ادعاها مبنی بر رأی دادن افراد مرده به صورت ویروسی منتشر شد. اینها واقعیت هاست

یکی از شواهد احتمالی لیستی بود که عصر پنجشنبه در توییتر منتشر شد و ادعا می شد حاوی اسامی ، تاریخ تولد و کد پستی برای رأی دهندگان ثبت شده در میشیگان است. اصل لیست و هویت شخصی که برای اولین بار آن را علنی کرده مشخص نیست.

CNN 50 نام از بیش از 14000 نام موجود در لیست را با گرفتن 25 نام اول لیست و سپس 25 نام دیگر که به طور تصادفی انتخاب شده اند ، بررسی کرد. ما اسامی را از طریق پایگاه داده اطلاعات رأی دهندگان میشیگان اجرا کردیم تا ببینیم آیا آنها رأی را درخواست کرده اند یا برگردانده اند. سپس نام ها را در برابر سوابق موجود در دسترس بررسی کردیم تا ببینیم آیا آنها واقعاً مرده اند یا خیر.

بر اساس پایگاه اطلاعاتی رأی دهندگان ، از 50 نفر ، 37 نفر واقعاً مرده بودند و رأی نداده بودند. از بین 50 نفر ، پنج نفر رأی داده بودند – و طبق اسناد عمومی که CNN به آنها دسترسی دارد ، همه آنها هنوز زنده هستند. هشت نفر باقیمانده نیز زنده هستند اما رأی ندادند.

نمونه CNN مورد بازبینی نماینده نیست ، اما روند مشخص بود – حتی یکی از اسامی مورد بررسی یک شخص رأی دهنده نبود.

نسخه لیست CNN پیدا شده از آن زمان در سایت میزبان آن حذف شده است.

فیلم های ویروسی

دروغگویی درباره رأی دادن افراد مرده در میشیگان از طریق فیلم هایی که اواخر چهارشنبه شب به شبکه های اجتماعی ارسال شده بود ، گسترش یافت.

یک کلیپ معمولی نشان می داد که شخصی نام ، تاریخ تولد و کد پستی را وارد وب سایت دولتی رأی دهندگان میشیگان می کند. این ویدئوها نتایج جستجو برای رأی دهنده ای را نشان می دهد که علی رغم اینکه بیش از 110 سال سن داشته ، اما ظاهراً یک رأی را درخواست کرده و با موفقیت برگردانده است.

شخصیت راست راستی آستین فلچر ، که با نام “Fleccas” در اینترنت نامگذاری می شود ، برخی از ویدیوها را ایجاد کرد که به صورت ویروسی در آمد.

اولین ویدئوی فلچر ، که کمی بعد از نیمه شب بامداد پنجشنبه منتشر شد ، نشان می دهد که وی در جستجوی رای دهنده ای به نام ویلیام بردلی است که در مارس 1902 متولد شد.

فلچر روز پنجشنبه در توئیتی نوشت: “به نظر می رسد” ویلیام بردلی “118 ساله از طریق رای گیری غایب در وین کانتی ، میشیگان رای داده است. “چند وقته این طوره؟” او اضافه کرد.

در جستجوی سوابق عمومی مشخص شد فردی به نام ویلیام بردلی در مارس 1902 متولد شد و در سال I984 در وین کانتی در میشیگان درگذشت. اما سوابق عمومی همچنین نشان می دهد که پسرش ، ویلیام بردلی نیز نامیده می شود و در همان آدرس زندگی می کند ، بسیار زنده است – و یک رأی دهنده.

لارنس گارسیا ، وکیل اصلی شهر دیترویت ، به CNN تأیید کرد که “مردی با نام تقریباً مشابه [to the deceased Bradley] درخواست رأی گیری کرد و به درستی در انتخابات مقدماتی و عمومی رأی داد. ”

گارسیا افزود: “هنگامی که رای او ابتدا ثبت شد ، اما به اشتباه از طریق اشتباه روحانی به ویلیام بردلی متولد 118 سال قبل نسبت داده شد.”

رسانه های راست گرا ، پوشش پنجره در مرکز رأی گیری را شیطانی نشان دادند.  این چیزی است که واقعاً اتفاق افتاده است

بردلی کوچکتر به PolitFact گفت که پس از انتشار فیلم فلچر به شهر دسترسی پیدا کرده است اما به او گفته شده که نگران نباشید زیرا مقامات امضا و تاریخ تولد را بررسی می کنند.

برخی از چهره های برجسته در سمت راست ، از جمله دونالد ترامپ جونیور ، بازیگر جیمز وودز ، و فعال Candace Owens فیلم های فلچر را به اشتراک گذاشتند که در مجموع میلیون ها بازدید را از طریق توییتر به دست آورده است.

دیگران ، مانند خوان آندرس کارو ، مشاور سیاست کاخ سفید ، فیلم های خود را با تکرار جستجوهای فلچر تهیه کردند.

گرنل ویدیوی کارو را که بیش از یک میلیون بازدید در توییتر دارد ، دوباره بازتوییت کرد.

CNN برای اظهار نظر به فلچر و کارو رسید. فلچر پاسخی نداد و کارو توضیحی نداد.

تریسی ویمر ، مدیر روابط رسانه ای وزیر امور خارجه میشیگان ، به CNN گفت که ، در موارد نادر ، خطاهایی از این دست می تواند در مورد “رأی دهندگانی با نام های مشابه ، که در آن رأی به طور تصادفی ثبت شده است توسط جان اسمیت Sr وقتی که در واقع رأی داده شود ، رخ دهد. رأی داده شده توسط جان اسمیت جونیور ”

وی افزود رأی دهندگان برای رأی دهندگان متوفی رد می شوند و “دبیران محلی می توانند با جلب توجه آنها موضوع را اصلاح كنند.”

