آنچه در تاجگذاری پادشاه چارلز رخ داد: لحظات کلیدی

پس از سال ها تنش خانوادگی، شاهزاده هری به تنهایی در مراسم تاج گذاری پدرش شرکت کرد. همسر هری، مگان، دوشس ساسکس، همراه با فرزندان این زوج، شاهزاده آرچی، که روز شنبه 4 ساله می شود، و پرنسس لیلیبت یک ساله، در کالیفرنیا در خانه می مانند. هری که در یک جشن عروسی به همان میز در انتهای اتاق تنزل داده شده بود، در ردیف سوم صومعه، در کنار جک بروکس بنک، شوهر پسر عمویش، پرنسس یوگنی، نشسته بود.

شاهزاده ویلیام، وارث چارلز، و همسرش، کاترین، شاهزاده خانم ولز، در ردیف اول نشسته بودند، مانند خواهر پادشاه، پرنسس آن، ردای رسمی مزین به تن داشتند تا نشان دهنده رتبه آنها در خانواده سلطنتی باشد. هری یک کت و شلوار صبحگاهی خاکستری معمولی پوشیده بود که با مدال های خدمت سربازی خود مزین شده بود. شاهزاده اندرو، پسر دوم ملکه الیزابت دوم، با وجود اینکه دیگر عضوی از خانواده سلطنتی نبود، لباس های تشریفاتی بر تن کرد.

روسای جمهور، پادشاهان بین المللی، سیاستمداران و افراد مشهور بریتانیایی نیز در میان حدود 2300 نفر حاضر در مراسم تاجگذاری در کلیسای وست مینستر بودند. از جمله جیل بایدن، بانوی اول، و بانوی اول اوکراین، اولنا زلنسکا، و نخست وزیران سابق بوریس جانسون، ترزا می و تونی بلر. نخست وزیر کنونی بریتانیا، ریشی سوناک، از فصل اول رساله به کولسیان قرائت کرد.

لیونل ریچی و کیتی پری خوانندگان، اندرو لوید وبر آهنگساز و جودی دنچ و اما تامپسون بازیگران حضور داشتند. فهرست مهمانان از تلاش های چارلز برای پذیرش بریتانیای مدرن و چندفرهنگی و همچنین هویت سلسله سلطنتی صحبت می کرد.