اسانس درخت چای |کاربرد و فروش اسانس درخت چای |پیشگامان شیمی

اسانس های مورد استفاده در صنعت شیرینی سازی تقریبا در تمام صنایع مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین یکی از پر مصرف ترین اسانس خرید اسانس دارچین ها می باشد. محل تشکیل و جایگزینی اسانس در گیاهان بستگی به تیره های مختلف دارد مثلا در گیاهان تیره نعنائیان اسانس ها در تارهای ترشح کننده و در تیره چتریان در لوله های روغن،یافت می شوند.دانشمندان معتقدند که این مواد ممکن است به طور مستقیم از تغییرات پرتوپلاسم،یا در اثر تجزیه شدن لایه های رزینی شده دیواره سلولی و یا در اثر هیدرولیز بعضی از گلیکوزیدهای مشخص به وجود آیند.درجه پخش این روغن ها در گیاهان نیز مختلف می باشند.مثلا در گیاهان تیره مخروطیان در تمام بافت های گیاهی وجود دارند.در صورتی که در گل سرخ فقط در گلبرگ و در دارچین در پوست و برگ و در میوه چتریان فقط در پریکارب و در نعنائیان در تارهای ترشح کننده در برگ ها یافت می فروش حلال اسانس شوند.

به طور کلی امروزه اسانس ها یکی از پرکاربردترین و پرمصرف ترین افزودنی های خوراکی، بهداشتی، دارویی، آرایشی و … از ویژگی های بسیار مهمی که در مورد اسانس ها می توان ذکر کرد خاصیت های ضد میکروبی، ضد التهابی، ضد سرطانی آن ها است و برای از بین بردن باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها کاربرد دارند و اثرات نامطلوبی در مصرف کننده ایجاد نمی کنند.

البته قابل ذکر است که فقط از گیاهان اسانس گیری نمی شود و از انواع میوه ها نیز به روش های خاصی اسانس گیری می کنند و از اسانس آنها در تولید مواد غذایی و خوراکی استفاده می شود. این روغن با ترکیبی از رایحه ای سبک از گیاهان دارویی که هنگام پخش شدن و استنشاق از طریق بخار، باعث آرامش اعصاب می شود.

این ترکیب خاصیت فرار داشته و از مجموعه ای از مواد عالی که در طبیعت به صورت گسترده وجود داد و با نام ترپن شناخته می شوند، تشکیل شده است. وجود اسانس مواد شوینده در این ترکیبات به هیچ عنوان از نظر ویژگیهای فیزیکی یا شیمیایی برای لباس ها پارچه ها یا سطوحی که قرار است تمیز شوند، خطری ایجاد نمی کنند. اسانس ها با توجه به نوع تولید و همچنین موادی که از آن به دست می آیند و طعم و بویی که دارند، دارای کاربردهای متعددی بوده و میزان فروش متفاوتی دارند.