بعداً در تاریخ 5 نوامبر ، دفتر وزیر امور خارجه میشیگان مستقیماً به توییت فلچر پاسخ داد و آن را “اطلاعات غلط” خواند. تا آن زمان این پست دهها هزار بار بازتوییت شده بود.

خطاها و تحریف ها

اشتباهات اخلاقی ، دگردیسی پایگاه داده و افراد با عمر طولانی می توانند گاهی اوقات توضیح دهند که چرا به نظر می رسد مردم از آن سوی قبر رأی می دهند.

به گفته ویمر ، گاهی اوقات رای دهندگان زنده برگه های رای گیری را با سالهای تولد نادرست ارسال می کنند که به نظر می رسد آنها واقعاً فوت کرده اند. وی گفت: “در چنین سناریوهایی ، هیچ شخص واجد شرایطی رأی نداده است.”

ویدیوهای دیگری که فلچر تولید کرده دارای رای دهندگانی است که برگه های رأی را برگردانده و در وب سایت اطلاعات رای دهندگان میشیگان ذکر شده اند که در ژانویه 1900 یا 1901 متولد شده اند.

البته این اتفاقی نیفتاده است. یک توضیح بسیار ساده تر و کمتر شوم وجود دارد.

جورج عزوز ، مدیر انتخابات دیترویت به CNN توضیح داد که “تاریخ 1 ژانویه 1900 اغلب در کتاب نظرسنجی الکترونیکی به عنوان محل نگهداری موقتی آراots غایب که دقیقاً قبل از روز انتخابات می رسد استفاده می شود.”

عزوز افزود: “اطلاعات نگهدارنده مکان باید وارد شود تا کتاب الکترونیکی نظرسنجی پذیرش را بپذیرد.”

گزارش سال 2017 درباره رأی تکراری از موسسه پاسخگویی دولت ، این توضیح را نیز بازتاب داد.

“توجه به این نکته مهم است که برخی از سیستم های ثبت نام ایالت با اتخاذ تاریخ های پر کننده ، از جمله تاریخ 01/01/1900 ، 01/01/1850 ، یا 01/01/1800 ، تاریخ تولد مفقود شده را نشان می دهند”.

“اکثریت قریب به اتفاق آرا cast افرادی که بیش از 115 سال سن داشتند این سه تاریخ تولد اشتباه را داشتند.”

شایعات دروغین در مورد شارپیز به گوش مردم رسید و موجب خشم و شکایت شد

جستجوی سوابق عمومی برای رأی دهنده دیگری که فلچر در فیلم هایش نشان می دهد ، از این امر پشتیبانی می کند. دونا بریجس ، با وجود 75 سال سن ، با تولد 1901 سال یک ثبت نام رای دهنده دارد.

کاترین لوئیس ، کارمند شهری در منطقه بریجس ، به CNN توضیح داد که “غیر معمول نیست که رأی دهندگان در میشیگان 01/01/01 به اشتباه تاریخ تولد خود را در پایگاه داده واجد شرایط رای دهندگان ذکر کنند.”

لوئیس در بیانیه ای گفت: “رای دهنده مورد نظر به درستی تقاضای رای گیری غایب را ارائه داد ، گواهینامه رانندگی صادر شده توسط ایالت خود را با درخواست خود ارائه داد و برگ غایب خود را در پاكت امضا شده و مهر و موم شده مطابق قانون ایالت پس داد.”

وی افزود: “هیئت بازرسان انتخابات ، متشكل از اعضای جمهوری خواه و دموكرات ، هیچ تردیدی نداشتند كه رای دهنده همان كسی است كه ادعا می كند یا امضای وی مطابقت دارد.”

این واقعیت که این تاریخ های تولد بارها و بارها به خودی خود نشان داده می شد ، باید سرنخی باشد. از این گذشته ، اگر کسی بخواهد با استفاده از رای افراد مرده بدون اینکه گرفتار شود ، یک انتخابات را بدزدد ، احمقانه است که افرادی را انتخاب کنیم که اتفاقاً در یک ماه و یک سال به دنیا آمده اند ، بدون اینکه از افرادی که سن فوق العاده بالای آنها بلافاصله می ایجاد سو ظن

چرا مردگان رای نمی آورند

دفتر وزیر خارجه میشیگان می گوید رای دادن به نام یک فرد مرده تقریباً غیرممکن است.

“در صورت بعید است کسی که زنده بود و هویت او هنگام درخواست رای گیری تأیید شده بود ، قبل از دریافت رای از دنیا رفت ، و شخص دیگری سعی کرد به عنوان آنها رأی دهد ، عدم مطابقت امضا / پرچم فوت شده در [Qualified Voter File] ویمر توضیح داد.

در حقیقت ، CNN قبلاً در مورد یک بیمار سرطانی 20 ساله در ویسکانسین گزارش داده بود که زود رأی داد اما متاسفانه قبل از روز انتخابات درگذشت. رای وی طبق قانون ویسکانسین رد شد.

این ارزیابی توسط تحقیقات سازمانهای مستقلی مانند مرکز عدالت برنان ، یک م nonسسه سیاست و قانون غیر حزبی اما با گرایش لیبرال پشتیبانی می شود.

این موسسه در بخش منابع خود یادداشت می کند: “اتفاق نظر حاصل از تحقیقات و تحقیقات معتبر این است که میزان رای گیری غیرقانونی بسیار نادر است ، و بروز انواع خاصی از کلاهبرداری – مانند جعل هویت از یک رای دهنده دیگر – تقریباً وجود ندارد”. سایت اینترنتی.