از آنجایی که علاقه به سلامتی دنیای کوکتل را تحریک می کند، این مدیر به او ضربه می زند

«تغییر فضاها» مجموعه‌ای درباره زنانی است که در مکان‌های گاهی غیرمنتظره تغییر می‌کنند.


در هر شب هفته، ممکن است هایدی دیلون را در اطراف منهتن یا سانفرانسیسکو بیابید، به بارها می‌رود و بیش از دو ساعت در یکی از آن‌ها مستقر می‌شود و بارمن را روی محصولات و کوکتل‌های مختلف کباب می‌کند.

اما یک هشدار وجود دارد. او برای وزوز اهنگ نمی کند. خانم دیلون با سابقه خود در بازاریابی و برندسازی سلامت و بهداشت، که در قهوه، آبمیوه تازه، غذای میان وعده و کوکتل های آماده نوشیدنی «تمیز» به کار برده است، در خط مقدم این رقابت ها قرار گرفته است. و بخش نوشیدنی های کم الکل این دسته جایگاه خود را در صنعت نوشیدنی های الکلی پیدا می کند زیرا تولید کنندگان جهانی الکل ها علاقه شدید مصرف کنندگان به سلامتی را در طیف گسترده ای از سن و جنس تشخیص می دهند.

خانم دیلون مدیر عامل شرکت Distill Ventures است که از بنیانگذاران حمایت می کند و به آنها کمک می کند تا برندهای خود را در صنعت الکل رشد دهند. او در سال 2018 به طور خاص برای توسعه سبد محصولات بدون الکل و کم الکل Distill Ventures استخدام شد، و اکنون به طور منحصر به فردی در بخش رو به رشدی از فضایی که مدت هاست یک فضای تحت سلطه مردان بوده است، قرار گرفته است. این موضوع در هر فروشگاه مشروب‌فروشی منعکس می‌شود، جایی که مارک‌هایی که در قفسه‌ها قرار می‌گیرند به نام تقطیر‌کنندگان و صاحبان کارخانه‌های تقطیر در گذشته – جک دانیل، الیجا کریگ، پاپی ون وینکل، جورج دیکل، عمو نزدیکترین و ایوان ویلیامز – نامگذاری می‌شوند.

اما چشم انداز در حال تغییر است. خانم دیلون گفت: «حدود 70 درصد از مردم گاهی اوقات نوشیدنی های بدون الکل و گاهی اوقات نوشیدنی های الکل می نوشند. “این فرصت‌ها را برای خرده‌فروشان، بارمن‌ها و توزیع‌کنندگان گسترش می‌دهد، زیرا بسیاری از همان افرادی هستند که قبلاً به آنها خدمات می‌دهند. مردم کمتر مشروب می نوشند – و نسل جوان تری وجود دارد که به میزان قابل توجهی کمتر مشروب می نوشند – و بیشتر به دنبال آن هستند.

او گفت که این به معنای طعم بیشتر، جایگزین‌های خلاقانه‌تر برای روح مورد علاقه آنها و فقط گزینه‌های بیشتر به طور کلی است، همه اینها به نام روشن ماندن، تیزبینی و عاری از خماری.

مگر اینکه در یک کارخانه تقطیر بوربن زندگی کرده باشید، به سختی می توان این شواهد را از دست داد که کوکتل های بدون الکل دیگر گزینه مناسبی نیستند، مخصوص رانندگان مشخص و افرادی که هوشیار هستند. رستوران‌های سطح‌بالا و کوکتل‌بارهای صنایع دستی به طور یکسان کوکتل‌های بدون مشروب را به منوی خود اضافه کرده‌اند، و مغازه‌ها و بارهایی که منحصراً به افراد پرهیزکننده اختصاص داده شده‌اند، مقاصد شلوغ (اگر بخواهید) در نیویورک، لس آنجلس، آستین، دنور و جاهای دیگر هستند.

ژانویه خشک و اکتبر هشیار، تمرینات مشترک در کنار گذاشتن الکل به عنوان یک پاک کننده، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. بر اساس یک نظرسنجی در سال 2022 که توسط Morning Consult، یک شرکت تحقیقاتی بازار منتشر شد، 19 درصد از آمریکایی‌ها گزارش دادند که در ژانویه خشک شرکت می‌کردند، در مقایسه با 13 درصد در سال 2021. در میان هزاره‌ها، این میزان 27 درصد است.

