این بیماری همه گیر باعث تحویل شرکت های تحویل غذا شد. به زودی ممکن است با یک بررسی واقعیت روبرو شوند

یکی از مشاغل اصلی تحویل غذا ، Grubhub ، در نظر داشت که پس از از دست دادن جایگاه خود در بازار ، خود را برای فروش به فروش برساند. گزارش شده است که رقبای آن ، DoorDash ، Postmates و Uber Eats نیز در مورد مذاکرات صحبت کرده اند. در همین حال ، مدیرعامل اوبر تغییر اساسی را در خدمات تحویل وعده های غذایی خود نشان داد: تمرکز بر رشد سودآور.

سپس همه گیری همه چیز را تغییر داد.

بحران سلامت همراه با بحران اقتصادی طوفان کاملی را برای شرکت های زایمان ایجاد کرد – خط لوله بزرگی از بیکاران تازه کار که بدنبال کار هستند ، افراد بی شماری در خانه می مانند و غذا تحویل می گیرند و رستوران ها به طور فزاینده ای بسته به برداشت و تحویل کالا دارند.

اکنون با نزدیک شدن به پایان سال ، DoorDash در شرف رسیدن موج تقاضای سوخت همه گیر به سمت یک عرضه اولیه است که انتظار می رود این هفته باشد.

اسد حسین ، تحلیلگر اصلی تحرک در شرکت تحقیقاتی داده PitchBook ، با اشاره به دلایل مختلفی ، از جمله تغییر بی سابقه تقاضا از همه گیری و همچنین ادغام اخیر در بخش. (شرکت اروپایی Just Eat Takeaway.com Grubhub و Uber Postmates را خریداری کردند ، این بدان معناست که شرکت های کمتری در قیمت گذاری با یکدیگر رقابت می کنند.)
پس از 200 میلیون دلار نزاع در کالیفرنیا ، مبارزه اوبر و لیفت با کارگران تئاتر دیگر به پایان نرسیده است

سمیل شاه که یکی از سرمایه گذاران اولیه DoorDash و Instacart بود ، گزارش شده است که سال آینده IPO را دور می زند ، گفت: “آنها از مزایای زیادی برخوردار شده اند.” “من فکر می کنم هر دو شرکت در برخی از مواقع به عمومی تبدیل شده اند – فکر می کنم معلوم نیست که آیا اکنون بدون همه گیری همه گیر به سهام عمومی رسیده اند یا نه ، شاید کمی دیرتر شده باشد ، اما کی می داند.”

مطلب جدید پیشنهادی  جت جنگنده F-16 چیست و چرا اوکراین آن را می خواهد؟

Airbnb ، یکی دیگر از شرکتهای مورد تقاضا ، که در تلاش برای درست کردن تجارت خود در میان کاهش شدید مسافرت در طول بیماری همه گیر است ، همچنین انتظار می رود این هفته عمومی شود. درست همانطور که انتظار می رود اولین واکسن های ویروس کرونا در دسترس برخی از افراد در ایالات متحده و خارج از کشور قرار گیرد ، هر دو شرکت با اولین وال استریت خود به جلو حرکت می کنند.

انتشار واکسن نشانه آنچه می تواند آغاز پایان همه گیری باشد و همراه با آن ، تغییر دیگری در تقاضا است. از نظر Airbnb ، س questionال این است که پایان همه گیری چقدر می تواند تجارت را تقویت کند. برای شرکت های تحویل غذا مانند DoorDash ، س theال این است که پایان همه گیری چقدر به آن آسیب می رساند.

“اسکات دوک کومینرز” ، دانشیار دانشکده بازرگانی هاروارد گفت: “مردم بسیار بیشتر به سفارش غذا و سایر محصولات از طریق خدمات تحویل عادت کرده اند. البته با انجام کارهای شخصی ، برخی از این موارد کاهش می یابد.” “اما شکل گیری عادت جدید قدرتمند است.”

