اپل با افزایش فشار ضد انحصار ، هزینه App Store را کاهش می دهد

تغییر برای مشاغل کوچک از 1 ژانویه اعمال می شود ، سیب (AAPL) گفت ، در حالی که برنامه هایی که سالانه بیش از 1 میلیون دلار درآمد دارند همچنان تحت پوشش هزینه موجود اپل قرار می گیرند که 30٪ شارژ دارد.

بلافاصله مشخص نبود که چند توسعه دهنده برنامه کوچک تحت تأثیر این تغییر قرار خواهند گرفت. در اعلامیه اپل فقط گفته شد که این به روزرسانی به نفع “اکثریت قریب به اتفاق توسعه دهندگان” در App Store است. اپل از ارائه توضیحات خودداری کرد.

بیش از 97٪ ناشران برنامه iOS که توسط شرکت اندازه گیری برنامه Sensor Tower ردیابی می شوند ، سالانه کمتر از 1 میلیون دلار در مصرف برنامه های مبتنی بر درآمد تولید می کنند. Sensor Tower به CNN Business گفت: فعالیت اقتصادی این توسعه دهندگان حدود 5٪ از کل درآمد فروشگاه App iOS در سال 2019 را تشکیل می دهد.

هزینه های اپ استور اپل به طور فزاینده ای مورد توجه قرار گرفته است زیرا قانون گذاران و نهادهای نظارتی بر تسلط اپل بر iOS بی اثر شده اند.

اپل در حال جنگ برای آینده App Store است.  در اینجا آنچه در معرض خطر است
اعضای برجسته کمیته قضایی مجلس نمایندگان در پاییز امسال در گزارشی مهم دریافتند که اپل به همراه آمازون ، فیس بوک و گوگل از “قدرت انحصار” برخوردار هستند و از این قدرت به روش های ضد رقابتی استفاده می کنند.
علاوه بر هزینه های فروشگاه برنامه ، سیاست های توسعه دهنده اپل به دلیل کمک به حفظ سلطه شرکت مورد انتقاد قرار گرفته است. در تابستان امسال ، اپیک گیمز ، سازنده بازی پرطرفدار Fortnite ، یک دادخواست ضد انحصاری علیه اپل تشکیل داد که می تواند نحوه کار فروشگاه های برنامه را در ایالات متحده تغییر دهد. این هفته ، اپیک دعاوی خود را علیه اپل به استرالیا گسترش داد.

اپل قبلاً گفته بود كه ساختار حق الزحمه آن منعكس كننده روال متداول در صنعت خدمات ديجيتال است – امسال گزارشي را از طرف گروه تجزيه و تحليل ، يك شركت مشاوره ، با تاييد اين ادعا سفارش داد. اپل همچنین گفته است که هدف این سیاست ها افزایش امنیت مصرف کننده است.

سخنگوی اپل در پاسخ به این س whetherال که آیا احتمالاً بررسی اخیر ضد انحصاری در اعلامیه روز چهارشنبه نقشی داشته است ، پاسخ مستقیمی نداد اما به CNN Business گفت که فقط تاکنون هزینه هایی را که سازندگان باید پرداخت کنند کاهش داده است.

طرفداران اقدام ضد انحصاری از تصمیم روز چهارشنبه به عنوان نتیجه فشار عمومی استقبال کردند.

“فقط شبح اقدام ضد انحصاری باعث ایجاد تغییر در ساختار بازار می شود” توییت کرد مت استولر ، مدیر تحقیق در پروژه آزادی های اقتصادی آمریکا ، با استناد به تحقیق مجلس و دادخواست های حماسی.