در حال حاضر به اندازه کافی طرفدار وجود دارد که یک سبک زندگی کامل و تعداد زیادی از هشتگ ها را برای همراهی با آن ترغیب کرده است. (#SoberCurious، #SoberLife، #SoberLiving، #SoberIsSexy.) یک گروه تجاری، انجمن نوشیدنی های غیر الکلی بزرگسالان، در سال 2021 تاسیس شد و در حال حاضر 110 عضو دارد. رشد سریع به دلیل تعدادی از عوامل است، مانند آگاهی هزار ساله در مورد سلامت جسمی و رفاه روانی، روند گسترده تر زندگی پاک و در دسترس بودن رو به رشد ماری جوانا قانونی، که برخی آن را به الکل ترجیح می دهند.

طبق گزارش IWSR، شرکتی که تجزیه و تحلیل بازار نوشیدنی‌ها را ارائه می‌کند، فروش خرده‌فروشی جهانی محصولات بدون الکل و کم الکل بیش از 11 میلیارد دلار ارزش دارد که از 8 میلیارد دلار در سال 2018 افزایش یافته است. با ادامه گسترش این دسته، محصولات غیرالکلی در حال افزایش هستند. افزایش می یابد و انتظار می رود 90 درصد از رشد آن زیر مجموعه را تشکیل دهد.

خانم دیلون، مادر مجرد دو دختر جوان مستقر در سانتا کروز، کالیفرنیا، گفت: “این یک اشتباه است که نوشیدنی های غیر الکلی برای افراد هوشیار هستند.” این در مورد انتخاب است. این در مورد: من ممکن است یک روز به این سمت تکیه کنم، یک روز دیگر به این سمت. این ایده این است که در طول یک هفته – یا یک عصر – بسیاری از افراد بین یک نوشیدنی با کیفیت بالاتر و یک نوشیدنی بدون ضمانت یا کم ضدعفونی به عقب و جلو می روند.

تعداد فزاینده‌ای از محصولات وجود دارد، اما فضای محدودی در قفسه‌های بارها و فروشگاه‌ها وجود دارد، بنابراین بخشی از کار خانم دیلون این است که بفهمد چگونه محصولات بدون روح در آن چشم‌انداز وسیع‌تر قرار می‌گیرند.

او به سرعت متوجه می شود که کوکتل های ضد صفر جذابیت جمعیت شناختی گسترده تری از آن چیزی که تصور می شود دارند. در این لحظه سلامتی، نوشیدنی های بدون الکل بزرگتر از کوکتل ترند دو ژور هستند. به هر حال، غذای وگان، که زمانی یک بازار خاص بود، در سال 2021 یک صنعت 26.16 میلیارد دلاری بود.

«صنعت نوشیدنی ترکیبی ثابت از سنت و مدرنیته دارد، اما من فکر می‌کنم طرف سنتی اغلب برنده است. فرانک لامپن، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی Distill Ventures، یک شرکت مستقل که توسط Diageo، شرکت جهانی نوشیدنی تولیدکننده برندهایی از جمله Diageo، سرمایه‌گذاری می‌شود، می‌گوید: «تعداد عظیمی از بزرگ‌ترین برندهای جهان درباره میراثی صحبت می‌کنند که قدمت آن به 100 سال قبل می‌رسد. جانی واکر و اسمیرنوف آقای لمپن افزود: “این احساس وجود دارد که این میراث در ترکیب صنعت امروزی که هنوز کاملاً مردانه است منعکس شده است.”

برای رهبری بخش غیرالکلی شرکت، آقای لامپن به دنبال شخصی بود که بتواند دیدگاه متفاوتی را به نقش ارائه دهد، کسی که تجربه ای برای کمک به اتصال نه تنها محصولات جدید، بلکه همچنین یک دسته کاملاً جدید به یک بخش گسترده داشته باشد. از مصرف کنندگان

او گفت: «ما به کسی نیاز داشتیم که همدلی داشته باشد تا با دیدگاه الکلی درگیر شود و درک کند و ببیند که این شما را به کجا می‌برد. هایدی یک رشته تفکر و تجربه اضافی را در زمینه درک و دستیابی به مصرف کنندگان و نحوه ازدواج با دنیای مناسبت های مشروب الکلی با چیزی متفاوت و نوآورانه به ارمغان می آورد.

در صنعت مشروبات الکلی – مخصوصاً ویسکی – نوآوری اغلب در مورد نوع بشکه یا سطح زغال سنگ، یا ترکیب غلات مختلف در دستور تقطیر است. نوشیدنی های غیر الکلی به تاکتیک متفاوتی نیاز دارند.

