“استانداردهای مختلف”: مبارزه روزنامه نگاران بومی در استرالیا

نامه استرالیا یک خبرنامه هفتگی از دفتر استرالیا ما است. ثبت نام برای دریافت آن از طریق ایمیل

این هفته، من در مورد گفتگو در مورد نژاد و نژادپرستی در صنعت رسانه استرالیا نوشتم که با اعلام استن گرانت مبنی بر کناره گیری از وظایف میزبانی تلویزیونی خود آغاز شده بود. آقای گرانت، یکی از برجسته ترین روزنامه نگاران استرالیا، گفت که او و خانواده اش پس از صحبت درباره خشونت دوران استعمار به عنوان بخشی از پوشش خبری تاجگذاری پادشاه چارلز سوم توسط شرکت پخش استرالیایی، مورد آزار نژادی “بی امان” قرار گرفته اند.

من با نارلدا جیکوبز، مجری برنامه خبری نیمروز شبکه 10، در مورد تجربه او به عنوان یک زن نونگار که به مدت دو دهه در رسانه کار کرده است، چالش ها و بارهای اضافی که روزنامه نگاران بومی با آن روبرو هستند، و اینکه چگونه امیدوار بود خروج آقای گرانت به عنوان یک کار رسانه ای باشد، صحبت کردم. “لحظه آبخیز” برای صنعت.

آنچه او گفت به من چسبید، بنابراین فکر کردم برخی از اظهارات او را که به مقاله راه نیافتند، اضافه کنم. (نقل ها برای طول و وضوح ویرایش شده اند).

بهای سنگینی که روزنامه نگاران بومی برای دیدگاه های جریان اصلی چالش برانگیز می پردازند

تاجگذاری پادشاه واقعاً یک نمونه کامل است. کریگ فاستر چیزهایی مشابه استن گفت و با این حال مردم به همان شیوه دنبال او نمی آمدند. استانداردهای متفاوتی برای افراد First Nations اعمال می شود.

رسانه ها در استرالیا در طول تاریخ نامتعادل بوده اند. و این به هرکسی می رسد که در صنعتی که هرگز متعادل نبوده دیدگاهی متعادل ارائه می دهد: مردم به دنبال شما می آیند. و این دقیقاً همان چیزی است که برای استن اتفاق افتاد. او سعی می کرد تعادل را حفظ کند و سپس به خاطر آن مورد حمله قرار گرفت.

وقتی شروع به کار می کنید، باید خط را رعایت کنید. شما باید کاری را که به شما گفته شده انجام دهید. تنها زمانی که در موقعیت استن هستید می توانید نه بگویید. اما پس از آن، شما آن را انجام می دهید، اما به چه قیمتی؟ زیرا شما حقیقت خود را به قدرت می گویید، اما بعد می نشینید و منتظر می مانید تا ببینید آیا دشمن شماره 1 عمومی خواهید بود یا خیر.

در مورد اینکه چرا گفتگوها در مورد نژاد و استعمار در استرالیا بسیار پرتنش است

حقیقت واقعا سخت این است که برای بسیاری از خانواده‌های ثروتمند بین نسلی، ثروت به دلیل دزدیده شدن زمین آغاز شد. مواجهه با این موضوع واقعاً برای مردم سخت است. باور به دیدگاه رمانتیک استعمار در استرالیا بسیار ساده تر است.

استرالیایی ها به نوعی این دیدگاه را نسبت به استرالیا به عنوان کشوری واقعاً منصف دارند، مانند اینکه همه می توانند وارد بیمارستان شوند و تحت درمان قرار گیرند. اما برای مردم اولین ملل، ما شاهد بررسی‌های کرونایی بوده‌ایم که در آن افراد با پانادول از وضعیت اضطراری دور می‌شوند و به خانه می‌روند تا بمیرند، یا افرادی در بازداشت می‌میرند که حتی نباید در آنجا می‌بودند.

با توجه به اینکه یک روزنامه نگار بومی هستید و نگرانی دائمی از اینکه حرف های شما با حسن نیت تفسیر نمی شود

هر مکالمه ای با بار فرهنگی همراه است زیرا شما نمی دانید چگونه آن را درک می کنید. درک توسط عنوانی که با داستان همراه است، تیتری که با داستان همراه است دیکته می شود. و آنها اغلب تنها چیزهایی هستند که مردم می خوانند، آنها متن داستان را نمی خوانند. بنابراین خطر این است که شما از متن خارج شوید، کلمات شما کج می شوند.

شما این نظرات را برای نفع بزرگتر بیان می کنید، زیرا می خواهید کشور بهتر شود و سعی کنید پیشرفت کند و در واقع، فقط با بقیه جهان همگام شوید – اما این کار هزینه های زیادی را می طلبد. و شما فقط باید آماده باشید و برای مبارزه آماده باشید. اما به چه قیمتی؟ حدس می‌زنم سوال همیشه این است: به چه قیمتی؟

در مورد نقش رسانه ها در شعله ور کردن آتش

من فکر می‌کنم این همان چیزی است که در قلب مشکل وجود دارد، چیزی که ترول‌ها را برمی‌انگیزد: این نظراتی است که آنها درباره آنچه اتفاق افتاده، اغلب خوانده‌اند. آنها به حرف اصلی که استن یا شخص دیگری گفته است گوش نمی دهند. آنها آن را در چارچوب نمی بینند.

این برای استرالیایی هاست که بلند شوند و بگویند، من نمی خواهم این زباله ها را بخوانم. و این برای افرادی مانند استن است که بایستند و بگویند “ما در این کشور، در رسانه ها مشکل داریم” و تشخیص دهند که “ممکن است من بخشی از آن بودم، باید عقب نشینی کنم.” همه ما باید به خودمان نگاه دقیق داشته باشیم.

حالا برای داستان های این هفته:در یادداشت دیگری: هفته گذشته، ما از خوانندگان پرسیدیم که می‌خواهند از نامه استرالیا در آینده چه چیزی ببینند. ما انبوهی از پاسخ ها را دریافت کردیم – متشکرم! ما نمی‌توانیم به همه پاسخ دهیم، اما مطمئن باشید، ما مشتاقانه همه ایمیل‌ها را می‌خوانیم.


آیا از اعزام های دفتر استرالیا ما لذت می برید؟نظر خود را در [email protected] به ما بگویید.

این ایمیل را دوست دارید؟آن را برای دوستان خود فوروارد کنید (آنها می توانند از یک دیدگاه جدید استفاده کنند، درست است؟) و به آنها اطلاع دهید که می توانند در اینجا ثبت نام کنند.