الون ماسک می گوید به دلیل Starship و Tesla Gigafactory به تگزاس نقل مکان کرده است

ایلان ماسک در جریان اجلاس سالیانه شورای مدیرعامل وال استریت ژورنال ، حرکت خود از کالیفرنیا به تگزاس را فاش کرد.
ماسک به سردبیر روزنامه ، مات موری ، گفت که اگرچه “چیزهای زیادی در مورد کالیفرنیا وجود دارد که بسیار عالی هستند” ، او معتقد است که این ایالت موفقیت خود را امری طبیعی می داند.
مدتی مدیر عامل مدتی است که به ترک کالیفرنیا اشاره کرده است. در ماه مه ، ماسک در توئیتر خود نوشت که تسلا “اکنون دفتر مرکزی و برنامه های آینده خود را بلافاصله به تگزاس / نوادا منتقل می کند” پس از آنکه مقامات محلی از اجازه کارخانه مجدد کارخانه Fremont شرکت در طی شیوع ویروس کرونا خودداری کردند.
تسلا که هم اکنون 600 میلیارد دلار ارزش دارد ، می خواهد 5 میلیارد دلار سهام دیگر جمع کند

دفتر مرکزی تسلا و همچنین SpaceX ، شرکت هوافضای وی ، همچنان در کالیفرنیا مستقر هستند. اما ماسک دارای منافع تجاری دیگری در تگزاس است که از آنها به عنوان عواملی در تصمیم خود نام برد.

ماسک با اشاره به سفینه فضایی عظیم و سیستم موشکی که به عنوان وسیله نقلیه اولین انسانها به مریخ حمل می کند ، گفت: “ما در Starship در اینجا در تگزاس جنوبی ، جایی که من در حال حاضر هستم ، توسعه Starship را داریم.” “و سپس ما در خارج از آستین تحولات بزرگی در کارخانه داریم.”
این کارخانه Tesla’s Giga Texas است – که برای ساخت تسلا Cybertruck ، Semi و همچنین مدلهای 3 و Y برای قسمت شرقی ایالات متحده استفاده خواهد شد.
تسلا (TSLA) برای اظهارنظر اواخر روز سه شنبه امکان پذیر نیست.
تد کروز ، سناتور آمریکایی ، نماینده تگزاس ، توییت کرد خوش آمدید به ماسک با اخبار

کروز در توئیتی نوشت: “تگزاس عاشق مشاغل است و ما بسیار خوشحالیم که شما را به عنوان یک تگزاس در اختیار داریم.”