن خود روبرو نمی شود. او با ۸۰ سالگی مسن‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکاست و اگر برای دومین بار پیروز شود، در پایان دوره ریاست‌جمهوری خود ۸۶ ساله خواهد شد. نظر او در پنجشنبه شب حاکی از آن است که اگر نامزد شود، این استدلال را مطرح می کند که سن عقلی می آورد که در دفتر بیضی مفید است.

او گفت: «من با تجربه‌ای بیشتر از هر رئیس‌جمهوری در تاریخ آمریکا وارد این کار شدم. “من را بهتر یا بدتر نمی کند. اما بهانه های کمی به من می دهد.»

سخنرانی آقای بایدن مملو از اشاراتی به سیموس هینی شاعر، میراث ایرلندی و مادرش بود. او خود را به عنوان «پسر پرافتخار کاترین یوجنیا بایدن» به قانونگذاران معرفی کرد و گفت که بزرگترین پشیمانی اش این است که «امروز مادرم اینجا نیست».

او داستانی را بازگو کرد که در آن گفته بود پدربزرگش آمبروز فینیگان یک بار به نوه جوانش هشدار داده بود که بیشتر شبیه یک شخصیت نخست وزیر باشد تا یک انقلابی. او گفت: “شما باید کمتر شبیه یک مرد نظامی باشید: آنها به او شلیک کردند.”

این خط باعث خنده و تشویق شد.

رئیس جمهور بخش بزرگی از سخنرانی خود را به ادامه تلاش های خود برای تقویت اتحاد جهانی به نمایندگی از اوکراین اختصاص داد و بر کمک های بشردوستانه ایرلند و پذیرش حدود 80000 پناهنده که از کشور گریخته اند تأکید کرد.

بسیاری از این پناهندگان در هتل های سراسر دوبلین و جاهای دیگر در ایرلند اسکان داده می شوند، کشوری که مسکن در آن کمبود و گران است. آقای بایدن از تمایل ایرلند برای پذیرش اوکراینی‌هایی که از خشونت در کشورشان فرار کرده‌اند ستایش کرد و خاطرنشان کرد که ایرلندی‌ها به دلیل تاریخ ملت خود از پناهندگان استقبال می‌کنند.

قبل از سخنرانی در پارلمان، آقای بایدن روز پنجشنبه با لئو وارادکار، نخست وزیر ایرلند دیدار کرد و از او برای استقبال از اوکراینی ها تشکر کرد.

آقای بایدن گفت: «می دانم که این کار آسانی نیست.

به نوبه خود، آقای ورادکار به آقای بایدن گفت که او “در طول زندگی من هرگز فکر نمی کرد که ما شاهد وقوع یک جنگ با این ماهیت دوباره در اروپا باشیم.”

وی افزود: «اگر رهبری آمریکا و اگر همکاری آمریکا و اروپا با یکدیگر نبود، نمی‌دانم در چه دنیایی زندگی می‌کردیم».


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

همانطور که آنها صحبت می کردند، به نظر می رسید که نبرد شرورانه و چند ماهه برای شهر باخموت در شرق اوکراین در روز پنجشنبه به بخش 20 بلوکی شهر آسیب دیده نزدیک شود، اگرچه فرماندهان اوکراینی قول داده بودند که ادامه دهند.

همچنین روز پنجشنبه، دولت آلمان با درخواست لهستان برای صادرات پنج فروند جنگنده MIG-29 به اوکراین که زمانی متعلق به نیروهای مسلح آلمان شرقی بود، موافقت کرد. به این ترتیب تعداد MIG-29 های ارسالی از لهستان و اسلواکی به اوکراین به 13 فروند می رسد.

آقای بایدن در اظهارات خود به ولادیمیر وی. پوتین، رئیس جمهور روسیه حمله کرد و او را به اشتباه در محاسبه واکنش جهان هنگام اعزام نیرو به اوکراین در سال گذشته متهم کرد.

او گفت: «بیش از 25 سال است که پوتین را می شناسم. پوتین فکر می‌کرد که جهان به شکل دیگری خواهد بود. این چیزی بود که او فکر می کرد. اما او اشتباه می کرد. او در هر نقطه و هر جبهه ای اشتباه می کرد. امروز ما متحدتر و مصمم تر از همیشه برای دفاع از ارزش هایی هستیم که ما را قوی می کند.»

او گفت که کمک ایرلند به حمایت از تحریم‌ها علیه پوتین، همکارانش و دولتش باعث شده است که رهبر روسیه در قبال اقداماتش پاسخگو باشد و فشار بر دولت روسیه را ادامه دهد تا در نهایت تلاش‌هایش برای درهم شکستن روح اوکراین را کنار بگذارد.

اظهارات آقای بایدن یک روز پس از توقف کوتاهی در ایرلند شمالی برای بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد توافق جمعه خوب، یک توافق صلح که عمدتاً به دهه‌ها خشونت فرقه‌ای مرگبار موسوم به «مشکلات» پایان داد، بیان می‌شود.

آقای بایدن در طول دیدارهای خود در بلفاست، با دقت از وارد شدن به جزئیات ادامه اختلافات داخلی بین احزاب سیاسی در ایرلند شمالی اجتناب کرد. دستیاران از اظهار نظر در مورد سؤالات مکرر در مورد مذاکرات متوقف شده در مورد تقسیم قدرت در قلمرو خودداری کردند.

آقای بایدن در سخنان خود در برابر قانونگذاران گفت که 25 سال صلح نسبی در میان جناح ها در ایرلند شمالی به تسریع شکوفایی اقتصادی در این قلمرو کمک کرده است. اما او گفت که دستاوردها شکننده هستند.

او گفت: «صلح، حتی همانطور که برای یک نسل کامل از جوانان تبدیل به یک واقعیت زیسته شده است، صلح ارزشمند است. هنوز به قهرمانان نیاز دارد. هنوز نیاز به پرورش دارد.»

رئیس‌جمهور در طول مدت حضور خود در ایرلند همچنین به دنبال منحرف کردن سؤالات در مورد مسائل سیاسی است که در ایالات متحده ایجاد می‌شود، مانند پاسخ دولت به حکم یک قاضی در مورد قرص سقط جنین.

آقای بایدن و دستیاران ارشد او امیدوارند در طول مدت این سفر توجه خود را بر ایرلند متمرکز کنند، چیزی که رئیس جمهور به وضوح گفته است که برای او بسیار شخصی است.

لحظات دیپلماسی – از جمله دیدارهای روز پنجشنبه با نخست وزیر و رئیس جمهور ایرلند – بین بازدید از شهرهای اجدادی آقای بایدن در کانتی لوث و کانتی مایو قرار گرفته است.

آقای بایدن شامگاه چهارشنبه در یک بار در دوندالک، ایرلند و ایالات متحده را با هم مقایسه کرد و گفت که کیفیت یکسان باعث موفقیت هر دو کشور می شود.

“امید. هر اقدامی برای امید است.» می تواند اوضاع را بهتر کند. و امیدی که هر دو ملت ما را ساخته و نسل به نسل توسط خانواده های ما منتقل شده است. و این امید است که تا امروز ادامه داشته باشد.»

در پارلمان، رئیس جمهور بر روی آرمان‌های دموکراتیک دولت‌های آمریکا و ایرلند تمرکز کرد و به قانون‌گذاران گفت که هر دو کشور «مشکل و تفرقه» را می‌شناختند، اما «ما همچنین در یکدیگر آرامش و همدردی پیدا کرده‌ایم».