ایالات متحده برای ارسال مهمات برای هواپیماهای بدون سرنشین و توپخانه به اوکراین کمک می کند

دولت بایدن روز چهارشنبه 300 میلیون دلار کمک نظامی به اوکراین، آخرین بسته تسلیحاتی و سایر تجهیزات نظامی که ایالات متحده از آغاز تهاجم روسیه به کیف ارسال کرده است، اعلام کرد.

این بسته شامل مهمات اضافی برای هواپیماهای بدون سرنشین و توپخانه دوربرد است. پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد که این شامل مهمات اضافی برای سیستم‌های پدافند هوایی پاتریوت و همچنین مهمات برای سایر سیستم‌های دفاع هوایی، از جمله سیستم‌های استینگر، انتقام‌جویان و سیستم‌های Aim-7 می‌شود. نیروهای روسی را عقب برانید و در برابر حملات هوایی مسکو دفاع کنید.

مقامات دفاعی گفتند که این کمک ها همچنین شامل سایر پشتیبانی توپخانه، تسلیحات ضد زره و ده ها میلیون گلوله مهمات اسلحه کوچک است.

مسکو روز سه‌شنبه مورد حمله پهپادی قرار گرفت، اقدامی که کرملین، کیف را مسئول آن دانست. یک مقام ارشد اوکراینی گفت که کیف “مستقیما” در این حمله دخالت نداشت، اگرچه تماشای آن “خوشحال” بود.

مقامات آمریکایی تا کنون می گویند که هیچ هواپیمای بدون سرنشین یا مهمات ساخت آمریکا در حملات به مسکو استفاده نشده است. یک مقام پنتاگون روز چهارشنبه گفت، اما این واقعیت که ایالات متحده قصد دارد مهمات اضافی برای پهپادهای اوکراینی بفرستد، نشان می‌دهد که دولت بایدن تا چه اندازه در مورد تسلیح اوکراین قبل از حمله متقابل جدی است. مهمات دفاع هوایی موجود در این محموله همچنین نشان می دهد که ایالات متحده به دنبال این است که در بحبوحه حملات مستمر مسکو به اوکراین امتیاز بدهد.

پنتاگون مشخص نکرد که کدام سیستم های بدون سرنشین با مهمات پهپاد موجود در بسته کمکی تقویت شده است. ایالات متحده در سال گذشته به اوکراین پهپادهای نظارتی و تهاجمی داده است، اما مقامات تمایلی به توضیح علنی نداشتند که دقیقاً کدام سیستم ارسال شده است.

پنتاگون گفت این بسته میزان کمک های امنیتی ایالات متحده به اوکراین را از زمان حمله روسیه در فوریه سال گذشته به 37.6 میلیارد دلار می رساند.

در بیانیه پنتاگون با اشاره به تدارکات وزارت دفاع آمده است: «این مجوز سی و نهمین برداشت از تجهیزات توسط دولت بایدن از موجودی های وزارت دفاع برای اوکراین از اوت 2021 است. این شامل قابلیت‌های کلیدی برای حمایت از مدافعان هوایی اوکراین است، زیرا آنها شجاعانه از سربازان، غیرنظامیان و زیرساخت‌های حیاتی اوکراین در بحبوحه حملات هوایی مداوم روسیه که غیرنظامیان را در سراسر اوکراین می‌کشند، محافظت می‌کنند.»

جان اف کربی، سخنگوی کاخ سفید، روز چهارشنبه گفت که دولت به ارسال تسلیحات تا پایان سال مالی که در پاییز به پایان می رسد، ادامه خواهد داد. “

در مورد اینکه چه زمانی دولت باید برای دریافت پول بیشتر برای اوکراین به کنگره برود، آقای کربی گفت که “مدتی زمان داریم تا آن را بفهمیم.”

مایکل دی. شیر گزارش کمک کرد