خانم دیلون با اشاره به اینکه خالقان برندهای بدون الکل و کم الکل هستند، گفت: “این در مورد ایجاد پروفایل های طعم جدید و الهام گرفتن از همتایان ارواح است، اما ارتقای آن با ورودی از قلمرو آشپزی و سایر زمینه ها.” به طعم‌های آشنای ارواح سنتی وابسته نیستند، بنابراین برای الهام بخشیدن به نوشیدنی‌ها نگاه می‌کنند. “شما به تلخی، طول و احساس دهان نگاه می کنید، اما چگونه می توانید بدون الکل به همه اینها دست پیدا کنید و متعادل کنید؟”

این اولین باری نیست که خانم دیلون در صنعتی که عمدتاً توسط مردان برای مردان اداره می شود، پیشرفت می کند. زمانی که او به عنوان مدیر بازاریابی میدانی برای Clif Bar & Company کار می‌کرد، در رویدادهای ورزشی حاضر می‌شد و میان‌وعده را بین ورزشکاران نخبه‌ای توزیع می‌کرد که می‌خواستند یک دویدن با الماس سیاه را بشکه کنند. تعداد مردان معمولاً از زنان بیشتر بود. هنگامی که شرکت لونا بار را با هدف زنان معرفی کرد، او مدیر بازاریابی آن برند جدید شد. او نه تنها در رویدادهایی مانند مسابقات دوچرخه‌سواری کوهستانی زنانه شرکت کرد، بلکه به رشد رویدادهای سبک زندگی نیز کمک کرد، مانند LunaFest، جشنواره فیلم کوتاهی که فیلمسازان زن را به نمایش می‌گذارد تا با زنان فراتر از دنیای ورزش ارتباط برقرار کند.

لیزا نواک، مدیر ارشد شراکت و ارتباطات با برند کلیف بار، که در زمان خانم دیلون با خانم دیلون کار می کرد، گفت: در طول زندگی حرفه ای خود، ایده برابری و مشارکت و ایجاد دسترسی همیشه در خط مقدم گفتگو بوده است. به عنوان مدیر بازاریابی لونا. او همیشه از زنان دعوت می‌کند تا در فضاهای تحت سلطه مردان، مانند ورزش و اکنون روحیه، شکوفا شوند. زنانی که برای زنان ایستاده اند فراتر از هر دسته بندی محصول فردی هستند و به تغییر صنایع کمک می کنند.

Distill Ventures به عنوان یک انکوباتور، مربیگری و راهنمایی را برای بنیانگذاران برند ارائه می دهد تا به آنها کمک کند تا شرکت خود را توسعه دهند. خانم دیلون در بخش بدون الکل و کم الکلی که بر آن نظارت دارد، تمرکز بر برندهای نوپا تحت مالکیت و اداره زنان و اقلیت ها را در اولویت قرار داده است. خانم دیلون با تمرکز بر این استارت‌آپ‌ها توسط گروه‌های کم نمایندگی در صنعت، قصد دارد تنوع را عادی کند. او می‌خواهد به لحظه‌ای برسد که کسی نیازی به واجد شرایط بودن بر اساس جنسیت، نژاد یا جنسیت نداشته باشد، بلکه فقط با عنوانش به او اشاره می‌شود.

خانم دیلون گفت: “این شرکت آنهاست.” بنابراین آنها نباید بگویند، “من بنیانگذار زن هستم” یا “من بنیانگذار سیاه پوست هستم.” آنها فقط بنیانگذار هستند. آنها نیازی به صفت ندارند.»

این حساسیت برای سیندی پرسمن که در سال 2020 به همراه همسرش کایل، آتوست، یک عرق الکلی کم الکل را ایجاد کرد، واضح است. وقتی Distill Ventures در سال 2022 روی آن سرمایه گذاری کرد، خانم دیلون مربی او شد. خانم پرسمن در موارد متعددی گفت که شوهرش وقتی به یک جلسه کاری می رفتند اولین دست دادن و بیشتر تماس چشمی را دریافت می کرد. این چیزی نیست که او در خط قبلی کار خود، در صنعت مد، به آن عادت کرده بود.

خانم پرسمن گفت: «من همیشه در شرکت‌هایی کار می‌کردم که عمدتاً از زنان تشکیل شده بودند، بنابراین ورود به صنعت الکل قطعا یک شوک فرهنگی بود. «هایدی در یک اتاق واقعاً شلوغ به من صدایی داد. او مرا به عنوان یک انسان می بیند، نه یک معامله تجاری یا یک سرمایه گذاری یا یک عدد. این به من قدرت می‌دهد که مالک تفاوت‌هایم باشم و همانی باشم که هستم.»

از نظر خانم دیلون، اولویت دادن به فراگیر بودن، منطقی ترین راه برای بازاریابی هر برند نوشیدنی است.

او گفت: «این واقعاً صنعتی برای گرد هم آوردن مردم است. «چرا یک نوشیدنی شگفت‌انگیز نخوریم که بتوان در یک مناسبت از آن لذت برد – مهم نیست که چه مدرکی دارد اگر هنوز تعادل و فتنه داشته باشد.»