DoorDash ، که 2.5 میلیارد دلار از سرمایه گذاران از جمله SoftBank و Sequoia Capital جذب کرد ، در اوراق بهادار IPO خود هشدار داد که رونق همه گیر شدن آن ممکن است برای همیشه ادامه نداشته باشد. این شرکت گفت: “شرایطی که رشد تجارت ما را ناشی از تأثیرات همه گیر Covid-19 کرده است ، تسریع کرده است.”
برخی از رستوران ها از برنامه های تحویل مانند Grubhub و Uber Eats متنفر هستند.  بنابراین آنها به دنبال گزینه های دیگری هستند
این شرکت که مالک خاویار نیز است ، بر اساس داده های Second Measure در ماه مه 2019 به عنوان رهبر فروش در ایالات متحده شناخته شد. اما همه گیر شد تا DoorDash اولین سود خود را در سه ماهه دوم سال جاری بدل کند ، قبل از اینکه بازهم ضرر در سه ماهه اخیر را گزارش کند.
مسلماً خدمات تحویل مانند DoorDash در طول بیماری همه گیر از نفوذ بیشتری برخوردار بوده اند زیرا بسیاری از رستوران ها اعتماد بیشتری به مشتریان در خانه دارند ، اما ممکن است آونگ جهت دیگر بعد از همه گیری را تغییر دهد. کمینرز که اخیراً مقاله ای در مورد اهمیت رابطه یک برنامه تحویل کالا با رستوران ها و سایر تأمین کنندگان را تالیف کرده است ، گفت: شرکت های تحویل کالا باید بر روی تقسیم بهتر درآمد و ابزارها با بازرگانان برای ایجاد مشاغل پایدار تمرکز کنند.
هزینه های زیادی که خدمات تحویل کالا از طریق رستوران ها به سفارش خود دریافت می کنند ، در طی همه گیر شدن مورد توجه قرار گرفته است. برخی از ایالت ها و شهرها برای کمک به مشاغل محلی هزینه های تحویل مواد غذایی شخص ثالث را محدود کرده اند. شرکت ها روش های جدید کار با مشاغل را کشف کرده اند. DoorDash Storefront را معرفی کرد ، محصولی که به رستوران ها امکان می دهد فروشگاه های آنلاین خود را در جایی که از آنها کالای کالاهای فروخته شده از آنها دریافت نمی شود ، راه اندازی کنند و Self-Delivery ، روشی است که شرکا می توانند هنگام مراقبت از تحویل خود ، در سیستم عامل خود لیست کنند.
برخی از خریداران اینستاكارت در طی همه گیری شغل خود را از دست داده اند

با نگاه به جلو ، پایان همه گیری همراه با بهبود اقتصاد و چالش های قانونی برای مدل کسب و کار آنها می تواند ادامه کار برای شرکت هایی مانند DoorDash را با استفاده از پیمانکاران مستقل ، که مزایای گران قیمت و محافظت از نیروی کار مشابه ندارند ، دشوار کند. همانطور که کارمندان می خواهند.

این شرکت ها در تصویب مقیاس رای گیری در ماه گذشته در کالیفرنیا به یک پیروزی دست یافتند ، این اجازه را به شرکت ها داد تا از طبقه بندی مجدد کارگران خود به عنوان کارمند در ایالت جلوگیری کنند و هزینه های مربوط به مجموعه کامل حمایت از مزایا ، مانند حداقل دستمزد ، اضافه کار را کاهش دهند. ، طبق قانون کار کالیفرنیا ، مرخصی استعلاجی و بیمه بیکاری پرداخت کرد. اما موضوع هنوز حل نشده است.

ربکا جیوان ، استاد دستیار مطالعات کار در دانشگاه راتگرز ، گفت: “این مدل تجاری” با مجبور کردن کارگران برای رقابت با یکدیگر در قله ها به حیات خود ادامه می دهد “.

مطلب جدید پیشنهادی  لیست بهترین اسباب بازی های مناسب اموزش کودکان - ویرگول

جیوان افزود: “در حالی که اقتصاد بد است و بیکاری بالا است ، اما همیشه کارگران ناامیدی وجود دارند که احتمالاً حتی با پرداخت حقوق بسیار کم نیز مایل به کار در این برنامه ها خواهند بود.”