ایلان ماسک ممکن است Covid-19 داشته باشد و طرح SpaceX برای پرتاب فضانوردان در آخر هفته را زیر سوال ببرد

ماسک یک شب یک توئیت کوتاه منتشر کرد و در آن اظهار داشت که طی چند روز گذشته “بوی خفیف” ، “سرفه” و “تب خفیف” داشته است. وی افزود که انتظار دارد نتایج آزمایش PCR را – که مشخص می شود دقیق تر از آزمایش آزمایشی سریع است که ماسک گفته است – طی 24 ساعت بدست آورد.

در همین حال ، توییت های ماسک در سراسر کشور به مرکز فضایی کندی در فلوریدا رسید ، جایی که چهار فضانورد در حال آماده شدن برای سوار شدن به فضا با کپسول SpaceX Crew Dragon در روز شنبه هستند.

رئیس ناسا ، جیم بریدنستین ، که قرار بود صبح جمعه یک کنفرانس مطبوعاتی معمول را برگزار کند ، گفت که طبق سیاست های ناسا ، ماسک باید در قرنطینه باشد و SpaceX باید تلاش کند که چه کسی ممکن است با ماسک تماس داشته باشد. اما هنوز مشخص نبود که آیا ماموریت روز شنبه تحت تأثیر اخبار قرار خواهد گرفت یا خیر.

بریدنستاین با بیان اینکه آخرین بار دو روز پیش با ماسک صحبت کرد ، گفت: “این خبر درست قبل از این کنفرانس مطبوعاتی منتشر شد.” “بنابراین تا آنجا که هر گونه تماس با [astronaut] خدمه ، من از آن بی اطلاع هستم این ردیابی تماس باید در حال حاضر انجام شود. “

در پاسخ به این سوال که آیا عدم اطمینان در مورد تشخیص ماسک ممکن است مأموریت SpaceX را به تأخیر بیندازد ، بریدنستین پاسخ داد: “اگر تنظیماتی انجام شود که انجام شود ، ما آنها را انجام خواهیم داد.”

پرتاب SpaceX-NASA: آنچه قبل از ماموریت فضانورد شنبه Crew Dragon باید بدانید

مشخص نیست که آیا SpaceX قبلاً اقدامات ردیابی تماس را آغاز کرده است. این شرکت به درخواست نظر CNN Business پاسخ نداده است ، و همچنین SpaceX در طی شش ماه به درخواست های ایمیل یا تلفنی CNN Business پاسخ نداده است.

بریدنستین افزود: فضانوردانی که قرار است روز شنبه پرواز کنند احتمالاً در معرض خطر نیستند. حتی قبل از همه گیری ، ناسا گفته است که فضانوردان برای اطمینان از عدم انتقال بیماری به فضا ، جایی که ویروس ها و باکتری ها می توانند به سرعت در میان اعضای خدمه بسته بندی شده روی یک فضاپیما منتقل شوند ، از قوانین قرنطینه قبل از پرواز پیروی می کنند. ناسا همچنین اقدامات سختگیرانه تری را در پاسخ به Covid-19 اعمال کرده است ، اما فضانوردان در کنار اعضای خانواده خود اقامت دارند و باید در روز راه اندازی در نزدیکی برخی از کارمندان ناسا و SpaceX باشند.

اما همچنین مشخص نیست که چگونه تشخیص مثبت ماسک می تواند بر تیم های زمینی مورد نیاز برای نظارت بر پرتاب در آخر هفته تأثیر بگذارد. ماسک اغلب در مقر اسپیس ایکس در هاثورن ، کالیفرنیا است که مرکز کنترل ماموریت اسپیس ایکس نیز در آن قرار دارد. مشخص نیست که آخرین باری که ماسک با پرسنل اصلی SpaceX یا ناسا در تماس بوده است که باید آخر هفته گزارش دهند.

چرا ممکن است آزمایش های ماسک اشتباه بوده باشد

ماسک در توییتر خود گفت که هر چهار آزمایشی که وی در روز پنجشنبه انجام داد ، آزمایش های سریع یا “آزمایش آنتی ژن” بود که توسط همان پرستار در همان مرکز انجام شد. او در توییت های شب آخر خود ادعا می کرد که چیزی “بسیار ساختگی” در جریان است ، و ماه ها از توییت های قبلی را که در آن ماسک نسبت به تهدید Covid-19 ابراز تردید کرده بود ، تکرار می کند. وی همچنین قبلاً یک ویدیوی YouTube را به اشتراک گذاشته بود که بعداً به دلیل داشتن اطلاعات غلط در مورد ویروس حذف شد.
ماسک اخیراً در مصاحبه با روزنامه نگار کارا سویشر ، بدبینی خود را دو چندان کرد و گفت که واکسن Covid-19 را در دسترس قرار نمی دهد و اصرار داشت که سفارشات در خانه برای خنثی کردن ویروس بیشتر از ضرر است. .
در حقیقت ، متخصصان پزشکی به خوبی می دانند که آزمایشات سریع آنتی ژن می توانند نادرست باشند و منفی کاذب یا به ندرت نتایج مثبت کاذب ایجاد می کنند.
از طرف دیگر ، نتایج PCR ممکن است یک روز یا بیشتر طول بکشد تا نتایج را بدست آورد اما بسیار دقیق تر است.
ناسا چهار فضانورد را به مأموریت اسپیس ایکس که برای سال 2021 برنامه ریزی شده اختصاص داده است
این به این دلیل است که آزمایش های PCR علائم ماده ژنتیکی ویروس Covid-19 را جستجو می کنند ، در حالی که آزمایشات آنتی ژن یکی از پروتئین های ویروسی یا رد کمی از وجود ویروس را جستجو می کند. و اگرچه هر دو نوع آزمایش به یک سواب بینی متکی هستند ، آزمایشات PCR برای آزمایش نیاز به آزمایشگاه های تخصصی پیچیده و تکنسین های آموزش دیده دارند. به همین دلیل در روزهای ابتدایی همه گیری ، آزمایش PCR به شدت عقب مانده بود که گاهی نتیجه آن بیش از یک هفته طول می کشید. انتظار می رود آزمایش های آنتی ژن تصویری سریعتر – البته با دقت کم – از نحوه انتشار ویروس کرونا در سراسر ایالات متحده ارائه دهد.

به ازای هر توییت ماسک ، وی انتظار دارد نتایج آزمایش PCR خود را جمعه شب دریافت کند. وی همچنین اشاره کرد که در حال حاضر علائمی را تجربه نمی کند ، اگرچه “وی NyQuil را مصرف کرده است.”

دو سخنگوی ناسا از اظهار نظر درباره وضعیت مأموریت SpaceX فراتر از آنچه بریدنشتاین به خبرنگاران گفت ، خودداری کردند. با این حال انتظار می رود مسئولان اسپیس ایکس و ناسا در فلوریدا امروز بعدازظهر میزبان کنفرانس مطبوعاتی دیگری برای به اشتراک گذاشتن به روزرسانی در مورد بررسی های انجام شده بر روی موشک و فضاپیمای اسپیس ایکس باشند.