اوکراین پهپادهای روسیه و حمله موشکی را رهگیری می‌کند: به‌روزرسانی‌های زنده

پرسنل نظامی آلمانی و دانمارکی خدمه اوکراینی را در مورد نحوه کار و نگهداری تانک های لئوپارد در Kleitz آلمان در این ماه آموزش دادند.اعتبار…شان گالوپ/گتی ایماژ

موشک‌های دوربرد جدید، پهپادهای تهاجمی و تانک‌ها و سایر خودروهای زرهی که رئیس جمهور ولدیمیر زلنسکی در روزهای اخیر از دست متحدانش محافظت کرده است، بسیاری از خواسته‌ها، اما نه همه، برای تسلیحاتی را برآورده می‌کند که اوکراین گفته است برای یک حمله متقابل علیه روسیه به آن نیاز دارد.

تحلیلگران نظامی بر این باورند که حداقل برخی از آخرین بخش از تسلیحات غربی به سرعت به خطوط مقدم برای قطع مسیرهای تدارکاتی روسیه و حمله به سامانه های توپخانه ای و مراکز فرماندهی آنها در جنوب و شرق اوکراین ارسال خواهد شد. برخی دیگر ممکن است بعدا، از جمله در پاییز یا بعد از آن، برای کمک به آقای زلنسکی برای برنامه ریزی عملیات های آینده در صورت ادامه جنگ تحویل داده شوند.

جاکوب فانک کرکگارد، افسر سابق اطلاعات ارتش دانمارک، گفت: اما بسته قوی – که در سه روز گذشته در سفر آقای زلنسکی از چهار پایتخت اروپایی اعلام شد – ممکن است نشان دهنده این باشد که مقامات غربی اکنون معتقدند که اوکراین می‌تواند بخش‌های قابل توجهی از خاک را در ضدحمله بازپس گیرد.

آقای کرکگارد که اکنون یکی از اعضای ارشد گروه تحقیقاتی صندوق مارشال آلمان است، گفت: «اگر فکر می‌کردیم احتمال موفقیت آن‌ها وجود نداشت، در حال حاضر این مقدار سلاح را به اوکراین تحویل نمی‌دادیم». در بروکسل

برخی از مقامات غربی امیدوارند که اگر اوکراینی‌ها دستاوردهای قابل توجهی از قلمرو خود داشته باشند، اهرم‌های بیشتری در مذاکرات صلح خواهند داشت.

همین هفته گذشته، آقای زلنسکی هشدار داده بود که حمله متقابل پیش بینی شده علیه روسیه که انتظار می رفت در بهار یا اوایل تابستان آغاز شود، ممکن است به تعویق بیفتد، مگر اینکه کیف به سرعت تسلیحات بیشتری دریافت کند.

متحدان اروپایی در عرض چند ساعت پاسخ دادند.

شاید مهم‌ترین تعهد از سوی آلمان بود که روز شنبه – درست قبل از فرود آقای زلنسکی در برلین – اعلام کرد که 30 تانک لئوپارد اضافی و 20 خودروی زرهی زرهی، 16 سامانه دفاع هوایی، بیش از 200 پهپاد و یک هواپیمای بدون سرنشین را به اوکراین ارسال خواهد کرد. از سایر سلاح ها و مهمات. رهبران فرانسه و ایتالیا همچنین وعده های مبهم برای ارسال تانک های سبک، مهمات و سیستم های دفاع هوایی دادند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، چپ و اولاف شولز، صدراعظم آلمان، روز یکشنبه در برلین.اعتبار…شان گالوپ/گتی ایماژ

به گفته آقای کرکگارد، پلنگ‌های اضافی و خودروهای جنگی پیاده نظام که آلمان به عنوان بخشی از بسته خود به ارزش 2.7 میلیارد یورو یا نزدیک به 3 میلیارد دلار ارسال می‌کند، در استپ جنوبی اوکراین بسیار مفید خواهد بود، جایی که زمین تحت کنترل روسیه، به گفته آقای کرکگارد، مناسب است. “برای جنگ تانک یا مانور.”

اما ماکس برگمان، مدیر برنامه اروپا، روسیه و اوراسیا در مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی در واشنگتن، خاطرنشان کرد که مشخص نیست که همه تانک‌های آلمانی که به تازگی تعهد داده‌اند به زودی وارد شوند. (برلین قبلاً 18 تانک لئوپارد را به اوکراین تحویل داده است.)

با این حال، او گفت، این تعهد “به اوکراین کمک می کند تا درجه ای از اعتماد به نفس ایجاد کند” زیرا برنامه ریزان نظامی برای نبردی طولانی آماده می شوند.

بر اساس ارزیابی‌های محرمانه ارتش ایالات متحده که اخیراً فاش شده است، تا اوایل ماه مارس، تنها 31 درصد از تانک‌ها و 76 درصد دیگر خودروهای زرهی جنگی برای ضدحمله آتی به اوکراین تحویل داده شده است، اگرچه مقامات آمریکایی گفته‌اند که تعداد بیشتری از این تانک‌ها در این کشور تحویل داده شده است. ماه های پس از آن دولت بایدن همچنین متعهد شده است که 31 تانک آبرامز ساخت آمریکا را به اوکراین بفرستد، اما انتظار نمی‌رود که تا پاییز زودتر به این کشور برسند.

سامانه‌های پدافند هوایی جدید که وعده داده شده بود ممکن است به کاهش نگرانی آمریکا کمک کند که اوکراین به اندازه کافی برای محافظت از خود با نزدیک شدن به ضد حمله ندارد. چهار سامانه از 16 سامانه پدافند هوایی که آلمان به تازگی متعهد شده است، از پیچیده‌ترین سامانه‌های موجود در بازار محسوب می‌شوند.

موشک‌های دوربرد طوفان سایه که به تازگی وعده داده شده است، که بریتانیا روز پنج‌شنبه وعده داده است، به پاسخ به درخواست دیرینه اوکراین کمک می‌کند. ایالات متحده تاکنون در برابر ارسال موشک های دوربرد آمریکایی به اوکراین مقاومت کرده است، تا حدی برای جلوگیری از تشدید جنگ با سلاح هایی که اوکراین می تواند از آنها برای رسیدن به خاک روسیه استفاده کند.

آقای کرکگارد گفت پهپادهای دوربردی که انگلیس روز دوشنبه وعده داد تهدیدی ویژه برای ناوگان دریای سیاه نیروی دریایی روسیه در بندر کریمه سواستوپل و سایر مکان‌های داخل و نزدیک کریمه از جمله پل تنگه کرچ است که کریمه اشغالی را به روسیه متصل می‌کند. .

کریمه محل صحنه سازی کلیدی برای روس ها بوده است که در مناطق تصرف شده در جنوب اوکراین فعالیت می کنند.